Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-01-2022, 20:16   #1
Meniumeh
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-07-2017
Model: Kuga
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2009
Postów: 161
Domyślnie Sprzęgło dziwnie bierze

Hej w moim Focusie 1.8 Tdci od początku sprzęgło brało jakoś dziwnie. Tak jakby zero jedynkowo. Ciężko to opisać ale jak już zaczyna łapać to ma bardzo wąski zakres do momentu aż zaczyna całkowicie ciągnąć. Jak się puści zbyt szybko to jest takie szarpnięcie autem aż słychać stuk. Jest to najbardziej uciążliwe przy ruszanie oraz zmianie z 1 na 2 bieg.

W Ford Kuga jest całkiem normalnie jak i w innych autach jakie miałem. Puszczało się sprzęgło i wszystko działo się płynnie. Tutaj nie mogę się do tego przyzwyczaić i trzeba czasem po zmianie biegu jechać jakby na pół sprzęgle zanim się całkiem puści pedał żeby to ruszanie i zmiana 1 na 2 była płynna.

Czy mogę coś z tym zrobić aby było normalnie jak w innych autach ? Poza tym wszystko w skrzyni pracuje normalnie.

Czytałem coś o odpowietrzeniu sprzęgła ale nie wiem czy to dobry trop?

Meniumeh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2022, 20:36   #2
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Sprzęgło dziwnie bierze

pewnie dwumasa pada. tut mi lajt
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2022, 22:23   #3
Meniumeh
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-07-2017
Model: Kuga
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2009
Postów: 161
Domyślnie Odp: Sprzęgło dziwnie bierze

No i tu jest pewna kwestia która wskazuje na to że zestaw sprzęgła powinien być dobry. Mianowicie wymieniany był blok silnika i podczas przekładki mechanik sprawdzał stan okła#zin sprzęgła i dwumasy. Wg niego wszystko wygląda dobrze jakby było wymieniane bo na pewno fabryczny zestaw przy 235 tyś km nie miałby okładzin w takim stanie a przebieg jest sto procent pewny.

Jestem też ciekaw czy inni właściciele Focusa mają podobne odczucia co do pracy sprzęgła.
Meniumeh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.