Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-03-2023, 23:16   #21
metmusic
ford::professional
 
Avatar metmusic
 
Zarejestrowany: 17-11-2008
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4 FL Titanium S, B-Max Titanium
Silnik: 2.0 Ecoboost 240KM, 1.0 Ecoboost 100KM
Rocznik: 2012, 2014
Postów: 1,665
Domyślnie Odp: Uceglony moduł wspomagania kierownicy (PSCM)

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Lewą rękę musiałem mieć z gumy, obtarta i czerwona, palce pocięte ale udało się Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Moduł, który kupiłem jest z anglika, (chociaż taki sam jak eu np w kolumnie 8V51-3C529-JX), jest z auta z września 2012, ma już zupełnie inne numery strategii, kalibracji i h/w ale... działa i nie zgłasza tych błędów które zgłaszał stary po aktualizacji.

Nowy moduł (Numer TRW: 54086213C):
PSCM - Power Steering Control Module
Part number: AE81-3C579-BC
Calibration level: AE81-3C579-BC
Strategy : AE81-14C217-BC

Stary moduł (Numer TRW: 54085129D):
Part number: 8V51-3C579-AE (latest known: 8V51-3C579-AH)
Strategy : 8V51-14C217-AE

(Stary nie zgłaszał wersji kalibracji)

Pozostaje natomiast VIN dawcy i na to zgłasza błąd. FORScan nie jest w stanie zmienić VINu, nie wiem jak ori UCDS ale nawet jeżeli tak to mam obawy czy mieszanie w VIN znowu nie pochrzani coś z softem. Co sądzisz?

===PSCM DTC U3002:62-0A===
Code: U3002 - Vehicle Identification Number

Additional Fault Symptom (:62):
- Signal Compare Failure

Status (-0A):
- DTC Present at Time of Request
- Malfunction Indicator Lamp is Off for this DTC

Module: Power Steering Control Module

===END PSCM DTC U3002:62-0A===


Ostatnio edytowane przez metmusic ; 20-03-2023 o 23:24
metmusic jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2023, 23:23   #22
SRS
Moderator
 
Avatar SRS
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 17-02-2004
Skąd: Lubelskie
Model: Fiesta
Silnik: 1.4L Duratec 16V PFI
Rocznik: 3/2012 / 4/2011
Postów: 3,984
Domyślnie Odp: Uceglony moduł wspomagania kierownicy (PSCM)

Cytat:
Napisał metmusic Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie wiem jak ori UCDS. No i mam obawy czy mieszanie w VIN znowu nie pochrzani coś z softem...
UCDS zmienia bez problemu vin , jak nie grzebniesz gdzie indziej to będzie OK.
__________________
IDS |Forscan| UCDS - Doposażanie | Programownie sterowników | IMMO // WSZYSTKIE MODELE EUROPA-USA
ZMIANA MOCY - MONTAŻ TEMPOMATU - SPOLSZCZENIA - NAWIGACJE - PRZERÓBKI LAMP
SRS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2023, 23:32   #23
metmusic
ford::professional
 
Avatar metmusic
 
Zarejestrowany: 17-11-2008
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4 FL Titanium S, B-Max Titanium
Silnik: 2.0 Ecoboost 240KM, 1.0 Ecoboost 100KM
Rocznik: 2012, 2014
Postów: 1,665
Domyślnie Odp: Uceglony moduł wspomagania kierownicy (PSCM)

Nurtuje mnie czy stary moduł łyknąłby poprawnie update przez UCDS albo IDS i naprawił się i czy tak naprawdę była konieczność wymiany... no ale już tego nie sprawdzę bo drugi raz już nie podejmę się odkręcania. Chciałem jak najszybciej pozbyć się niepewnego modułu, żeby w najbardziej nieoczekiwanym momencie nie opuściło mnie wspomaganie.

Ostatnio edytowane przez metmusic ; 20-03-2023 o 23:34
metmusic jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2023, 10:27   #24
SRS
Moderator
 
Avatar SRS
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 17-02-2004
Skąd: Lubelskie
Model: Fiesta
Silnik: 1.4L Duratec 16V PFI
Rocznik: 3/2012 / 4/2011
Postów: 3,984
Domyślnie Odp: Uceglony moduł wspomagania kierownicy (PSCM)

Cytat:
Napisał metmusic Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Moduł, który kupiłem jest z anglika,....., ma już zupełnie inne numery strategii, kalibracji i h/w
jednak zrobił bym IDSem instalację nowego modułu z jakiegoś powodu jest inny soft

Cytat:
Napisał metmusic Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
już tego nie sprawdzę bo drugi raz już nie podejmę się odkręcania
przekichane ale możliwe

