Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-02-2022, 20:40   #1
dandii
ford::average
 
Imię: daniel
Zarejestrowany: 26-09-2015
Skąd: Środa wlkp
Model: s-max Titanium s Focus mk3
Silnik: 2.2 tdci 1.0 ecoboost
Rocznik: 2011 2014
Postów: 176
Domyślnie Montaż fabrycznego ogrzewania postojowego

Witam, ponieważ moja żona zawozi dzieci do szkoły po wielu poszukiwaniach postanowiłem zaryzykować i zamontować , ogrzewanie postojowe dla Focusa mk3 przed liftem. Piec który kupiłem pochodził od Forda Kugi benzyna, numer pieca AV61-18K464-CL i pochodził z 2016 roku firmy Eberspacher. Model tego pieca był montowany w c-maxe mk2 lift, focus mk3 lift i kuga mk2. Piec będzie kompatybilny z c-maxem od 2010 roku i focusem mk3 przed liftem co się o tym przekonałem. Kiedy poszukiwałem informacji jakie piece są montowane w aso dostałem informację że focusy 1.0 nie miały ogrzewania postojowego.Moja dociekliwość była tak duża że postanowiłem dalej szukać. Pierwszy trop znalazłem na stronie mobile.de gdzie był focus mk3 ale poliftowy z oryginalnym ogrzewaniem postojowym. Poprosiłem sprzedawcę o podanie nr vin i pierwsze co zrobiłem to wszedłem na stronę etisford i sprawdziłem jaki jest numer pieca. Jak sprawdziłem, to podany model ford posiadał piec o numerach które już wyżej napisałem.
Zadzwoniłem do aso i podałem jakie części mi są potrzebne. Otrzymałem informację jakie są węże wodne i paliwowe. Tutaj zaczeły sie schody poniewż nie miałem informacji o wężu paliwowym środkowym. Poszukiwania w google poszedłem w języku rosyjskim i trafiłem na film, gdzie wszystko jest ładnie pokazane razem z numerami części.
Podaje link:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Pompa paliwa jest taka sama jak do diesla i benzyny, pampa paliwa razem z wężem pochodził od kugi i pasuje do focusa. Środkowy wąż paliwowy pochodził od focus mk2 lift a piec z wydechem pochodził od kugi razem z krótkim wężem paliwowym.

Wszystkie zdjęcia montażu , zostaną za kilka dni dodane.

Teraz pytanie dla znawców jaki telestart można zamontować do tego pieca?

__________________
MOJE MODY FOCUS MK3:pakiet zetec światła xenon, kamera znaków Sync1Sync3 kamera cofania, webasto, fotele st, czarna podsufitka, grzana kierownica, grzane fotele blis, relingi S-MAX TITANIUM S hak blis webasto

Ostatnio edytowane przez dandii ; 12-02-2022 o 18:05
dandii jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.