Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-12-2022, 18:49   #61
virus500
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 16-11-2014
Skąd: Juszkowo
Model: Służbowy - Ford Courier
Silnik: 1,5 TDCI
Rocznik: 2017
Postów: 42
Domyślnie Odp: Doświetlanie zakrętu przeciwmgielnymi przy skręcie kierownicy?

Cytat:
Napisał konieczko5 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cena materiałów 100 zł, ale trzeba doliczyć zrobienie gotowego zestawu (złączki, przewody) itp.
Fakt, że ja robiłem to rok temu i części były bardzo tanie ale wydaje mi się, że na dzień dzisiejszy zamkniesz się w kwocie 100zł w całości. Jeżeli ktoś ma pojęcie w programowaniu to sobie spokojnie poradzi. W bibliotece obsługi linii CAN ma gotowy program do odczytu. Wystarczy wiedzieć które ramki nas interesują a to bez problemu można znaleźć na necie. Trzeba tylko sprawdzić jak to wygląda w danym aucie bo czasami są drobne różnice. Podłączenie do auta też nie jest skomplikowane. Jedynie trzeba troszkę przerobić podłączenie halogenów bo oryginalnie sterowane są oba jednym zasilaniem a my musimy sterować każdy z osobna.

virus500 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-12-2022, 18:59   #62
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,048
Domyślnie Odp: Doświetlanie zakrętu przeciwmgielnymi przy skręcie kierownicy?

Cytat:
Napisał virus500 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Jeżeli ktoś ma pojęcie w programowaniu to sobie spokojnie poradzi...
Moduł tylnego światła przeciwmgielnego do Escape / C-Maxa Energi lub Hybrid i Focusów MK3 sprowadzonych z USA jest jeszcze bardziej trywialny - a zupełnie nie chce się nikomu go robić. Ciągle mnie o takie moduły ludzie molestują. A mnie się nie chce tego robić...
Do tego nikt (na całym Allegro i w Internecie) tego nie sprzedaje. Więc modułów do "wykazania się umiejętnością programowania" jest aż nadto...

Powtarzanie więc porządnie zrobionego, w dobrej obudowie z profesjonalną wiązką podłączeniową modułu produkowanego w fabryce - ja uważam za "mocno chybione"...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-12-2022, 19:00   #63
virus500
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 16-11-2014
Skąd: Juszkowo
Model: Służbowy - Ford Courier
Silnik: 1,5 TDCI
Rocznik: 2017
Postów: 42
Domyślnie Odp: Doświetlanie zakrętu przeciwmgielnymi przy skręcie kierownicy?

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - tego typu rzeczy (mało specyficzne i dość często poszukiwane) zwykle ktoś produkuje w rozsądnych cenach... Było już o tym na forum i ja też pisałem, że założyłem taki moduł do mojego Mitsubishi Outlandera (mimo, że umiał bym go sobie sam zrobić...).
Wiec mogę spokojnie polecić polski moduł uniwersalny, programowo konfigurowany pod prawie dowolne auto. W tym pod Forda.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Widziałem ich propozycję ale tak już napisałem kosztowało mnie to dużo taniej. Jednak ja mogę ten moduł modyfikować według swoich upodobań. Jak dla mnie jest nieporozumieniem kiedy w seryjnych autach doświetlanie się włącza za dnia - ja w swoim układzie to uzależniłem od świateł mijania. Dodatkowo mogę go poszerzać o nowe dodatki - np. sterowanie światłami dziennymi które również mam w halogenach. Teraz myślę o wyświetlaniu prędkości na małym wyświetlaczu.
virus500 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-12-2022, 19:08   #64
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,048
Domyślnie Odp: Doświetlanie zakrętu przeciwmgielnymi przy skręcie kierownicy?

Cytat:
Napisał virus500 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Widziałem ich propozycję ...
A ja ją mam zainstalowaną w aucie.
Mają to zrobione "tak jak powinno być" - czyli zależne jest od czujnika zmierzchu albo od świateł mijania (to przecież jest kwestia sposobu podpięcia)...
A światła dzienne to "zero filozofii" - mają się świecić gdy NIE ŚWIECĄ światła pozycyjne. Na zwykłym przekaźniku - bez żadnej filozofii - się to robi. W komorze silnika. Bez ciągnięcia przewodów.

Co można jeszcze dodawać sobie do Arduino - to wiem całkiem nieźle.
Ale nadal uważam, że jak coś jest już produkowane - to finalny koszt "własnego pomysłu" (z wliczeniem też kosztów swojego czasu) wychodzi drożej.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-12-2022, 19:21   #65
virus500
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 16-11-2014
Skąd: Juszkowo
Model: Służbowy - Ford Courier
Silnik: 1,5 TDCI
Rocznik: 2017
Postów: 42
Domyślnie Odp: Doświetlanie zakrętu przeciwmgielnymi przy skręcie kierownicy?

