Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-11-2022, 23:26   #71
Kenobi36
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-10-2007
Model: Edge EU
Silnik: 2.0 Ecoblue.
Rocznik: 2019.
Postów: 105
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Jakby któryś z szczęśliwych posiadaczy hybrydy sprawdził jak z glośnoscią silnika i jakie jest spalanie przy predkosci autostradowej 140km/h. Tylko takie rzetelne 140 :-)

Kenobi36 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2022, 13:48   #72
AstraC
FCP member
 
Avatar AstraC
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 08-07-2014
Skąd: Warszawa
Model: Vectra B / S-Max II
Silnik: 2.2 DTI / 2.5 ale turbo nie ma
Rocznik: 2001
Postów: 280
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Cytat:
Napisał Kenobi36 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jakby któryś z szczęśliwych posiadaczy hybrydy sprawdził jak z glośnoscią silnika i jakie jest spalanie przy predkosci autostradowej 140km/h. Tylko takie rzetelne 140 :-)
Jechać jest cicho, spalanie 7-8.5 zależnie od wielu warunków.
__________________
Zaawansowany fanatyk Opla, delegatura w Fordzie
Vectra Zender Sport - sportowy lecz powolny sadzomiot
AstraC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2022, 22:20   #73
lukast
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-12-2018
Model: Ford S-Max
Silnik: był 2.0 TDCI 163 Km, jest 2.5 FHEV 190km
Rocznik: był 2014, jest 2022
Postów: 329
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

U mnie po 3 tygodniach eksploatacji pojawiło sie podejrzenie "wycieku" - rano po nocy pod chmurką, po odpaleniu auta - na wysokości tłumika środowego (cześć środkowa auta) pojawia sie plamka wielkośic podstawy szklanki (kubka).

Orientuje się może ktoś co tam się znajduje ? Wydaje mi się że to się dzieje głównie jak go odpalam na zimnym silniku - póki co podejrzewam płyn chłodniczy. Pewnie trzeba bedzie zajrzeć na oględziny do aso...
lukast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2022, 17:57   #74
kobrys
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-02-2013
Skąd: Krosno
Model: Galaxy A8
Silnik: 2.0 EcoBlue 150km
Rocznik: 11.2018
Postów: 182
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - a plama została? W tamtych okolicach często są odpływy że skraplacza od klimy
kobrys jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2022, 15:32   #75
AstraC
FCP member
 
Avatar AstraC
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 08-07-2014
Skąd: Warszawa
Model: Vectra B / S-Max II
Silnik: 2.2 DTI / 2.5 ale turbo nie ma
Rocznik: 2001
Postów: 280
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

No to pierwsze mody za płoty.
Generalnie wszystko plug and play, wystarczy kupić kubki z lampkami, przełożyć. Wtyczka u mnie była.
Z pewnych źródeł wiem że @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] też pewne sukcesy odniósł. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_20221123_202217 - Copy.jpg (92.2 KB, 118 wyświetleń)
__________________
Zaawansowany fanatyk Opla, delegatura w Fordzie
Vectra Zender Sport - sportowy lecz powolny sadzomiot
AstraC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2022, 17:53   #76
lukast
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-12-2018
Model: Ford S-Max
Silnik: był 2.0 TDCI 163 Km, jest 2.5 FHEV 190km
Rocznik: był 2014, jest 2022
Postów: 329
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Jc
Cytat:
Napisał kobrys Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - a plama została? W tamtych okolicach często są odpływy że skraplacza od klimy
Fałszywy trop. Okazało się że zarówno końcowe tłumiki jak i środkowy mają w hybrydach fabryczne małe dziurki by woda ktra skrapla się w środku tłumików mogła swobodnie odpłynąc. Wiec jest wszystko ok

Bump:
Cytat:
Napisał AstraC Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No to pierwsze mody za płoty.
Generalnie wszystko plug and play, wystarczy kupić kubki z lampkami, przełożyć. Wtyczka u mnie była.
Z pewnych źródeł wiem że @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] też pewne sukcesy odniósł. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Gratulacje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. U mnie wpadło oświetlenie nóg dla pasażerów z tyłu. Również plug and play, lampki z viniale (w titanium wiązka jest, brakowało lampek)
Z model jak u ciebie poczekam do wiosny, twarde plastiki zimą nie lubią rozbierania Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_20221123_112123.jpg (96.2 KB, 107 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_20221117_223452.jpg (78.0 KB, 120 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez lukast ; 24-11-2022 o 17:57
lukast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2022, 22:58   #77
AstraC
FCP member
 
