Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-11-2021, 17:32   #231
pacp
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 25-02-2017
Skąd: Rzeszów
Model: Mondeo MK4
Silnik: DW10C 163KM
Rocznik: 2012
Postów: 339
Domyślnie Odp: Temperatura silnika 2.0 TDCI

Pozwolę sobie przesiać wątek dla potomnych coby jak ktoś nowy wejdzie to żeby nie panikował że ma uszkodzony samochód.

Cytat:
Napisał Macko-2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Głowica i płyn chłodzący podczas jazdy w różnych warunkach wahała się w granicach 73 - 76 max stopni.
Cytat:
Napisał jaceks Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie potrzebowałeś do tego forscana. na teście zegarów jest dokładnie ten sam pomiar i u chyba wszystkich pokazuje ok. 73-75 stopni. wygląda że jest to norma
Cytat:
Napisał Andrzejowski Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pod wiekszymi obrotami, lekko idzie w gore do jakis 80 stopni, przy wolniejszej jezdzie lekko sie zmienia temperatura na okolo 65 stopni.
Cytat:
Napisał Golson Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mi trzyma 76-77. Jak docisnę mocniej to idzie w górę ale do 90 dochodzi tylko przy porządnym butowaniu, a jak wrócę do emeryckiej jazdy to znowu spada na ~77.
Cytat:
Napisał WyszyN88 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wieczorem wybrałem się na krótką trasę i faktycznie temperatura sobie chodzi w zakresie 2 skali (70-80 stopni).
Dziś podłączyłem się pod kompa i troszkę pojeździłem.
Temperatura zewnętrzna - 9 stopni.
Przy jeździe 80-110 i temperaturze wewnątrz 22 pokazuje ok 75-77 stopni.
Po ustawieniu temperatury na max i nawiew na max - spada 72-74 stopnie.

