Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-10-2022, 16:56   #1
Maciek_kr
ford::amateur
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 01-10-2022
Skąd: Kraków
Model: Focus MK3
Silnik: 1,6Tdci 95KM
Rocznik: 2012
Postów: 6
Unhappy Reset wartości pilotażowych wtryskiwaczy - brak nowej adaptacji

Witam,

Wczoraj zrobiłem (niepotrzebnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)reset adaptacji pilotażowych wtrysków. Zgodnie z procedurą opisaną na forum tutaj i innych, zrobiłem trasę na rozgrzanym silniku celem adaptacji z hamowaniem silnikiem na 3-4-5 biegu od 2,5 do 1,5 tyś obr. Zrobiłem łącznie około 150-200km już. I nie udało się wykonać adaptacji. Wcześniej dla wartości PID: INJ LRN były 7 dla każego wtrysku przed resetem. Teraz cały czas są 0.

Samochód pracuje tragicznie, szarpie, przerywa a klekot doprowadza do obłędu.

Co może być powodem braku nabycia adaptacji? Zostaje wymiana 4 wtrysków na nowe? Co robić? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dodam, że parametr ACT_FLG_AD mówiący o trwającym procesie adaptacji cały czas jest DISABLE. INJ_LRN_Cx i PICL_INC_Cx cały czas wskazują 0.
Parametr COND_SAT_AD pokazuje gotowość do adaptacji.

Maciek_kr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2022, 19:38   #2
Marcinmaz2
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 15-01-2016
Skąd: Kraków
Model: Grand C-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2014
Postów: 62
Domyślnie Odp: Reset wartości pilotażowych wtryskiwaczy - brak nowej adaptacji

Proponuje zrobić reset jeszcze raz potem reset pcm i od nowa zacząć procedurę adaptacji . rozpędzasz powyżej 2,5 puszczasz gaz i auto ma sie toczyc az obroty spadną poniżej 1.5 tys. w różnych warunkach pod górę z górki na płaskim .
Marcinmaz2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2022, 20:18   #3
Maciek_kr
ford::amateur
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 01-10-2022
Skąd: Kraków
Model: Focus MK3
Silnik: 1,6Tdci 95KM
Rocznik: 2012
Postów: 6
Domyślnie Odp: Reset wartości pilotażowych wtryskiwaczy - brak nowej adaptacji

Cytat:
Napisał Marcinmaz2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Proponuje zrobić reset jeszcze raz potem reset pcm i od nowa zacząć procedurę adaptacji . rozpędzasz powyżej 2,5 puszczasz gaz i auto ma sie toczyc az obroty spadną poniżej 1.5 tys. w różnych warunkach pod górę z górki na płaskim .
Zrobiłem właśnie dokładnie to co opisałeś. Dalej nic. Przejechałem autostrada prawie 80km ciągle 2.5k do 1.5k. Czy fakt że posiadam 1 błąd w sterowniku ( czujnik położenia sprzęgła) może blokować procedurę? Ten błąd wyeliminuje dopiero wymiana pompy która zrobię w tygodniu. Przez niego nie działa system start stop i tempomat. Czy on może powodować blokadę adaptacji?
Maciek_kr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2022, 20:36   #4
Marcinmaz2
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 15-01-2016
Skąd: Kraków
Model: Grand C-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2014
Postów: 62
Domyślnie Odp: Reset wartości pilotażowych wtryskiwaczy - brak nowej adaptacji

jak najbardziej może tak być PCM powinien być bez błędów . i niekonieczna jest autostrada .... miasto wystarczy więcej danych zbiera i szybciej się uczy jak ma różne warunki .
Marcinmaz2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2022, 10:52   #5
Maciek_kr
ford::amateur
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 01-10-2022
Skąd: Kraków
Model: Focus MK3
Silnik: 1,6Tdci 95KM
Rocznik: 2012
Postów: 6
Domyślnie Odp: Reset wartości pilotażowych wtryskiwaczy - brak nowej adaptacji

Cytat:
Napisał Marcinmaz2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jak najbardziej może tak być PCM powinien być bez błędów . i niekonieczna jest autostrada .... miasto wystarczy więcej danych zbiera i szybciej się uczy jak ma różne warunki .
Dodaję informację dla potomnych.
Procedura adaptacji nie rozpocznie się, jeśli w PCM znajduje się błąd P0808 dot. uszkodzonego czujnika sprzęgła na pompie sprzęgła... Czujnik występuje tylko w wersji z Start/Stop lub tempomatem/asystentem zjazdu itd.

