Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-08-2021, 18:20   #581
Profesor
ford::average
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 03-06-2011
Skąd: Jarosław
Model: Ford Mondeo
Silnik: 1.6Ecoboost
Rocznik: 2014
Postów: 85
Domyślnie Odp: Tempomat nie działa - Cruise Control

Te moduły wcale nie są dowolnie wymienne.Nie pamiętam oznaczeń mojego oryginału ale próbowałem zamienić z innym sporo nowszym i nie dało się.Moduły różniły się gniazdami.Pomógł Kontakt Gold.

Profesor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-08-2021, 19:16   #582
SRS
Moderator
 
Avatar SRS
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 17-02-2004
Skąd: Lubelskie
Model: Fiesta
Silnik: 1.4L Duratec 16V PFI
Rocznik: 3/2012 / 4/2011
Postów: 3,982
Domyślnie Odp: Tempomat nie działa - Cruise Control

Cytat:
Napisał Profesor Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Te moduły wcale nie są dowolnie wymienne.
a kto napisał "dowolnie" 7G9T-13N064-DF zamienia się na 7G9T-13N064-DH i tyle
__________________
IDS |Forscan| UCDS - Doposażanie | Programownie sterowników | IMMO // WSZYSTKIE MODELE EUROPA-USA
ZMIANA MOCY - MONTAŻ TEMPOMATU - SPOLSZCZENIA - NAWIGACJE - PRZERÓBKI LAMP
SRS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2021, 08:23   #583
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,015
Domyślnie Odp: Tempomat nie działa - Cruise Control

Cytat:
Napisał cacyk02 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...można zamienić na ...
Trzeba tylko pamiętać, że "zamienić" w przypadku BCMi to nie jest "wypiąć i zapiąć" - to jest cała procedura przepisywania konfiguracji oraz programowania immo (albo dopisywanie kluczy i parowanie modułów albo samo parowanie modułów w zależności czy auto jest bezkluczykowe czy kluczykowe).
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2021, 12:26   #584
marjanoos
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-08-2013
Model: Mondeo MK4 LB
Silnik: 2.0 TDCi 163KM
Rocznik: 2007
Postów: 31
Domyślnie Odp: Tempomat nie działa - Cruise Control

Kto w Warszawie przelutuje mi moduł?
marjanoos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2021, 12:50   #585
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,009
Domyślnie Odp: Tempomat nie działa - Cruise Control

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
"zamienić" w przypadku BCMi to nie jest "wypiąć i zapiąć"
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , ale koledzy to raczej piszą o module "kierownicy" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2021, 14:06   #586
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,015
Domyślnie Odp: Tempomat nie działa - Cruise Control

Cytat:
Napisał Parch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... koledzy to raczej piszą o module "kierownicy" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie wiem skąd mi się wziął ten BCM...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

--------------------------

Za to "z sensem" dodam, że dzisiaj "zostałem zmuszony" (trochę przez to, że zakładany tempomat "na dzień dobry" nie chciał działać a trochę prośbami "załamanego" właściciela auta...) do przelutowania "leciwego" (rocznik 2006...) modułu kierownicy w S-maxie z początków produkcji...
Po przelutowaniu tempomat działał "jak nowy"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Zasadnym pozostaje jedynie pytanie "jak długo"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Właścicielowi (zgodnie z doświadczeniem) powiedziałem, że może liczyć na jakieś 2 lata...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 03-08-2021 o 22:06
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-06-2022, 12:19   #587
jajo108
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-12-2012
Model: Ford Mondeo mk4
Silnik: 2,5t
Rocznik: 2008
Postów: 15
Domyślnie problem z tempomatem aktywnym

Witam,
koledzy proszę o pomoc jak ktoś miał podobny problem. Mianowicie mam z swoim mk4 tempomat aktywny z funkcją ostrzegania przed kolizją.
Jakiś czas temu sprawiał mi on problemy nie działał. Czytałem że mogą to być zimne luty na włączniku na kierownicy te po lewej stronie. Dałem do przelutowania ale efekt był słaby powiem żaden nawet choć czasami po waleniu w kierownicę zadziałał. Kupiłem nowe przyciski i po zamontowaniu było ok jakiś czas ale znowu jest problem z włączeniem tempomatu. Jak nie chce się włączyć to również przycisk od ostrzegania przed kolizją nie działa choć po kilkukrotnym naciśnięciu zadziała ale tempomat nie. Przyciski przekładałem od kolegi u którego działa taki tempomat aktywny i moje u niego działają a jego u mnie tak sobie po zamontowaniu zadziały po czasie to samo. Już myślałem że kabelek co łączy je w kierownicy jest coś z nim nie tak ale wygląda ok. może ktoś z kolegów miał podobny problem i podzieli się rozwiązaniem.
jajo108 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-06-2022, 16:14   #588
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,463
Domyślnie Odp: Tempomat nie działa - Cruise Control

"kabelek" w kierownicy pewnie jest dobry, do przejrzenia jest taśma zwijała w pająku pod kierownicą.
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2022, 20:05   #589
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,015
Domyślnie Odp: problem z tempomatem aktywnym

Cytat:
Napisał jajo108 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... może ktoś z kolegów miał podobny problem i podzieli się rozwiązaniem.
Cały wątek - do którego został Kolega "dołączony" jest pełen takich właśnie "problemów"...
Wystarczy sobie poświęcić chwilę na poczytanie.

BTW - radzę ową taśmę zwijaka zostawić w spokoju, bo jest "Bogu ducha winna"... Zimne luty są na płytce modułu kierownicy - czyli na płytce elektroniki pomiędzy manetkami kierunków i wycieraczek... Dostęp do tej płytki wymaga demontażu zwijaka, ale - broń Boże - nie należy tym zwijakiem manipulować...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2022, 12:06   #590
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,162
Domyślnie Odp: problem z tempomatem aktywnym

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
radzę ową taśmę zwijaka zostawić w spokoju, bo jest "Bogu ducha winna"... Zimne luty są na płytce modułu kierownicy - czyli na płytce elektroniki pomiędzy manetkami kierunków i wycieraczek... Dostęp do tej płytki wymaga demontażu zwijaka, ale - broń Boże - nie należy tym zwijakiem manipulować...
no dokładnie i w punkt Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.