Na postoju przy temperaturze wewnątrz na 22 pokazuje około 75 stopni, jak włączę na max to spada do 70-71 stopni.
Cytat:
Napisał drom00 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
u mnie jak jade bez gazu z górki to spada niby na 75 a jak butuje to wskakuje na środek. po wejsciu w tryb serwisowy okazuje się ze podziałka od 75 do 90 stopni tak naprawdę zakres 75 -78 stopni i stąd skoki wskazówki
Cytat:
Napisał Przemol1974 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Też tak mam i też się zastanawiam nad wymianą. Nawet przymierzam się nad pomiarem temperatury na wężach podczas nagrzewania się po ostygnięciu silnika czy termostat całkiem zamyka się.
Cytat:
Napisał PiotrekGr Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dodatkowo temperatura na forscanie doszła do 73 stopni i stała nieruchomo, gdzie na zegarach tańczyła od 75 do 90. Teraz pytanie co jest tego przyczyną? Czy to czujnik temperatury wody jest walnięty i pokazuje max 73 stopnie, czy jednak termostat? Dodam, że przez parę kilometrów dosyć ostro przegazowałem mondziaka, temperatura wskoczyła na 75 stopni i szybko spadała z powrotem do 73.
Cytat:
Napisał horak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zrypane na pewno nie są. Mój gaziarz sprawdził temperaturę u siebie na kompie na etapie montażu - strojenia na drodze lpg. Stroił na drodze ok. godziny i silnik nie przekroczył 72 stopni. Później zerknąłem na convers i jest identyczna.
Cytat:
Napisał MaXyM Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Brakuje mi tylko dowodu, ze 70 nie jest optymalna temp pracy a ze 90 jest.
Wg twojej definicji wiekszosc aut (wlacznie z moim) jest zepsuta.
Cytat:
Napisał leshqo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Spokojna jazda po mieście ~75 stopni
Dynamiczna jazda po mieście ~78 stopni
Trasa 140km/h ~80 stopni
Cytat:
Napisał nkluivert Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie tez podobnie jak w większości, podczas normalnej jazdy przy temp. zewnętrznej 0 stopni na conversie temperatura idzie do góry do 80 stopni po czym spada do 75 stopni i tak sobie oscyluje w granicach 75-77 stopni. Dodam że wskazówka jest bliżej trzeciej kreski i stoi sobie bez większych wahań, węże od silnika do chłodnicy sprawdzane do temp 75 stopni były zimne, dopiero później robiły się ciepłe jak i chłodnica. Nowy termostat ma temperaturę otwarcia przy 83 stopniach i nie wiem czy jest sens wymieniać czy dać sobie spokój.
Cytat:
Napisał RysioLis Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Odkad kupilem deo to mialem identyczne temp jak Wy czyli 70\75'c jak byly buty ostre to max 80'c dochodzilo.
Cytat:
Napisał rzielinski7 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam C+, z nowym softem i głównie patrzę na temperaturę cyfrową nie na wskaźnik i można powiedzieć że stale trzyma 73-76*C i wskazania są stabilne, jak już dojdzie do tych około 74*C to trzyma równo.
Cytat:
Napisał zamir Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Również jestem świeżo po wymianie termostatu bo te wskazania w okolicach 73-76 stopni nie dawały mi spokoju - na nowym termostacie wskazania się nie zmieniły, szkoda więc wymieniać sprawną część.
Cytat:
Napisał gringo86 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zauważyłem, że w moim mondeo 2012 2.0tdci temperatura na convers plus (odblokowany wskaźnik temperatury) wskazuję maksymalnie 79stopni przy obecny temperaturach na zewnątrz i najczęściej spada po osiągnięciu tej wartości do 75-77. Nigdy nie dochodzić mi do 90 stopni.
Cytat:
Napisał meff77 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Miałem to samo po kupnie samochodu 3 dni temu zakres temp. od 69 do 74 po wymianie na termostat firmy swag na obudowie pisało febi odczyty od 83 do 91
Cytat:
Napisał Carlos123474 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mimo ze temperatura otwarcia termostatu to 83st rura idąca od niego do chłodnicy jest gorąca przy 71st. Czyli jeżeli dobrze rozumiem termostat jest uchylony i puszcza ciecz na duży obieg. W przeciwnym razie rura idaca do chłodnicy powinna byc zimna do momentu otwarcia termostatu czyli 83st. Ta sama rura jest cirpla przy 58 65 st, temperatura sprawdzana na c+ w Menu. Mechanik twierdzi ze temperatura jest ok bo mieści sie w widelkach zakresu pracy ustalonej przez bosch. 70-95st. Te anomalie temperatury wystepuja przy każdej tenperaturze otoczenia im zimniej tym dłużej i ciężej lapie temperature 71-74st.
Cytat:
Napisał MarcinST123 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Samochód mam od lutego i przez zime i wiosnę na conversie wyświetlała się temperatura max 75° nawet podczas 2/3h tras.
Cytat:
Napisał pacp Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak coś to u mnie też temperatura ~75 st. C przy aktualnych temperaturach. Płyn świeżo zmieniony wraz z pompą. Żaluzja sprawna. Termostat fabryczny pierwszy.
Cytat:
Napisał Dzolo115 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam , ja u siebie wymieniłem termostat, bo temperatura utrzymywała się około 75 stopni , po wymianie termostatu na oryginalny dalej to samo, pokazuje 75 stopni, mam aktywną żaluzje.

Wniosek mam taki, że ~75 st. C jest ok przynajmniej dla DW10C. Jak ktoś ma dowód, że oryginał ma mieć temp. otwarcia 83 st. C to proszę o dołączenie do tematu.

pacp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2021, 17:45   #232
Carlos123474
ford::beginner
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 08-02-2020
Skąd: zgorzelec
Model: mondeo
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2010
Postów: 28
Domyślnie Odp: Temperatura silnika 2.0 TDCI

Czyli ford sprzedawał nowe mondeo z uszkodzonym termostatem, ktory otwiera sie przy 83st. Magicznie on sie naprawia i trzyma silnik w temperaturze 70-72st. Śmiała teza. Zadzwon sobie do pierwszego lepszego aso najlepiej do lubinia tam ci wyjaśnia na dziale części. Idac twoim tokiem moj termostat byl zepsuty potem sie naprawił kupilem behr za 300 zl ktory był dobry znaczy zepsuty. Ktory wymienilem na geitsa ktory okazal sie dobry znaczy sie zepsuty bo trzymał temperature 83 zgodzi z danymi producenta jak i aso. A behra wyslalem na gwarancje i reklamacja zostala uznana co wskazuje ze byl zepsuty czyli według ciebie dobry choc jest to odminne zdanie od asko i gwaranta części. Moje pytanie znasz troche sie na mechanice?! Bo to wiedza z książek sam naprawiam.

