Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-07-2021, 11:03   #1
tomkol
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 23-06-2019
Skąd: Ciechanów
Model: Ford Fiesta
Silnik: 1.4 80km
Rocznik: 2002
Postów: 2
Domyślnie Ile na rezerwie przejadę

Witam. Właśnie zapaliła mi sie rezerwa i ostatnie pól kreski. Ile jestem w stanie przejechać na tym po mieści?

tomkol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-07-2021, 12:00   #2
orbik1987
ford::average
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 21-09-2020
Skąd: Kraków
Model: Ford Focus/Fiesta
Silnik: 1.0 125/1.0 95
Rocznik: 2014/2020
Postów: 60
Domyślnie Odp: Ford fiesta mk6 2002r. Ile na rezerwie

Przetestuj. Miasto nie równe innemu miastu.
orbik1987 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-07-2021, 13:09   #3
hak64
ford::advanced
 
Imię: Henryk
Zarejestrowany: 26-03-2014
Skąd: Żory
Model: inny
Silnik: 3,6
Rocznik: 61
Postów: 492
Domyślnie Odp: Ford fiesta mk6 2002r. Ile na rezerwie

Cytat:
Napisał tomkol Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam. Właśnie zapaliła mi sie rezerwa i ostatnie pól kreski. Ile jestem w stanie przejechać na tym po mieści?
Ło matko. Kto normalny jeździ na oparach? Wiele samochodów ma pompę paliwa w baku. To paliwo chłodzi i smaruje pompę. Jazda na oparach to proszenie o usterki.
__________________
§23
hak64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-07-2021, 14:41   #4
tomkol
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 23-06-2019
Skąd: Ciechanów
Model: Ford Fiesta
Silnik: 1.4 80km
Rocznik: 2002
Postów: 2
Domyślnie Odp: Ford fiesta mk6 2002r. Ile na rezerwie

Cytat:
Napisał hak64 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ło matko. Kto normalny jeździ na oparach? Wiele samochodów ma pompę paliwa w baku. To paliwo chłodzi i smaruje pompę. Jazda na oparach to proszenie o usterki.
Z szacunkiem ale nie prosiłem o ocenianie, tylko o odpowiedź na pytanie.
tomkol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-07-2021, 20:14   #5
Juzek
ford::expert
 
Avatar Juzek
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 31-10-2007
Skąd: Legnica
Model: Mondeo Mk4 Kombi Tit S, Fiesta Mk7
Silnik: 2.5T, 1.4
Rocznik: 2009, 2009
Postów: 3,729
Domyślnie Odp: Ile na rezerwie przejadę

Wiesz... Jesteś w przestrzeni publicznej i wszystko co napiszesz będzie oceniane przez różnej maści 'specjalistów' od życia typu hak64. Bierz to na luz i lej z takich ludzi :-)

Co do pytania - generalnie rezerwa w większości aut pozwala na przejechanie około 80 km w ruchu pozamiejskim przy optymalnej dla danego pojazdu prędkości. Znając tą wartość możesz to sobie poprzeliczać.


Najprościej jednak nigdy tego nie sprawdzać i utrzymywać w baku pomiędzy 1/5 a 3/4 zbiornika.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
__________________
126p --> MkI 1.8TD --> ST220 STach --> ST220 STach II --> MkIV 2.5T Tit S
Juzek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-07-2021, 20:20   #6
Tonda-B
ford::average
 
Imię: Antoni
Zarejestrowany: 01-05-2019
Skąd: Praga
Model: Fiesta ST
Silnik: JTJB
Rocznik: 2015
Postów: 94
Domyślnie Odp: Ile na rezerwie przejadę

Cytat:
Napisał tomkol Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam. Właśnie zapaliła mi sie rezerwa i ostatnie pól kreski. Ile jestem w stanie przejechać na tym po mieści?
To powiedz ty nam.
Tonda-B jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-07-2021, 20:34   #7
swampshark
ford::average
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 21-11-2016
Skąd: Biłgoraj
Model: Fiesta mk7, Focus mk3
Silnik: 1.25 80KM, 1.5 EB
Rocznik: 2009, 2016
Postów: 191
Domyślnie Odp: Ile na rezerwie przejadę

Mi się zapala rezerwa kiedy zasięg wyliczony na podstawie średniego spalania i ilości paliwa pozostałego w zbiorniku wynosi 80 km więc wydaje mi się 100km powinno dać radę. Ale u mnie jest to na bieżąco wyliczane przez komputer więc nie wiem jak to jest obliczone "na stałe"
swampshark jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2021, 07:02   #8
smietana
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 12-06-2019
Model: C-Max
Silnik: 1.6 16V Benzyna
Rocznik: 2005
Postów: 260
Domyślnie Odp: Ile na rezerwie przejadę

