Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-01-2022, 20:46   #91
Pietroph
ford::beginner
 
Avatar Pietroph
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 10-02-2018
Skąd: Olsztyn
Model: Focus
Silnik: Duratec 1.6 105 KM
Rocznik: 2017
Postów: 10
Domyślnie Odp: Focus Mk4 Facelift

Faktem jest, ze to co zaoferowal Ford (upgrade ceny, downgrade wyposazenia) dziala zniechecajaco nawet na fanow tej marki. Natomiast, nie wiem na ile dobrze ocenicie moja strategie, ale ja wyslalem maila z pytaniem do kilku wybranych dealerow, w ktorym poprosilem o wycene konkretnej konfiguracji. Czesc z nich naturalnie olala temat - pomyslleli, ze nie beda uczestniczyc w "przetargu" zorganizowanym przez prywatnego klienta. Ale 3 z nich podeszla do tematu bardzo honorowo i finalnie okazalo sie, ze najlepszy z nich zaoferowal rabat, ktorego nawet nie zakladalem.
Co do Focusa jest to samochod klasy sredniej. Mozna go sobie skonfigurowac do wersji, w ktorej bedzie w jakims tam stopniu namiastka aut klasy premium. Co do zasady jednak, jest on produkowany dla mas, do codziennego uzytkowania i widac to w jakosci materialow uzytych we wnetrzu. Spojrzcie na to jednak z tej strony - gdy ktorys element wnetrza ulegnie uszkodzeniu w wyniku dzialalnosci np. waszych pociach mozna go dosc tanio wymienic, albo po prostu olac temat i dalej jezdzic. W samochodzie premium nie byloby to takie oczywiste.
Na koniec moja subiektywna uwaga - auta tego segmentu oferowane przez konkurencje nie maja co rownac sie z focusem jesli chodzi o prowadzenie samochodu i takze design - chociaz to ostatnie to kwestia gustu i kazdy ma prawo myslec inaczej.

Pietroph jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2022, 21:11   #92
mskgs
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-07-2015
Skąd: Kraków
Model: Mazda 3
Silnik: 2.0 Skyactiv-G 150 KM
Rocznik: 2022
Postów: 313
Domyślnie Odp: Focus Mk4 Facelift

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] uważam, że nie ma nic złego w rozsyłaniu mailu z pytaniem o ofertę do wielu salonów. Sam tak zawsze robię, tym bardziej że różnice w ofertach potrafią iść w grube tysiące zł. Sprzedawców to może denerwować, ale to nie oni wykładają pieniądze "na stół". A ja nie zamierzam płacić więcej za produkt, który mogę mieć taniej w identycznej specyfikacji. Zawsze jak rozsyłam maile to kulturalnie informuję, że porównam to z innymi salonami. Oczywiście nie chodzi o szarpanie się o kwoty rzędu 500 zł. Co ciekawe, jak ostatnio rozsyłałem zapytania, to dostałem ofertę z upustem.... 4000 zł. Gdzie oficjalny rabat był 11000 zł i większość salonów go uwzględniało. Nawet z tego powodu warto pytać, bo niektórzy mówiąc wprost: szukają frajera.

Ostatnio edytowane przez mskgs ; 09-01-2022 o 21:15
mskgs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2022, 21:13   #93
AstraC
FCP member
 
Avatar AstraC
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 08-07-2014
Skąd: Warszawa
Model: Vectra B / S-Max II
Silnik: 2.2 DTI / 2.5 ale turbo nie ma
Rocznik: 2001
Postów: 281
Domyślnie Odp: Focus Mk4 Facelift