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A ja ją mam zainstalowaną w aucie.
Mają to zrobione "tak jak powinno być" - czyli zależne jest od czujnika zmierzchu albo od świateł mijania (to przecież jest kwestia sposobu podpięcia)...
Mam wrażenie jakbyś ich bardzo reklamował ( bez obrazy ) Tylko ile kabli musiałeś ciągnąć z tego co piszesz ? Przecież jakie światła są włączone masz na szynie CAN. Moje dzienne włączają się zależnie od świateł i od uruchomionego silnika. No ale dobra mnie tylko chodziło aby powiedzieć, że da się zrobić doświetlanie samemu. Jeżeli ktoś ma trochę wiedzy w arduino to mogę troszkę podpowiedzieć.
virus500 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-12-2022, 19:36   #66
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,541
Domyślnie Odp: Doświetlanie zakrętu przeciwmgielnymi przy skręcie kierownicy?

Cytat:
Napisał virus500 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam wrażenie jakbyś ich bardzo reklamował
Mierzysz się z geriatrycznym betonem, zostaw, nie warto.
Taki typ człowieka co swoje wszędzie reklamuje,a cudze deklasuje.

Ta sama historia tutaj, do odszukania gdzie z rok temu
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

tyle że teraz już tak nie narzeka że "robota głupiego".

Zrobiłeś, cieszysz się z tego, chwalisz , a przyjdzie taki i udowadnia że robisz coś niepotrzebnie.
Twoja satysfakcja z tego nie liczy się dla niego.

Ostatnio edytowane przez Antej ; 25-12-2022 o 19:38
Antej jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-12-2022, 21:46   #67
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,048
Domyślnie Odp: Doświetlanie zakrętu przeciwmgielnymi przy skręcie kierownicy?

Cytat:
Napisał virus500 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
.. No ale dobra mnie tylko chodziło aby powiedzieć, że da się zrobić doświetlanie samemu. Jeżeli ktoś ma trochę wiedzy w arduino to mogę troszkę podpowiedzieć.
To raczej "oczywista oczywistość"... Mój komentarz był do kwestii "...można by to zacząć sprzedawać...".
A kolegów jak wtrącający się tu @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] nie czytaj, bo słabo rozumie o czym tu piszemy... Generalne kłopoty z umiejętnością czytania i kojarzenia...
Zrobiłem też parę różnych modułów na Arduino do auta, więc przynajmniej rozumiem o co Ci chodzi. Tyle, że zawsze u mnie pierwszym kryterium kwalifikacji do stanu "warto to zrobić" było pytanie "czy nie można tego kupić gotowego"... Ot na przykład "teraz już można sobie kupić..." - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A co do modułu DS454 - przecież on podłączony jest do szyny CAN i z niej wszystko czyta... W każdym z obsługiwanych aut. Więc "ciągnięcie drutów" niczym się nie różni od "Twojego rozwiązania".
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-12-2022, 09:35   #68
virus500
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 16-11-2014
Skąd: Juszkowo
Model: Służbowy - Ford Courier
Silnik: 1,5 TDCI
Rocznik: 2017
Postów: 42
Domyślnie Odp: Doświetlanie zakrętu przeciwmgielnymi przy skręcie kierownicy?

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
"...można by to zacząć sprzedawać..."
Tedi_k nie obraź się ale od początku czułem, że chodzi Ci o możliwość sprzedaży. Mogę Ciebie uspokoić nie zamierzam się w to bawić. Bardziej mi chodziło, że jeżeli ktoś chce się podjąć próby samemu to ogarnąć i ma jakąś wiedzę mogę pomóc. Kiedyś zrobiłem układ 3 mignięć i nawet jeden z forumowiczów zrobił tutorial na Mondeo Klub Polska z jego podłączenia i wiem z doświadczenia, że ta ilość kabelków do podłączenia czasami niektórych przerasta. Tak jak kolega Antej napisał ja cieszę się z satysfakcji, że zrobiłem to sam.
virus500 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-12-2022, 14:25   #69
konieczko5
ford::expert
 
Zarejestrowany: 23-01-2019
Skąd: B-stok
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 12.2007 (modelowy 2008)
Postów: 2,605
Domyślnie Odp: Doświetlanie zakrętu przeciwmgielnymi przy skręcie kierownicy?

Wolę kupić gotowy zestaw od forumowicza, niż jakiś "uniwersalny". Nawet jeżeli cena byłaby taka sama lub nawet nieco droższa.
Dodatkowo chciałbym, aby gdy mam dzienne, to halogeny się nie zapalały. Dodatkowo limit zadziałania nie 40 km/h, lecz 45 km/h.
Na jakie halogeny zmieniłeś (aby bardziej doświetlało zakręty)?
__________________
Ti-VCT: 115 KM -> 122 KM -> 128 KM -> ~135 KM
Przepustnica 45 mm -> 52 mm
Większy filtr oleju
konieczko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-12-2022, 15:25   #70
tomao
ford::professional
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 01-08-2022
Skąd: Płock
Model: focus mk3/mondeo mk5
Silnik: 1.6 EB/2.0 DW10F
Rocznik: 2011/2018
Postów: 1,870
Domyślnie Odp: Doświetlanie zakrętu przeciwmgielnymi przy skręcie kierownicy?

Jak widzę nowe samochody, głównie koncernu VAG, jak w biały dzień migają halogenami na lewo i prawo, to śmiech mnie ogarnia.
tomao jest online   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.