Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-03-2022, 12:00   #81
Piotr_24
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 12-06-2011
Skąd: Gostynin
Model: KUGA MK3 ST-Line
Silnik: 2.5 FHEV
Rocznik: 2022
Postów: 21
Domyślnie Odp: Dziwne stuki po odpaleniu FHEV

Szukałem takiej od ręki tj. Do miesiąca jak na te czasy. Ma być do końca kwietnia.

Piotr_24 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2022, 20:41   #82
Seba_S
ford::beginner
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 14-01-2022
Skąd: Kielce
Model: Kuga 3
Silnik: 2,5 FHEV
Rocznik: 2021
Postów: 18
Domyślnie Odp: Dziwne stuki po odpaleniu FHEV

Auto było w serwisie. Niestety przyczyn dziwnych dźwięków na zimnym silniku nie zdiagnozowano. Problem zgłoszony do Centrali. Kolejne Kugi FHEV przyjeżdzają i zgłaszają usterkę, takie info z serwisu. Ponoć jakaś pompa wydaje takie dżwięki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Udało się usunąć problem niedziałających czujników automatycznego otwierania klapy bagażnika, po montażu haka. Dowiedziałem się najpierw, że tak może być przy montażu haka - czujniki działają w ograniczonym zakresie. Później wysłałem screen z instrukcji, jak montowane są czujniki przy fabrycznym haku. Poprosiłem o przełożenie "anten" tak jak to robi fabryka - po prawej i lewej stronie samochodu. Teraz działa idealnie.
Seba_S jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2022, 13:34   #83
somer1
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 02-09-2021
Skąd: śląsk
Model: Kuga ST X , Transit 2,0
Silnik: 2,5 benzyna+Hybryda
Rocznik: 2020
Postów: 161
Domyślnie Odp: Dziwne stuki po odpaleniu FHEV

wczoraj odebrałem swoją po ponad 2 miesiącach. Wymieniono tłumik drgań ( wygląda jak docisk sprzegła w tradycyjnej skrzyni). Faktycznie oryginał miał potężny luz na wałku i nawet ręcznie wydawał metaliczne dźwięki. Ponoć wymienili na zmodernizowany. Na razie nic nie stuka na P,R,D. Ale jest ciepło. Za to na N to tragedia. Klepie, szarpie cała budą. Ford twierdzi ,ze to dopuszczalne i N nie jest normalnym trybem pracy skrzyni. Juz nie mam siły jeżdzic fokusem. Auto odebrałem, może coś je..e konkretnie to się ford obudzi. salon nie poczuwa sie do odpowiedzialności za przetrzymywanie samochodu, Ford Polska nie reaguje na maile. Brawo FORD

Jeśli ktoś miał już wymienioną ta cześć, proszę sprawdźcie jak u was jest z tym N i napiszcie

Ostatnio edytowane przez somer1 ; 26-03-2022 o 13:37
somer1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2022, 20:13   #84
Seba_S
ford::beginner
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 14-01-2022
Skąd: Kielce
Model: Kuga 3
Silnik: 2,5 FHEV
Rocznik: 2021
Postów: 18
Domyślnie Odp: Dziwne stuki po odpaleniu FHEV

Jak we wcześniejszym wpisie wspomniałem, u mnie na razie nic nie wymienili. W serwisie zgłosiłem tylko dziwne dźwięki na zimnym silniku.
Po wpisie kolegi Somer1 poszedłem do garażu i chyba pierwszy raz od odbioru z salonu po zakupie włączyłem N. Mam przebiegu dopiero ok. 3800 km i tez samochodem dziwnie szarpie i wydajne różne dźwięki na zapalonym silniku spalinowym.
Na R, D, P autem nie szarpie i jedyny dziwny objaw to dźwięki na zimnym silniku

Ostatnio edytowane przez Seba_S ; 26-03-2022 o 20:15
Seba_S jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2022, 08:27   #85
MrQ
ford::average
 
Avatar MrQ
 
Imię: Qba
Zarejestrowany: 22-01-2011
Skąd: Rze
Model: Ford Kuga
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2020
Postów: 136
Domyślnie Odp: Dziwne stuki po odpaleniu FHEV

Na zagranicznym forum komentarz użytkownika po wymianie całej skrzyni i przejechaniu 15 tyś mil brak oznak stukania.