Wysłane z mojego HTC Desire 12+ przy użyciu Tapatalka
Carlos123474 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2021, 18:10   #233
pacp
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 25-02-2017
Skąd: Rzeszów
Model: Mondeo MK4
Silnik: DW10C 163KM
Rocznik: 2012
Postów: 339
Domyślnie Odp: Temperatura silnika 2.0 TDCI

Wydałeś sporo kasy i Ci teraz głupio bo niepotrzebnie. Nie masz się o co spinać. Ja nie twierdzę, że Twój co puszcza przy 83 st. C jest uszkodzony.. może po prostu mieści się w tolerancji.. tyle że jednocześnie twierdzę, że poprzedni też pewnie był sprawny. A reklamację przyjeli bo taniej im wyjdzie wysłać nowy lub zwrócić kasę niż robić pomiary czy aby na pewno i sprzeczać się z klientem.

A na istnienie 83 st. C nadal dowodu nie ma. Gdzie masz te dane producenta o których wspominasz? Przyznam, że mam książki Haynesa i РЕМОНТ НЕ ПРОБЛЕМА - i informacji na ten temat nie ma żadnej.
pacp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2021, 18:23   #234
Carlos123474
ford::beginner
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 08-02-2020
Skąd: zgorzelec
Model: mondeo
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2010
Postów: 28
Domyślnie Odp: Temperatura silnika 2.0 TDCI

Pieniądze zostały zwrocone za cene behra mam 2 gaitsy wiec nie jest mi glupio. Nie spinam sie tylko mnie bawisz bo nie wiesz sam co piszesz najpierw twierdzisz ze 70 jest ok a za chwile 83 tez jest ok... Miesci sie w tolerancji czego. Wiesz po co masz termostat jak dziala jakie sa objawy uszkodzonego? Nie sadze. Reklmacji sie nie przyjmuje tylko uznaje. Ale ok niech ci bedzie co do istnienia 83st wejdz na pierwsza lapsza strone z czesciami i popatrz albo zadzwon do aso. Ja nie mam zamiaru ci udowadniac niczego.... Myslisz ze nowa część moze nie byc sprawna?! Mam przyklad silnika wycieraczek do seata nie wystepuje jako zamiennik wiec tylko orginal z aso przyszedl w pudelku z naklejkami plombami w styropianie i okazalo sie ze jestdo smieci... Cena prawie 800zl zamowili nowy. Tak wiec masz racje masz sprawny termostst ja jezdze na uszkodzonym ktory trzyma 83st tak jak mowi aso. Powodzenia i szerokiej drogi. Można twój wywód na temat problemu streścić zdaniem. JEDZMY KUPE MILIONY MUCH NIE MOGA SIE MYLIĆ....

Wysłane z mojego HTC Desire 12+ przy użyciu Tapatalka

Ostatnio edytowane przez Carlos123474 ; 25-11-2021 o 18:26
Carlos123474 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2021, 20:01   #235
franciszekmg
ford::average
 
Imię: Franciszek
Zarejestrowany: 08-04-2014
Skąd: Przemyśl
Model: S-Max, Platinium X
Silnik: 2.0 TDCI, DW10C
Rocznik: 11.2010
Postów: 144
Domyślnie Odp: Temperatura silnika 2.0 TDCI

DW10C ma bardzo wysoką sprawność i dlatego takie temperatury. Mam wymieniony nowy Gates, temp otwarcia tak jak który był zamontowany oryginał 83^C. Stary w zimie na odcinku 11 km przy temp. ok -4 łapał max 55^C nowy łapie ok. 74 i to jak mocniej przycisnę a przy emeryckiej jeździe max do 70.
ok 85 łapie na trasie pow. 15 km i to z prędkością ok 90km/h. Inna historia w lecie autostrada Rumunia Bułgaria + 36^C prędkość ok 150 wówczas temp. do 95 ale jak tylko się zwolni to od razu spada do ok 88 ale to lato. Np. Dzisiaj -3 droga 15km temp ok 77 prędkość ok 70-80.
Reasumując temp silnika w przedziale 75 teraźniejszą porą to norma, zresztą zależy od stylu jazdy oraz odległości. Nawet jazda z górki bez dodawaniu gazu temp. potrafi spać ok 2-4 stopnie. Rozpisałem się. Porównuję tylko stary termostat z nowym na starym zimą góra było na trasie ok 80 km prędkość 80-100 max 75 i momentalnie spadała po zwolnieniu.
franciszekmg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2021, 20:10   #236
Carlos123474
ford::beginner
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 08-02-2020
Skąd: zgorzelec
Model: mondeo
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2010
Postów: 28
Domyślnie Odp: Temperatura silnika 2.0 TDCI

