Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-07-2022, 15:02   #141
smokeh
ford::average
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 03-12-2012
Skąd: Kielce
Model: Kuga MK3 Titanium X
Silnik: 1.5L 3cyl.
Rocznik: 2020
Postów: 118
Domyślnie Odp: Stuki przy zmianie biegów

W takim razie, trzymam kciuki, może naprawili/nie popsuli w Kudze MK3... Trzeba monitorować.

__________________
Odjechały - Fusion 1.4 LPG / Puma 1.6 LPG / Fiesta 1.25 / Focus MK3.5 1.6 125 kucy
Ino Kuga MK3 Titanium X się ostała
smokeh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2022, 15:03   #142
bidżej
ford::professional
 
Avatar bidżej
 
Zarejestrowany: 01-08-2006
Skąd: Stuttgart
Model: Focus MK4
Silnik: 2.0 EcoBlue + A8
Rocznik: 2018
Postów: 1,419
Domyślnie Odp: Stuki przy zmianie biegów

raczej miałeś farta, albo po prostu nie zauważasz, że skrzynia Ci puka :>
bidżej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2022, 15:05   #143
smokeh
ford::average
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 03-12-2012
Skąd: Kielce
Model: Kuga MK3 Titanium X
Silnik: 1.5L 3cyl.
Rocznik: 2020
Postów: 118
Domyślnie Odp: Stuki przy zmianie biegów

Może być, że nie słyszę. Jest pakiet X z wygłuszeniem szyb, ale są inni użytkownicy Kugi MK3 na forum z różnym wyposażeniem i nie zgłaszają narazie problemów.
__________________
Odjechały - Fusion 1.4 LPG / Puma 1.6 LPG / Fiesta 1.25 / Focus MK3.5 1.6 125 kucy
Ino Kuga MK3 Titanium X się ostała
smokeh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2022, 15:57   #144
morse
ford::amateur
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 03-07-2022
Skąd: Poznań
Model: Focus mk4
Silnik: EcoBoost 1.0 125KM
Rocznik: 2019
Postów: 7
Domyślnie Odp: Stuki przy zmianie biegów

Cytat:
Napisał bidżej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie, ten sam problem występuje w Kugach MK2 (w MK3 prawdopodobnie też), Focusach MK3.5 i MK4, Fiestach MK8
Problem występuje ale nikt nie potrafi go zdiagnozować ani naprawić... Znalazłem na forum już co najmniej 5 teorii co to może być ale żadna nie jest potwierdzona ani tym bardziej naprawiona...Trochę to absurdalna sytuacjaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
morse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2022, 16:38   #145
bidżej
ford::professional
 
Avatar bidżej
 
Zarejestrowany: 01-08-2006
Skąd: Stuttgart
Model: Focus MK4
Silnik: 2.0 EcoBlue + A8
Rocznik: 2018
Postów: 1,419
Domyślnie Odp: Stuki przy zmianie biegów

Cytat:
Napisał smokeh Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jest pakiet X z wygłuszeniem szyb, ale są inni użytkownicy Kugi MK3 na forum z różnym wyposażeniem i nie zgłaszają narazie problemów.
Kuga MK3 to jest technicznie Focus MK4, tylko na szczudłach. Te same silniki, te same skrzynie, te same zawieszenia. To tyle w temacie jej wyjątkowości.

Cytat:
Napisał morse Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Problem występuje ale nikt nie potrafi go zdiagnozować ani naprawić... Znalazłem na forum już co najmniej 5 teorii co to może być ale żadna nie jest potwierdzona ani tym bardziej naprawiona...Trochę to absurdalna sytuacja
obawiam się, że to po prostu objaw zaprojektowanego po taniości napędu i rzadkich olejów/smarów.
bidżej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2022, 17:11   #146
michałek
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-01-2019
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK4
Silnik: 150km EcoBoost
Rocznik: 2018
Postów: 421
Domyślnie Odp: Stuki przy zmianie biegów

Cytat:
Napisał bidżej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kuga MK3 to jest technicznie Focus MK4, tylko na szczudłach. Te same silniki, te same skrzynie, te same zawieszenia. To tyle w temacie jej wyjątkowości.
To też praktycznie Escape, TSB 20-2215 dotyczące drgań na postoju - wymiana wszystkich poduszek. A rysunki identyczne jak w FFMK4

Cytat:
Napisał bidżej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
obawiam się, że to po prostu objaw zaprojektowanego po taniości napędu i rzadkich olejów/smarów.
To może zalać to czymś porządnym? Zimą to znika. Więc albo gumy albo olej/smar.