Jednym zdaniem podsumowując nie wszystko jest do aktualizacji Forscanem czy UCDSem gdy IDS czy FDRS mówi że nie ma co aktualizować z jakiegoś powodu w nich są porobione zabezpieczenia, aby nie przedobrzyć z aktualizacjami - JAK COŚ DOBRZE DZIAŁA TO NIECH SOBIE DZIAŁA Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
IDS |Forscan| UCDS - Doposażanie | Programownie sterowników | IMMO // WSZYSTKIE MODELE EUROPA-USA
ZMIANA MOCY - MONTAŻ TEMPOMATU - SPOLSZCZENIA - NAWIGACJE - PRZERÓBKI LAMP
SRS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2023, 10:48   #25
metmusic
ford::professional
 
Avatar metmusic
 
Zarejestrowany: 17-11-2008
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4 FL Titanium S, B-Max Titanium
Silnik: 2.0 Ecoboost 240KM, 1.0 Ecoboost 100KM
Rocznik: 2012, 2014
Postów: 1,665
Domyślnie Odp: Uceglony moduł wspomagania kierownicy (PSCM)

Cytat:
z jakiegoś powodu jest inny soft
Moim zdaniem nie, identyczny moduł o tych samych numerach producenta, jest na rynku EU. Pytanie co zgłasza się w jego strategii/kalibracji. Powinno to samo. Mam wrażenie, może błędne, że numery zaczynające się na AE81 nie są specyficzne tylko dla UK, a generalnie dla przedliftowej fiesty z samego końca produkcji, poliftowej fiesty (przynajmniej na początku) i b-maxa.

Generalnie na naklejkach tych modułów jest 8 różnych ciągów znaków. 6 z nich jest zawsze identyczne dla danego typu modułu zarówno dla EU jak i UK, 1 z nich to data produkcji więc zmienia się i 1 z nich jest unikalny dla każdego modułu więc zapewne to numer seryjny. Na tej podstawie twierdzę, że moduły UK i EU są takie same. Jeśli miałby inny soft to numery by się też musiały różnić (tak jak w wypadku kompletnych kolumn). No ale potwierdzić to można jedynie porównując numery firmware dla modułów UK i EU. Chyba, że nie f/w inny a jakieś konfiguracje. Tylko jakie? As Built dla tego modułu?

Cytat:
JAK COŚ DOBRZE DZIAŁA TO NIECH SOBIE DZIAŁA
Zgadza się, jednak czasem ciekawość zżera Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
gdy IDS czy FDRS mówi że nie ma co aktualizować
Pytanie po co nowe wersje w takim razie?

Ostatnio edytowane przez metmusic ; 21-03-2023 o 11:49
metmusic jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2023, 12:18   #26
SRS
Moderator
 
Avatar SRS
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 17-02-2004
Skąd: Lubelskie
Model: Fiesta
Silnik: 1.4L Duratec 16V PFI
Rocznik: 3/2012 / 4/2011
Postów: 3,984
Domyślnie Odp: Uceglony moduł wspomagania kierownicy (PSCM)

Cytat:
Napisał metmusic Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chyba, że nie f/w inny a jakieś konfiguracje.
ford nie jest rychliwy do robienia 2 różnych softów bez potrzeby :
anglik - AE81-3C579-BA - AE81-14C217-BA , Europejczyk - 8V51-3C579-AG - 8V51-14C217-AG auta z tego samego dnia produkcji i takim samym silnikiem i wyposażeniem , a wziąłeś pod uwagę korekcję układu kierowniczego w EU ulice mają spadek w prawą stronę a w anglii w lewą względem auta , czym się różnią directy to tylko poprzez ich z czytanie w angliku i eu oraz ich porównanie.
__________________
IDS |Forscan| UCDS - Doposażanie | Programownie sterowników | IMMO // WSZYSTKIE MODELE EUROPA-USA
ZMIANA MOCY - MONTAŻ TEMPOMATU - SPOLSZCZENIA - NAWIGACJE - PRZERÓBKI LAMP
SRS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2023, 13:35   #27
metmusic
ford::professional
 
Avatar metmusic
 
Zarejestrowany: 17-11-2008
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4 FL Titanium S, B-Max Titanium
Silnik: 2.0 Ecoboost 240KM, 1.0 Ecoboost 100KM
Rocznik: 2012, 2014
Postów: 1,665
Domyślnie Odp: Uceglony moduł wspomagania kierownicy (PSCM)

Cytat:
jednak zrobił bym IDSem instalację nowego modułu z jakiegoś powodu jest inny soft
IDS będzie w stanie podmienić cały f/w z UK na EU?