-4st. jazda 4 bieg 2000-2500 90-110km/h 6-8 km temperatura 82 sprawdzane na conwersie. Wcześniej na zepsytym 17 st trasa 18km temperatura 68-72. Trasa ta sama bo jeżdżę nia donpracybod 14 lat. To raczej nie jest normalne ze silnik nie może uzyskac temperatury roboczej. No ale jak ktos uwaza70 st ze to normalne to sukcesów życzę.

Wysłane z mojego HTC Desire 12+ przy użyciu Tapatalka
Carlos123474 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2021, 08:13   #237
bleekm
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-03-2015
Skąd: Warszawa
Model: MONDEO MK4
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2012
Postów: 273
Domyślnie Odp: Temperatura silnika 2.0 TDCI

Jeżeli termostat jest na 83st. to temperatura podczas jazdy nie ma prawa spadac poniżej tych 80-81 st. i nie ma znaczenia czy się jedzie 50 czy 150 km/h. Jedyny moment kiedy temperatura może wam spadac poniżej 80st to jest podczas postoju w zimie (gdy jest mroz). Jezeli komus skacze temperatura o wiecej niz te 1-3 st od momentu temp. otworzenia termostatu to znaczy ze ma niesprawny termostat. Jezeli wymiana nic nie dala to znaczy ze kupiliscie uszkodzony od nowosci termostat lub zle odpowietrzony jest uklad - nie ma innej mozliwosci. Prosilbym aby takich durnot nie pisac ze temp 75 czy 72 jest prawidlowa bo ma tak kilka osob - nie jest (chodz tez tak kiedys myslalem). Wprowadzacie w tym blad innych uzytkownikow ktorzy maja niskie temperatury. Nie jest to cos niebezpiecznego bo to jest jeszcze taka temperatura przy ktorej silnik pracuje poprawnie (czyli jest wlasciwe spalanie itd) ale nie jest to wlasciwa temperatura jego pracy bo on ma pracowac przy ok 83st a nie 75st. (no chyba ze bedziecie z gazem w podloge jezdzic to i 90st mozecie miec).

Ostatnio edytowane przez bleekm ; 26-11-2021 o 08:16
bleekm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2021, 08:17   #238
pacp
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 25-02-2017
Skąd: Rzeszów
Model: Mondeo MK4
Silnik: DW10C 163KM
Rocznik: 2012
Postów: 339
Domyślnie Odp: Temperatura silnika 2.0 TDCI

Panowie krótkie, proste pytanie które zadaje od początku..

.. gdzie jest napisane, że oryginał ma temp. otwarcia 83 st. C?
pacp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2021, 08:20   #239
Carlos123474
ford::beginner
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 08-02-2020
Skąd: zgorzelec
Model: mondeo
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2010
Postów: 28
Domyślnie Odp: Temperatura silnika 2.0 TDCI

Krótka prosta odpowiedz zadzwon do aso

Wysłane z mojego HTC Desire 12+ przy użyciu Tapatalka
Carlos123474 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2021, 08:24   #240
bleekm
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-03-2015
Skąd: Warszawa
Model: MONDEO MK4
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2012
Postów: 273
Domyślnie Odp: Temperatura silnika 2.0 TDCI

Cytat:
Napisał pacp Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panowie krótkie, proste pytanie które zadaje od początku..

.. gdzie jest napisane, że oryginał ma temp. otwarcia 83 st. C?
Zadzwon do ASO forda to ci powiedza ze 83 st. albo do ASO citroena, fiata, volvo, peugota bo to jest ten sam silnik tylko tam sie nazywa HDI (a nie tdci)ale termostat ten sam jest (identyczny).

Ostatnio edytowane przez bleekm ; 26-11-2021 o 08:27
bleekm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.