BTW: Ktoś na facebooku poradził dla "ochłody" zobaczyć forum Megane IV, tam walczą z tym od lat.
__________________
§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§2 3§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§ 23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23 §23§23§23§23§23§23§23§23§2
michałek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2022, 18:03   #147
morse
ford::amateur
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 03-07-2022
Skąd: Poznań
Model: Focus mk4
Silnik: EcoBoost 1.0 125KM
Rocznik: 2019
Postów: 7
Domyślnie Odp: Stuki przy zmianie biegów

Cytat:
Napisał michałek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
BTW: Ktoś na facebooku poradził dla "ochłody" zobaczyć forum Megane IV, tam walczą z tym od lat.
Potwierdzam: na grupie na FB "Megane 4 Polska" są wątki opisujące dokładnie takie same przypadki stuków skrzyni biegów jak w mk4. Niestety z tego co czytałem to wada fabryczna i nikt nie znalazł na to rozwiązania...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
morse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2022, 15:53   #148
Fuxio
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-05-2022
Model: Focus
Silnik: 1.5 tdci
Rocznik: 2018
Postów: 3
Domyślnie Odp: Stuki przy zmianie biegów

Cytat:
Napisał bidżej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie, ten sam problem występuje w Kugach MK2 (w MK3 prawdopodobnie też), Focusach MK3.5 i MK4, Fiestach MK8
Potwierdzam, u mnie w Focusie MK3.5 jest to samo, ale nie jestem przekonany że to ma związek ze skrzynią biegów.
Zróbcie eksperyment - zaparkujcie auto na dość stromej górce trzymając hamulec nożny, ręczny niezaciągnięty, puśćcie szybko hamulec i szybko go wciśnięte znów, u mnie stuknięcie w tym momencie czasem występuje, mimo że nie dotykam sprzęgła, pedału gazu ani skrzyni biegów.

Ostatnio edytowane przez Fuxio ; 05-07-2022 o 15:58
Fuxio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2022, 22:23   #149
Bartuś01
ford::advanced
 
Avatar Bartuś01
 
Imię: Bartłomiej
Zarejestrowany: 22-04-2007
Skąd: Bełchatow
Model: Focus III
Silnik: 1.6 EcoBoost
Rocznik: 2011
Postów: 218
Domyślnie Odp: Stuki przy zmianie biegów

A czy stuka to wam w momencie odpuszczenia albo doda ia gazu np. Na 1 albo 2 biegu? Jeśli to półosie lub przeguby to właśnie zdejmując nogę z gazu bez udziało sprzęgła powinno być coś słychać... Mam Passata B8 i stuka w ten sposób jak głupi....
Współczesna motoryzacja...
Bartuś01 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2022, 08:15   #150
timson
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 27-01-2022
Model: C-max Mk2
Silnik: 1.6 TDCI 115 KM
Rocznik: 2011
Postów: 26
Domyślnie Odp: Stuki przy zmianie biegów

U mnie w 1.6 TDCI 115km C-max Mk2, 2011r występuje problem z stuknięciem na drugim biegu.

Schemat:

Wciskam sprzęgło na 1 żeby wrzucić 2-ke. Jak drążek znajduje się jeszcze w pozycji zaraz przed tym delikatnym oporem przy wrzucaniu 2-ki następuje pukniecie. Po tym puszczam sprzęgło. Przy załączaniu i puszczaniu sprzęgła nie występują stuki.

Sytuacja nie ma miejsca zazwyczaj kiedy energicznie rozpędzam się na 1-ce powyżej 2300 obr, a jeszcze mniej występuje powyżej 2500 obr. Jeżeli rozpędzam się powoli to ryzyko stuknięcia przy tych obrotach też występuje większe.

Sytuacja ma miejsce w taki sam sposób przy wrzucaniu na 3-ke, z tym ze tu pukniecie jest dużo cichsze.

Przy redukcji biegów z wyższych np. z 4 na 3 lub z 3 na 2 lub przy wrzucaniu z biegu jałowego 2-ki lub 3-ki nie występuje stuknięcie totalnie wcale.

Delikatne operowanie sprzęgłem nie pomaga, gdyż sytuacja występuje kiedy sprzęgło jest cały czas wciśnięte. A im delikatniej obchodzę się z gazem przy przyśpieszaniu na 1-ce tym dźwięk puknięcia jest głośniejszy przy wrzucaniu 2-ki.

Inną przypadłością która mnie denerwuje jest to, że przy puszczeniu gazu następuje takie chwilowe przyhamowanie i dopiero potem zwalnia samochód płynnie. To samo przy dodawaniu gazu w momencie kiedy samochód toczy się na biegu z całkowicie puszczonym pedałem gazu - następuje tak jakby sekundowe opóźnienie, po czym czuć delikatne szarpnięcie i dopiero wtedy samochód przyśpiesza płynnie.

Nie wiem czy jest to związane z skrzynią czy też może z wadliwymi wtryskami - gdyż najprawdopodobniej coś mam nie sprawne - z rana pooszarpuje silnikiem po odpaleniu.
timson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.