Cytat:
Napisał Pietroph Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Faktem jest, ze to co zaoferowal Ford (upgrade ceny, downgrade wyposazenia) dziala zniechecajaco nawet na fanow tej marki. Natomiast, nie wiem na ile dobrze ocenicie moja strategie, ale ja wyslalem maila z pytaniem do kilku wybranych dealerow, w ktorym poprosilem o wycene konkretnej konfiguracji. Czesc z nich naturalnie olala temat - pomyslleli, ze nie beda uczestniczyc w "przetargu" zorganizowanym przez prywatnego klienta. Ale 3 z nich podeszla do tematu bardzo honorowo i finalnie okazalo sie, ze najlepszy z nich zaoferowal rabat, ktorego nawet nie zakladalem.
Co do Focusa jest to samochod klasy sredniej. Mozna go sobie skonfigurowac do wersji, w ktorej bedzie w jakims tam stopniu namiastka aut klasy premium. Co do zasady jednak, jest on produkowany dla mas, do codziennego uzytkowania i widac to w jakosci materialow uzytych we wnetrzu. Spojrzcie na to jednak z tej strony - gdy ktorys element wnetrza ulegnie uszkodzeniu w wyniku dzialalnosci np. waszych pociach mozna go dosc tanio wymienic, albo po prostu olac temat i dalej jezdzic. W samochodzie premium nie byloby to takie oczywiste.
Na koniec moja subiektywna uwaga - auta tego segmentu oferowane przez konkurencje nie maja co rownac sie z focusem jesli chodzi o prowadzenie samochodu i takze design - chociaz to ostatnie to kwestia gustu i kazdy ma prawo myslec inaczej.
Generalnie wszystko to subiektywna ocena, Focus jest dobry, ale jest Fordem, a Ci potrafią błysnąć głupimi pomysłami. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dodatkowo kupowałem kilka innych nowych samochodów, i w zasadzie tylko Ford odnosi się z nonszalancją do prywatnych kupujących, szczęśliwie z nielicznymi wyjątkami (ale ja muszę jechać z WAW do KR).
Ale co najważniejsze - Focus to kompakt, klasa średnia to Mondeo. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Chyba, że mówimy o drabince jakościowej - to faktycznie Ford to taka średnia półka. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Zaawansowany fanatyk Opla, delegatura w Fordzie
Vectra Zender Sport - sportowy lecz powolny sadzomiot
AstraC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2022, 21:53   #94
Hansolo
ford::expert
 
Avatar Hansolo
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 11-07-2012
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MKV AWD, Peżot 308 T9 ON
Silnik: 180 + wirus
Rocznik: 2018
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Focus Mk4 Facelift

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] W rozsyłaniu zapytań nie pomijaj małych miast. Dealerzy z dużych miast są często "wyżarci" bo korpo napędzają im sprzedaż. Kiedyś ( 4 lata wstecz ) jak rodzice kupowali Astrę K ,to różnica między dealerami Warszawa, Białystok,Ełk była 16 tysięcy na kożyść tego ostatniego przy tym samym grubym wyposażeniu
__________________
Łe tam Panie, Fordy rdzewiejo, sie psujo i nie jado i palo jak smoki

Ostatnio edytowane przez Hansolo ; 09-01-2022 o 21:55
Hansolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2022, 10:15   #95
Skolmi
ford::expert
 
Zarejestrowany: 11-02-2004
Model: Focus
Silnik: PNDD + LPG
Rocznik: 2018
Postów: 3,510
Domyślnie Odp: Focus Mk4 Facelift

Cytat:
Napisał AstraC Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
w zasadzie tylko Ford odnosi się z nonszalancją do prywatnych kupujących
O tak, byłem w szoku. Na początku myślałem, że źle trafiłem, ale kolejny salon i jeszcze gorzej. Lepiej obsługują przy zakupie szczotki do klopa w Ikei.
Skolmi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2022, 10:22   #96
AstraC
FCP member
 
Avatar AstraC
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 08-07-2014
Skąd: Warszawa
Model: Vectra B / S-Max II
Silnik: 2.2 DTI / 2.5 ale turbo nie ma
Rocznik: 2001
Postów: 281
Domyślnie Odp: Focus Mk4 Facelift

Cytat:
Napisał Skolmi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
O tak, byłem w szoku. Na początku myślałem, że źle trafiłem, ale kolejny salon i jeszcze gorzej. Lepiej obsługują przy zakupie szczotki do klopa w Ikei.
Dlatego jak znalazłem fajnego handlowca to się go trzymam, mogę polecić i odradzić salony.
Moim zdaniem, tam gdzie spotkałem się z najlepszym przyjęciem to Auto Partner na Jasnogórskiej w Krakowie, szczególnie w części samochodów dostawczych.
W Warszawie w sumie nikt mnie na poważnie nie wziął, a salon w którymi kupiłem Granda od tamtej pory omijam i więcej nie wrócę, a był to Ursyn Car.
__________________
Zaawansowany fanatyk Opla, delegatura w Fordzie
Vectra Zender Sport - sportowy lecz powolny sadzomiot
AstraC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2022, 17:04   #97
potraff
ford::advanced
 