"Messaged Carl, who had his transmission replaced due to this noise, for an update. Here is what he said

"So far so good. The new transmission was installed in March 2021 and we have driven about 15,000 miles since then with no issues. The noise on start-up that occurred with the original transmission is gone and everything seems to work as it should. We are in Montana and use the vehicle in both very cold and hot weather and I haven't noticed any difference in noise or performance due to temperature."
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
MrQ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2022, 10:43   #86
Seba_S
ford::beginner
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 14-01-2022
Skąd: Kielce
Model: Kuga 3
Silnik: 2,5 FHEV
Rocznik: 2021
Postów: 18
Domyślnie Odp: Dziwne stuki po odpaleniu FHEV

Z tego co się już zorientowałem, to co do zasady nie ma znaczenia przebieg. Jak moje auto było w serwisie to sprawdzali czy dziwne dźwięki są nowym aucie gotowym do wydania. Niestety objaw w postaci dziwnych dźwięków był ��.
Jeżeli się potwierdzi konieczność wymiany skrzyni to będzie gruba akcja serwisowa.
Seba_S jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2022, 11:11   #87
MrQ
ford::average
 
Avatar MrQ
 
Imię: Qba
Zarejestrowany: 22-01-2011
Skąd: Rze
Model: Ford Kuga
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2020
Postów: 136
Domyślnie Odp: Dziwne stuki po odpaleniu FHEV

też ciekawa informacja
I got my car back yesterday. It took them a month to diagnose the issue. Same old story, they say Ford is working on manufacturing a new damper as a fix but there is currently no part available. This is the exact wording from Ford…. “This noise has been found to be due to the damper between the flywheel and the transmission. At this time a new part is being produced and shipped but has not yet reached warehouses for distribution. It is recommended to replace the superseded part when it becomes available in the parts catalog. Once the part becomes available is recommended to replace it to resolve this concern.”
MrQ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2022, 13:24   #88
somer1
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 02-09-2021
Skąd: śląsk
Model: Kuga ST X , Transit 2,0
Silnik: 2,5 benzyna+Hybryda
Rocznik: 2020
Postów: 161
Domyślnie Odp: Dziwne stuki po odpaleniu FHEV

no to u mnie to wymienili, stuki ustały, zostało szarpanie i dzwonienie na N, ale to według Ford Polska normalne. Będę zgłaszał przy przeglądzie rocznym w sierpniu.
somer1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2022, 15:32   #89
mirman
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-11-2021
Model: KUGA FHEV
Silnik: 2.5 Hybryda
Rocznik: 2021
Postów: 8
Domyślnie Odp: Dziwne stuki po odpaleniu FHEV

U mnie też wymieniony, z informacji od forda to tłumik drgań. Nie dzwoni nie hałasuje na N nigdy nie miałem potrzeby go stawiać. Nie uzyskałem informacji czy jest to nowy zmodyfikowany czy taki sam model jak był zainstalowany, czas pokaże.

Trwało to niestety 2 miesiące.
mirman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2022, 16:05   #90
somer1
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 02-09-2021
Skąd: śląsk
Model: Kuga ST X , Transit 2,0
Silnik: 2,5 benzyna+Hybryda
Rocznik: 2020
Postów: 161
Domyślnie Odp: Dziwne stuki po odpaleniu FHEV

to postaw go z ciekawości na N z silnikiem spalinowym. Ciekawi mnie czy to tylko mój tak szarpie po wymianie tłumika drgań. Bo normalne to nie jest.
somer1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.