Avatar AstraC
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 08-07-2014
Skąd: Warszawa
Model: Vectra B / S-Max II
Silnik: 2.2 DTI / 2.5 ale turbo nie ma
Rocznik: 2001
Postów: 280
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

No i mój się dorobił podświetlenia nóg z tyłu. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Zaawansowany fanatyk Opla, delegatura w Fordzie
Vectra Zender Sport - sportowy lecz powolny sadzomiot
AstraC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2022, 22:59   #78
toz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-05-2004
Model: Galaxy
Silnik: 2,0
Rocznik: 2011
Postów: 37
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Cytat:
Napisał lukast Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jc

Fałszywy trop. Okazało się że zarówno końcowe tłumiki jak i środkowy mają w hybrydach fabryczne małe dziurki by woda ktra skrapla się w środku tłumików mogła swobodnie odpłynąc. Wiec jest wszystko ok

Bump:

Gratulacje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. U mnie wpadło oświetlenie nóg dla pasażerów z tyłu. Również plug and play, lampki z viniale (w titanium wiązka jest, brakowało lampek)
Z model jak u ciebie poczekam do wiosny, twarde plastiki zimą nie lubią rozbierania Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jak zrobić takie oświetlenie w hybrydach? Musi być jakaś specjalna wersja? I gdzie kupić lampki?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
toz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2022, 16:45   #79
AstraC
FCP member
 
Avatar AstraC
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 08-07-2014
Skąd: Warszawa
Model: Vectra B / S-Max II
Silnik: 2.2 DTI / 2.5 ale turbo nie ma
Rocznik: 2001
Postów: 280
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Cytat:
Jak zrobić takie oświetlenie w hybrydach? Musi być jakaś specjalna wersja? I gdzie kupić lampki?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Generalnie my z kolegą mamy Titanium X, ale warto schylić głowę pod fotele i zobaczyć czy jest tam przypięta luźna wtyczka, natomiast myślę że jeśli masz niektóre elementy oświetlenia nastrojowego to i wtyczka będzie. Jeśli jest to pewnie będzie to, jeśli chcesz możesz wrzucić zdjęcie to Ci potwierdzimy.
Jeśli już to będzie.potwierdzone, to my to kupiliśmy w Ford.sklep, ale trzeba kontaktować się mailem, bo lampek nie ma na stronie w ofercie, można się powołać, że ktoś już brał, u nas były to finis:
2272539 (pasażer)
2272543 (kierowca)
Warto ich poprosić o weryfikację po VIN. A potem tylko wyjąć z wtyczki w samochodzie wtyczkę która go zaślepia, podpiąć lampkę i wpiąć w uchwyt, zamknąć i otworzyć. Gotowe.
__________________
Zaawansowany fanatyk Opla, delegatura w Fordzie
Vectra Zender Sport - sportowy lecz powolny sadzomiot
AstraC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2022, 18:23   #80
DjDario79
ford::beginner
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 30-05-2017
Skąd: Rybnik
Model: Ford Kuga
Silnik: 1.5 EB 150KM
Rocznik: 2018
Postów: 36
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Wczytałem się w ten ciekawy wątek i już sam nie wiem, w którą stronę pójść w wyborem kolejnego auta...
Mam obecnie Kugę 1.5 EB 2018 z której jestem zadowolony, ale że mamy 3-kę dzieci to rozglądam się za większym wozidłem. Peugeota 5008 raczej sobie odpuściłem. W grze jest S-Max Hybryda (lub ewentualnie Diesel AWD) oraz Volvo XC90 D5 używka 2017-2018. Robię 60% miasto / 40% trasa, przebiegi do 20 tys. km rocznie. Nie jestem piratem, jeżdżę raczej spokojnie max. 150 na autostradzie. Które auto/silnik będzie dla mnie lepszym wyborem? Oczywiście w tym pytaniu jest też kontekst kosztów utrzymania w kwestii spalania czy serwisów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Np. S-MAX Hybryda Vignale od lokalnego dealera z symbolicznym przebiegiem za 195 tys., XC90 D5 Inscription 2018r. jakieś 25 tys. taniej. Nigdy nie miałem kontaktu z Volvo, ale XC90 podoba mi się i oferuje 7 miejsc... Jakieś Wasze wskazówki mile widziane. Dzięki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez DjDario79 ; 18-12-2022 o 19:13
DjDario79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.