Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-11-2014, 16:18   #11
nyzrum
ford::average
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 18-10-2014
Model: Mondeo MK5
Silnik: 1.5 ecoboost 165km
Rocznik: 2019
Postów: 109
Domyślnie Odp: spadajaca linka z dzwigni zmiany biegow

zrób jedną ciasną pętelkę na lince przed tym plastikiem, drugą na lewarku tez ciasną i trzecią trytką ciasno zepnij te dwa zaciski Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dociągnij tak jakby te dwie pętelki do siebie dość mocno trzecim zaciskiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

nyzrum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2014, 17:37   #12
jarekr45
ford::beginner
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 26-10-2012
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 44
Domyślnie Odp: spadajaca linka z dzwigni zmiany biegow

Wymień końcówkę. Dostępne pod:[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
jarekr45 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2014, 15:29   #13
focus00
ford::average
 
Imię: pawel
Zarejestrowany: 02-05-2013
Skąd: Olsztyn
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0pb
Rocznik: 2008
Postów: 81
Domyślnie Odp: spadajaca linka z dzwigni zmiany biegow

Cytat:
Napisał jarekr45 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wymień końcówkę. Dostępne pod:[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
jak mam to wymienic jak to nie sciaga sie

Bump:
Cytat:
Napisał nyzrum Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zrób jedną ciasną pętelkę na lince przed tym plastikiem, drugą na lewarku tez ciasną i trzecią trytką ciasno zepnij te dwa zaciski Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dociągnij tak jakby te dwie pętelki do siebie dość mocno trzecim zaciskiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
no zobaczymy jak ta izolacja bedzie trzymac jak padnie zrobie trytki dzieki
focus00 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2014, 21:31   #14
pawelexe
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 30-05-2014
Skąd: Wojnicz
Model: focus mk1
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 2
Domyślnie Odp: Czy mozliwa jest wymiana samej końcówki linki zmiany biegów przy drążku?

Witam,

Nie ma zamienników tego typu linek/cięgien do Forda. Jedynie rynek wtórny, ja kupiłem komplet czyli dwie linki razem z lewarkiem za 100zł na allegro i właśnie je wymieniłem. Nie powiem nie było łatwo, dobrze mieć kogoś do pomocy.

Jeśli chodzi o nowe to w serwisie Forda w Polsce na zamówienie ponad 600zł, ponieważ strzeliła mi linka w Austrii miałem dużo zachodu żeby dojść do ładu z tym ale się udałoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pawelexe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2015, 19:08   #15
vegeta77
ford::amateur
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 15-06-2015
Model: focus
Silnik: tddi
Rocznik: 2001
Postów: 1
Domyślnie Odp: Czy mozliwa jest wymiana samej końcówki linki zmiany biegów przy drążku?

Odświeżę może komuś się przyda.
Czarna końcówka regulowana da się naprawić.
Wciskamy pomarańczowy przycisk aż się zatrzaśnie i wyciągamy końcówkę,
Następnie od tyłu za pomocą noża otwieramy zatyczkę wszystko czyścimy i dorabiamy podkładkę sprężystą (ja wykonałem ją z drutu sprężynowego fi 1mm)
Składamy zestaw i zatyczkę tą z tyłu zaklejamy klejem.
vegeta77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2021, 19:06   #16
Dinoslaw89
ford::amateur
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 02-06-2021
Model: Ford Focus MK1
Silnik: 1.6
Rocznik: 2002
Postów: 1
Domyślnie końcówka do zmiany biegów

Witam,
Mam problem z "wyrobioną" końcówką do zmiany biegów w Focusie Mk1, chodź nie wiem jak to się fachowo nazywa, mam pytanie czy ktoś może miał podobny problem, przy zmianie biegów gałka z końcówki wyskakuje i trzeba ją szybko wkładać ręcznie, aby zmienić bieg. Skrzynia biegów działa bez zarzutów , wiec chciałbym uniknąć jakichś większych wymian, o ile to oczywiście możliwe. Jest to dość duży problem, ponieważ jest już tak wyrobiona że praktycznie wcale się nie trzyma. Pytanie brzmi, czy można kupić i wymienić samą tą plastikową końcówkę (i jak ona się w ogole fachowo nazywa ??) , czy trzeba wymieniać wszystko, ewentualnie jeśli ktoś zna jakiś sposób aby to naprawić to też mile widziane w komentarzach.
https://zapodaj.net/0d9e1641c51cd.jpg.html
https://zapodaj.net/808f029f50f2c.jpg.html
https://zapodaj.net/a6533099f869c.jpg.html
Dinoslaw89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2021, 17:26   #17
kluska123244
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-03-2019
Model: mondeo mk3
Silnik: 1.8
Rocznik: 2004
Postów: 414
Domyślnie Odp: Czy mozliwa jest wymiana samej końcówki linki zmiany biegów przy drążku?

połap trytytkami, jak jesteś z okolicy poznania moge oddać ci za darmo komplet linek razem z całą dźwignią za darmo
kluska123244 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
linka zmiany biegów



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.