Procedura nauczania wartości pilotażowych wtrysku wystartowała dopiero gdy ten błąd zniknął. Niestety bez adaptacji przejechałem ponad 200km, próbując je uzyskać, nim usunąłem błąd.

Nadmienię, że wykodowanie opcji wyposażenia Start/Stop, gdzie wówczas czujnik na pompie teoretycznie nie musi występować, nie pozwolił na usunięcie błędu bez wymiany pompy.

Zastanawia mnie tylko fakt, że po dokonaniu adaptacji wtrysków, spalanie na rozgrzanym silniku na postoju pokazuje 0,6L/h, a przed robieniem resetu adaptacji było to 0,4L/h... Czyżby adaptacja nie do końca pomogła? A może to jazda długotrwała na klepiących wtryskach narobiła szkód?
Maciek_kr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2022, 20:51   #6
Wicol
ford::beginner
 
Imię: Wincenty
Zarejestrowany: 28-10-2018
Skąd: Rokietnica
Model: Focus mk3
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2011
Postów: 14
Domyślnie Re: Reset wartości pilotażowych wtryskiwaczy - brak nowej adaptacji

wydaje mi się ze spalanie się unormuje jeszcze, może ta jazda z nieprzyuczonymi wtryskami trochę nasyfila w dpf itemu te spalanie podnosi
Wicol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2022, 18:24   #7
Pawlow
ford::amateur
 
Avatar Pawlow
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 26-04-2022
Skąd: Rumia
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2012
Postów: 5
Domyślnie Odp: Reset wartości pilotażowych wtryskiwaczy - brak nowej adaptacji

Gdzie znajdę w Forscan PID o nazwie "ACT_FLG_AD"? Jestem na etapie adaptacji wtryskiwaczy i niestety wartości INJ_LRN_C 1-4 póki co pokazują 0. Przejechałem już 25km (starając się zachować jazdę i hamowanie silnikiem 2500 obr/min > 1500 obr/min).

/edit
Dodam, że mam błędy - kod P0807 oznaczający niskie napięcie czujnika pompy sprzęgła.

/edit 2
Dla "potomnych". Mając błędy związane z czujnikiem położenia sprzęgła (niskie napięcie / uszkodzenie itd - gdzie czujników jest 3) nie zaadaptuje się wtryskiwaczy. Po prostu nie wejdzie w tryb adaptacji. Dwa czujniki bezpośrednio przy pedale sprzęgła, trzeci czujnik przy pompie sprzęgła pod maska. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Pawlow ; 31-10-2022 o 20:53
Pawlow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2022, 14:22   #8
raf80
ford::beginner
 
Imię: rafał
Zarejestrowany: 18-11-2012
Skąd: Bielsko-Biała
Model: fokus
Silnik: 1.8
Rocznik: 2008
Postów: 24
Domyślnie Odp: Reset wartości pilotażowych wtryskiwaczy - brak nowej adaptacji

Witam. U mnie komp pokazywał przelewanie 1 i 3 wtrysku, 2 i 4 ok. Po wymianie 1 i 3 wtrysku odczyt na komp ok ale zaczęło pokazywać przelewanie 4. Jak wymiana jednego wtrysku może spowodować uszkodzenie drugiego. Czy potrzebna jest adaptacja lub jakaś ingerencja w komp silnika. Pacjent to focus MK2 1.8 TDCI.
raf80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.