Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-09-2022, 12:16   #1
Agamek12
ford::advanced
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Warszawa -> Radzymin
Model: Ford S-max 2.0TDCI / Nissan QQ 1.6i
Silnik: 150->180KM / 114KM
Rocznik: 2017 / 2008
Postów: 259
Domyślnie zbyt niskie ładowanie - gdzie szukać usterki ?

Koledzy, borykam się z problemem z ładowaniem akumulatora.
Zaczęło się od tego, że jakieś 2 miesiące temu po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów auto nie chciało odpalić (rozładowany akumulator).
Wymieniłem alternator, wymieniłem akumulator (reset BMS zrobiony), a problem z ładowaniem wciąż mam - tak po krótce:
JAZDA AUTEM ZE ŚWIATŁAMI W TRYBIE „AUTO”, POZYCYJNE LUB WYŁĄCZONE:
Podczas jazdy ładowanie/napięcie na poziomie 12,4-12,5V.
Podczas przyśpieszania napięcie spada do około 12V, podczas hamowania silnikiem wzrost do ponad 14V.
Włączenie wycieraczek lub przełączenie na światła mijania powoduje wzrost ładowania/napięcia wzrost do 13,1-13,3V (po około minucie wraca do sytuacji jak wyżej).
Na postoju ładowanie/napięcie na poziomie 12,4-12,5V, ale włączenie odbiorników prądu powoduje spadek nawet poniżej 12V.

JAZDA AUTEM ZE ŚWIATŁAMI MIJANIA (LUB „AUTO” W NOCY)
Podczas jazdy ładowanie/napięcie cały czas na poziomie 13,1-13,3V niezależnie od obciążenia innymi odbiornikami prądu lub przyśpieszania/hamowania.
Na postoju ładowanie/napięcie na poziomie 13,1-13,3V, ale włączenie odbiorników prądu powoduje spadek nawet poniżej 12V.

Kilka minut po wyłączeniu auta napięcie na poziomie 12,4-12,5V, ale np. dziś rano około 11,7V.

Podłączenie pod Forscan nie pokazuje żadnych błędów. Elektromechanicy twierdzą, że ładowaniem staruje komputer auta i że wszystko jest w porządku.

Do brzegu: co może być problemem w ładowaniem? na co zwrócić uwagę kolejnego elektromechanika?

I jeszcze jedno: wczoraj zlokalizowałem coś, co widać na zdjęciu (jest podpięte pod klemę minusową) - to podobno ślad po jakiejś akcji serwisowej. Po wyjęciu bezpiecznika napięcie po włączeniu świateł wzrosło do 13,7V. Co to jest i czy wyjęcie bezpiecznika może mieć jakiś zły wpływ?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 305195479_10225250432786047_7793105649408292304_n.jpg (85.9 KB, 43 wyświetleń)

__________________
Ford S-max 2.0TDCI '17 / Nissan QQ 1.6i '08
Agamek12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.