Cytat:
Napisał Juzek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Najprościej jednak nigdy tego nie sprawdzać i utrzymywać w baku pomiędzy 1/5 a 3/4 zbiornika.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
Sam sie teraz zrobiles takim expertem podajac jakies z kosmosu 1/5 i 3/4 a czemu nie 1/4 lub 1/7 i nie pełny bak. Bzdury i bzdury tyle powiem. Nie powinno sie jezdzic na rezerwie jesli nie masz po prostu takiego pecha ze nie ma stacji w poblizu a jestes w trasie. A bak pelny niczym nie szkodzi. Wiec nie wiem skad te 3/4....
I tak w wiekszosci komputer pokazuje przy 80-100km w zaleznosci od marki. A ile na tym przejedziesz to juz inna sprawa, zalezy od trasy, ruchu, predkosci i od tego kto jak jezdzi, jak ktos lubi depnac to i z tych 80 przejedzie tylko 50.

Takze tankowac do pelna do 1 odbicia a nie pod "korek" po 3-4 odbicia i nie doprowadzac do rezerwy czyli nie mniej jak 1/4 i tyle. A nie jakies 1/5 czy 3/4.
Internetowy specjalisto czerpiacy wiedze od innych internetowych expertow lub z muratora chyba..

Ostatnio edytowane przez smietana ; 17-07-2021 o 07:14
smietana jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2021, 08:55   #9
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,672
Domyślnie Odp: Ile na rezerwie przejadę

Cytat:
Napisał swampshark Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mi się zapala rezerwa kiedy zasięg wyliczony na podstawie średniego spalania i ilości paliwa pozostałego w zbiorniku wynosi 80 km
Auto autora ma stary licznik bez komputera pokładowego.

2x robiłem u siebie eksperyment polegający na jeżdżeniu prawie do zera. Co ciekawe auto jest zabezpieczone przez wyjeżdżeniem do zera paliwa. Jak miałem opary paliwa (dla bezpieczeństwa robiłem kółka 1km wokół stacji paliw), to auto zaczęło "pipać" ostrzegawczo. A potem paliwa weszło mi do baku ponad 44 litry, czyli naprawdę to były opary.

80km rezerwy to tak naprawdę średnia. Sprawdza się w przypadku jazdy ze stałą prędkością 70-80km/h na V biegu. Przyśpieszenie, start spod świateł, jazda na obrotach za małych lub za dużych, jazda nierozgrzanym autem zwłaszcza gdy jest zimno - powoduje spadek możliwego kilometrażu do przejechania.

I trzecia kwestia - wspomniana pompa paliwa. Może to był przypadek, ale może user @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ma rację. Miałem 1-roczną nową pompę. 2x pod rząd się bawiłem w sprawdzanie ile się da przejechać max na rezerwie i w efekcie pompa kilka tygodni później musiała być wymieniona.
slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2021, 09:19   #10
smietana
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 12-06-2019
Model: C-Max
Silnik: 1.6 16V Benzyna
Rocznik: 2005
Postów: 260
Domyślnie Odp: Ile na rezerwie przejadę

Cytat:
Napisał slawomirro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Auto autora ma stary licznik bez komputera pokładowego.



2x robiłem u siebie eksperyment polegający na jeżdżeniu prawie do zera. Co ciekawe auto jest zabezpieczone przez wyjeżdżeniem do zera paliwa. 1-roczną nową pompę. 2x pod rząd się bawiłem w sprawdzanie ile się da przejechać max na rezerwie i w efekcie pompa kilka tygodni później musiała być wymieniona.
Nie moze ma racje a na pewno ma racje. Jazda na rezerwie a dokladniej juz na jej koncowce powoduje uszkodzenie pompy paliwa. Nie ma tu nic wiecej do dodania ani udowodnienia. I to nie zaden internetowy expert, tylko stwierdza faktu. Tak samo jezdzenie ciagle na 1/4 baku powoduje szybsze rdzewienie baku tam gdzie jest powietrze zamiast paliwa to tez jest fakt a nie zaden mit czy legenda expertow internetowych. Dlatego nie jezdzimy na rezerwie i tankujemy do pelna w miare mozliwosci ale do pelna , a nie pod korek czyli do kilku odbic.Z Twoja wypowiedzia takze w 100% sie zgadzam. Masz racje

Ostatnio edytowane przez smietana ; 17-07-2021 o 09:22
smietana jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.