Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-04-2021, 22:54   #281
Remekw
ford::beginner
 
Imię: Remek
Zarejestrowany: 30-11-2016
Skąd: Warszawa
Model: Ford Mondeo Mk IV
Silnik: 1.6 T Ecoboost
Rocznik: 2014
Postów: 13
Domyślnie Odp: Akcja serwisowa 17S09 ecoboost 1.6.

Ja mam krajowy egzemplarz Mondeo 1.6 Ecoboost z 2014 r., co roku robię przegląd w ASO i zawsze pytam o tą akcję serwisową. Ostatnio robiłem przegląd pod koniec marca br. i powiedzieli mi, że moje auto nie ma zaległej akcji, pomimo tego, że nie miał tego robionego.

Remekw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2021, 13:39   #282
szuja3
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 01-09-2012
Skąd: Krosno Odrzańskie
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 1595, 160kunia
Rocznik: 2011
Postów: 10
Domyślnie Odp: Akcja serwisowa 17S09 ecoboost 1.6.

Cytat:
Napisał slawek-kali Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
handlarz pyta jak zrobic zeby byl po akcji czy zle czytam? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Nie, ja się pytam bo ujeżdzam MK3 tak jak w opisie i muszę zmienić, a nie wiem czego mam się spodziewać. Szukałem 2.0 Duratec ale ciężko z dostępnością w mojej okolicy więc musze chyba szukać EB. Stąd moje w/w pytanie jak wygląda przed i po- zdjęcia mile widziane.

Pozdrawiam

P.S

Dobra chyba wiem już

Cytat:
Napisał karloss Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jestem po akcji serwisowej i takie są zmiany:
- zbiornik wyrównawczy jest inny niż dotychczas tzn. od dołu jest dodatkowe podejście dla węża idacego do czujnika poziomu plynu,
- gumowe węże są znacznie grubsze i biegną inaczej (najwieksza zmiana dotyczy węża idacego od zbiornika do jak się nie mylę turbo - ten krótki co lubił strzelic). Teraz tego połączenia nie ma,
- jest dodatkowa nowa wiązka elektryczna pod podszybiem i dwa nowa złącza elektryczne zamontowane nad akumulatorem,
- temperatura (mierzona w trybie serwisowym zegarów) w trakcie jazdy min. 80 - max. 90 (poprzednio u mnie było ok 94-98 stopni).
- temperatura w trakcie stania w korku, tutaj trochę wyższa niż poprzednio poniewaz dochodziła do 102 stopni i szybki spadek do 97-98 po włączeniu wentylatora (poprzednio max. 99 stopni) i szybko spada po ruszeniu,
- zalany pomarańczowy płyn chłodniczy (to apropo innego typu płynu, który niektórzy zgłaszali),
- co do komunikatu powiedziano mi, że będzie ostrzeżenie i monit o niskim poziomie plynu.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez szuja3 ; 23-04-2021 o 13:49
szuja3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2021, 17:12   #283
Profesor
ford::average
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 03-06-2011
Skąd: Jarosław
Model: Ford Mondeo
Silnik: 1.6Ecoboost
Rocznik: 2014
Postów: 85
Domyślnie Odp: Akcja serwisowa 17S09 ecoboost 1.6.

Potwierdzam słowa Remkaw.Byłem w ASO w ubiegły piątek,przejeżdżałem obok. Wstąpiłem i poprosiłem o sprawdzenie ew. zaległych akcji serwisowych.Nic nie było.W zeszłym roku miałem wymieniony komplet sprzęgła.Sami zadzwonili i zaprosili na test.Po teście bez problemu wymienili co trzeba.Mój Mondek jest z kwietnia 2014.Pozdrawiam.
Profesor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2021, 20:16   #284
szuja3
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 01-09-2012
Skąd: Krosno Odrzańskie
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 1595, 160kunia
Rocznik: 2011
Postów: 10
Domyślnie Odp: Akcja serwisowa 17S09 ecoboost 1.6.

Dobra byłem zobaczyłem niby wszystko w porządku blok suchy zero wycieków, węzę miękkie wszystkie nic się nie kruszy ani nie jest twarde.

Zdjęcie zbiorniczka

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Tutaj praca silnika, dla mnie głośniej niż moje mk3 w benzynie tak ma być?
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

nr VIN: WF0GXXGBBGBD00091
szuja3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2021, 21:40   #285
Profesor
ford::average
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 03-06-2011
Skąd: Jarosław
Model: Ford Mondeo
Silnik: 1.6Ecoboost
Rocznik: 2014
Postów: 85
Domyślnie Odp: Akcja serwisowa 17S09 ecoboost 1.6.