Avatar potraff
 
Imię: Wiktor
Zarejestrowany: 01-04-2014
Skąd: Sosnowiec
Model: Focus cztery z kartonem mleka a był mondeusz cztery
Silnik: EB
Rocznik: 2018
Postów: 445
Domyślnie Odp: Focus Mk4 Facelift

Cytat:
Napisał Pietroph Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie wiem na ile dobrze ocenicie moja strategie, ale ja wyslalem maila z pytaniem do kilku wybranych dealerow
Trzy lata temu, wysłałem takie pytanie, z informacją, że szukam auta z placu, z klimą automatyczną, pakietem zimowym i przyciemnianymi szybami, a jeśli się znajdzie z ledami, to super, do salonów w Katowicach, Bielsku B., Gliwicach, Raciborzu, Częstochowie, Krakowów (dwóch), oraz do Chorzowa. Jako, że mieszkam w Sosnowcu, to ofertę z tego salonu miałem będąc w nim osobiście.
Generalnie wtedy (zaznaczam rok 2019) odpowiedziały wszystkie salony, Kraków poszalał bo celowałem w trenda/titanium, a dostałem ofertę na ponad 100 tys zł (gdzie reszta oscylowała ~ 90 tys i sam za Focusa w tej granicy szukałem auta), Częstochowa, Chorzów, Gliwice bardzo fajnie utrzymywały kontakt, a z dwóch salonów, gdy mnie pytali, czy coś wybrałem i na moją odpowiedź, że tak z innego, życzyli mi dobrej jazdy Fordem.
Najsłabiej zachował się salon w Sosnowcu, bo jak zacząłem trochę grymasić, tj w pewnym momencie zadałem pytanie o 1,5 EB w wersji titanium, czyli o ponad 10tys złotych chciałem dać więcej za auto, to mi kierownik odpisał, żebym się w końcu na coś zdecydował, więc kupiłem w Chorzowie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Żeby nie było, to było trzecie podejście do szukania i jakbym dostał fajną ofertę, to kto wie, może bym jeździł 1,5. A tak to dostałem ofertę na auto z placu, już zarejestrowane z upustem 20 tys, z tym co chciałem mieć, w idealnym kolorze, czyli trenda doposażonego w pakiet biznes, zimowy i coś tam jeszcze. Mnie to pasowało, cena była dobra, więc nawet panu z Sosnowca nie odpisałem i nawet na serwis u nich nie pojechałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
potraff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2022, 22:00   #98
Pilatus
ford::amateur
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 10-01-2022
Skąd: Warszawa
Model: Focus ST
Silnik: 2,3
Rocznik: 2022
Postów: 0
Domyślnie Odp: Focus Mk4 Facelift

Jestem świeżo po zamówieniu Focusa w wersji ST. W umowie mam wpisany termin realizacji czerwiec. Według sprzedawcy obecnie ruszyła produkcja wersji poliftowej ale pierwszeństwo mają maksymalnie wypasione wersje ST w tym dziwnym zielonym kolorze jak Puma ST. Podobno każdy dealer ma obowiązek mieć taki egzemplarz w salonie jako promocja modelu po lifcie.
Pilatus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2022, 14:24   #99
Tomasz76
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 30-10-2021
Skąd: Wielkopolska
Model: Focus Active X FL
Silnik: 1.0 hybrid mhev 155KM A7
Rocznik: 2023
Postów: 0
Domyślnie Odp: Focus Mk4 Facelift

Jaką skrzynię wybrałeś?
Dzisiaj zamówiłem Focusa Active X 1.0 Hybrid 155KM PowerShift A7 5-drzwiowy. Za około 2-3 tygodnie w systemie powinna pojawić się data produkcji. Pierwsze samochody zamówione przez dealerów pojawią się w salonach na przełomie lutego/marca.
Tomasz76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2022, 16:42   #100
_Semtex_
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-01-2022
Model: KIA CEED GT
Silnik: 1.6 T-GDI 204 KM DCT
Rocznik: 2021
Postów: 2
Domyślnie Odp: Focus Mk4 Facelift

Cytat:
Napisał Pilatus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jestem świeżo po zamówieniu Focusa w wersji ST. W umowie mam wpisany termin realizacji czerwiec. Według sprzedawcy obecnie ruszyła produkcja wersji poliftowej ale pierwszeństwo mają maksymalnie wypasione wersje ST w tym dziwnym zielonym kolorze jak Puma ST. Podobno każdy dealer ma obowiązek mieć taki egzemplarz w salonie jako promocja modelu po lifcie.

To jaki kolor wybrałeś? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
_Semtex_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.