W zasadzie w tym miejscu wątpliwa staje się sensowność wymiana modułu na nowy jeśli i tak trzeba zaprząc do pracy IDSa. Biorąc pod uwagę, że z moim starym modułem była komunikacja to może trzeba było tylko spróbować wgrać mu na nowo wszystko IDSem? Tylko czy poszłoby?

Cytat:
anglik - AE81-3C579-BA - AE81-14C217-BA , Europejczyk - 8V51-3C579-AG - 8V51-14C217-AG
Zaskakujące jest w takim razie, że TRW jako producent podespołu w żaden sposób nie rozróżnił modułów EU od UK jeśli chodzi o numerację na stickerze na obudowie.

Ostatnio edytowane przez metmusic ; 21-03-2023 o 19:20
metmusic jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2023, 22:50   #28
metmusic
ford::professional
 
Avatar metmusic
 
Zarejestrowany: 17-11-2008
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4 FL Titanium S, B-Max Titanium
Silnik: 2.0 Ecoboost 240KM, 1.0 Ecoboost 100KM
Rocznik: 2012, 2014
Postów: 1,665
Domyślnie Odp: Uceglony moduł wspomagania kierownicy (PSCM)

Cytat:
proszę a tu cała kolumna za 100 zł
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Kupiłem ją (8V51-3C529-JR). Oto numery jej modułu odczytane przez FORScan: Part number: AE81-3C579-AJ, Calibration level: AE81-3C579-AJ, Strategy : AE81-14C217-AJ. I wcale nie są to 8V51-3C579-AG, 8V51-14C217-AG
Dla przypomnienia, to numery anglika: Part number: AE81-3C579-BC, Calibration level: AE81-3C579-BC, Strategy : AE81-14C217-BC
Początek się zgadza ale przedostatnia litera nie więc zdecydowanie coś jest na rzeczy.


Dodatkowo:
1. Nie udało się anglikowi wgrać IDSem softu europejskiego. Procedura zakończyła się powodzeniem, numery się nie zmieniły. Z kolei oryginalny UCDS nie był w stanie zaladować nawet SBL.
2. Nie udało się IDSem wgrać od nowa całego softu mojemu częściwo uszkodzonemu. Procedura zakończyła sie powodzeniem, bzdury w numerach się nie zmieniły. Z UCDSem to samo co z anglikiem - nie był w stanie załadować nawet SBL.

Ostatecznie został u mnie moduł z kupionej za Twoją radą kolumny. Anglik do zwrotu, mój stary moduł do śmietnika.
metmusic jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2023, 23:06   #29
SRS
Moderator
 
Avatar SRS
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 17-02-2004
Skąd: Lubelskie
Model: Fiesta
Silnik: 1.4L Duratec 16V PFI
Rocznik: 3/2012 / 4/2011
Postów: 3,984
Domyślnie Odp: Uceglony moduł wspomagania kierownicy (PSCM)

Cytat:
Napisał metmusic Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oto numery jej modułu odczytane przez FORScan: Part number: AE81-3C579-AJ, Calibration level: AE81-3C579-AJ, Strategy : AE81-14C217-AJ. I wcale nie są to 8V51-3C579-AG, 8V51-14C217-AG
jutro postaram się z czytać w aucie co jest u mnie
Cytat:
Napisał metmusic Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ostatecznie został u mnie moduł z kupionej za Twoją radą kolumny. Anglik do zwrotu, mój stary moduł do śmietnika.
i znowu podrapałeś sobie dłonie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
IDS |Forscan| UCDS - Doposażanie | Programownie sterowników | IMMO // WSZYSTKIE MODELE EUROPA-USA
ZMIANA MOCY - MONTAŻ TEMPOMATU - SPOLSZCZENIA - NAWIGACJE - PRZERÓBKI LAMP
SRS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2023, 23:18   #30
metmusic
ford::professional
 
Avatar metmusic
 
Zarejestrowany: 17-11-2008
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4 FL Titanium S, B-Max Titanium
Silnik: 2.0 Ecoboost 240KM, 1.0 Ecoboost 100KM
Rocznik: 2012, 2014
Postów: 1,665
Domyślnie Odp: Uceglony moduł wspomagania kierownicy (PSCM)

Cytat:
i znowu podrapałeś sobie dłoni
Haha, nie... bylem przezorny i nie przykręciłem modułu tylną śrubą ;] Teraz też nie bo mam niebawem w planie zrzucać deskę i wtedy dokręcę wygodnie.

W ogóle to ciekawe, że nie udało się anglikowi wgrać eu softu IDSem, wszystko jedno czy utrupiając go czy nie ale na chłopski rozum powinno pójśc.
metmusic jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:05.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.