Możesz zmienić nicka.Jakiś taki ciężki do przetrawienia.A auto niech służy.To dobry wybór.
Profesor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2021, 07:07   #286
szuja3
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 01-09-2012
Skąd: Krosno Odrzańskie
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 1595, 160kunia
Rocznik: 2011
Postów: 10
Domyślnie Odp: Akcja serwisowa 17S09 ecoboost 1.6.

Jakieś sugestie albo delikatna pomoc z Waszej strony Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

na tej stronie [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] mam tylko
*Ta informacja nie jest dostępna w aktualnie wybranym kraju. Przejdź na stronę preferencje i ustaw kraj, a następnie wróć na tę stronę.*
Niby z Niemiec jest, zmieniam kraj na Niemcy i ta sama sytuacja.

Ostatnio edytowane przez szuja3 ; 24-04-2021 o 09:19
szuja3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2021, 15:29   #287
Danielo_82
ford::professional
 
Zarejestrowany: 06-02-2018
Model: Mk4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 1,687
Domyślnie Odp: Akcja serwisowa 17S09 ecoboost 1.6.

Cytat:
Napisał szuja3 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zdjęcie zbiorniczka
Auto jest po akcji serwisowej układu chłodzenia.

Teraz jam mam pytanie. Ucieka mi płyn z pompki dodatkowego ogrzewania postojowego. Każdy EB 1,6 miał taką pompkę, czy jest to przygotowanie pod dodatkowe wyposażenie - webasto? nr EAn części o której piszę 4028977845055
Danielo_82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2021, 20:29   #288
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,559
Domyślnie Odp: Akcja serwisowa 17S09 ecoboost 1.6.

Cytat:
Napisał Danielo_82 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Każdy EB 1,6 miał taką pompkę, czy jest to przygotowanie pod dodatkowe wyposażenie - webasto?
Ja mam pompke i nie mam webasto.
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2021, 05:44   #289
Danielo_82
ford::professional
 
Zarejestrowany: 06-02-2018
Model: Mk4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 1,687
Domyślnie Odp: Akcja serwisowa 17S09 ecoboost 1.6.

Cytat:
Napisał klocolus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja mam pompke i nie mam webasto.
Dzięki za info. To już 3 wyciek ostatnio z układu chłodzenia. Nie wiesz czy firma GT Bergman jest coś warta? To najtańsza oferta - niecałe 200 zł, za 250 jest Pierburg, trochę bardziej znana.
Danielo_82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2021, 12:21   #290
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,559
Domyślnie Odp: Akcja serwisowa 17S09 ecoboost 1.6.

Cytat:
Napisał Danielo_82 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzięki za info. To już 3 wyciek ostatnio z układu chłodzenia. Nie wiesz czy firma GT Bergman jest coś warta? To najtańsza oferta - niecałe 200 zł, za 250 jest Pierburg, trochę bardziej znana.
Szczere to nie wiem nawet kiedy ta pompka ma działać, nigdy nie słyszalem jej w akcji. Nawet myslalem zeby sobie z ciekawości diode na testy podpiać i wiedzieć kiedy ona chodzi. Z katalogu wynika że pierwsze 1.6eb byly bez pompki potem jakby dolozyli po kilku miesiącach. I w ogóle co nią steruje (ecu?) bo wg schematów to jest podpieta tylko do pieca webasto którego u mnie nie ma. Jedyne jej zadanie jakie ja widzę to pomoc cyrkulacji przez nagrzewnice przy wolnych obrotach i/lub chłodzenie turbo po zgaszeniu (nigdy nie słyszalem pracy no ale po pałowaniu nie gasze od razu nigdy, albo może tylko działa ze start/stop? )

Na oryginał idzie Pierburg. Jak brac nowa to tylko taka. Swoją drogą gdzie ona cieknie bo może wystarczy rozebrac i wymienic oring?

Ja się tez ostatnio uporałem z mikro wyciekami, ciekła uszczelka czujnika temperatury tego zwyklego, oring weza przy zbiorniczku, pompa wody po 300tys.km o dziwo nie

Ostatnio edytowane przez klocolus ; 25-04-2021 o 12:29
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.