Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-11-2004, 21:37   #1
Wladi
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-10-2004
Skąd: lubuskie
Model: MK II
Silnik: 1.8 TD
Rocznik: 97
Postów: 19
Domyślnie Hamulce - bicie na kierownicy

Pomocy !!!!
Mam mondeo 97 1.8 TD kombi. Rok temu musiałem wymiwnić tarcze hamulcowe przód + tył ponieważ miałem straszne bicie na kierownicy w czasie hamowania. Teraz po przejechaniu ok. 25000 km objawy mam takie same. Co może być przyczyną, przecież tarcz hamulcowych nie wymienia się co rok. Nadmieniam że tarcze są firmy Motocraft ;(

Wladi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2004, 21:43   #2
Sqad
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-11-2004
Skąd: Warszawa
Postów: 20
Domyślnie

Niestety Motorcraf nie należy do przodowników w produkcji tarcz hamulcowych.
Jeździłeś przyszła zima. Rozgrzały się tarcze potem chlup pośniegowym zimnym błotem na
tarcze i center gotowy.

Moja rada to sprubuj przetoczyć tarcze.

No chyba że masz na tyle ciężką noge że tarcze się wysypały i tyle.

Mój rekordzik kiedyś w ojca mondeo to żywotność klocków 3 dni Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Freak speed is all I need
http://www.fordprobe.pl/upload/goget.php/long2.jpg
Sqad jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2004, 22:27   #3
Krzysiekk
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-02-2004
Skąd: Krosno
Model: mondeo mk3 combi
Silnik: 2,0 tddi
Rocznik: 2001
Postów: 144
Domyślnie

A moja rada, to spróbuj nauczyć się pisać :neutral:
__________________
Pozdrawiam. Krzysiek.

Mondeo MKIII 2,0 TDDI kombi 2001r.
Krzysiekk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2004, 22:51   #4
Jacek
Administrator
 
Avatar Jacek
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 10-02-2004
Skąd: Dolny Śląsk
Model: C-MAX Grand
Silnik: 1,6 EcoBoost 180KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,172
Domyślnie

Wladi, a razem z tarczami wymieniales klocki?
__________________
Pozdrawiam
Jacek

[Regulamin Forum] [FAQ] [Zasady ogłoszeń] [Dział Komunikaty]
[Oryginalne części Ford / Motorcraft / FoMoCo - co, gdzie, jak??]

Świat się stale zmienia, więc słysząc słowa "będzie jak dawniej" nie łudź się - nigdy tak nie będzie...
Jacek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2004, 13:52   #5
Wladi
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-10-2004
Skąd: lubuskie
Model: MK II
Silnik: 1.8 TD
Rocznik: 97
Postów: 19
Domyślnie

Klocki zostały używane ponieważ mechanik powiedział, że są zbyt mało zdarte żeby je wymieniać.
Wladi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2004, 16:28   #6
goral
ford::advanced
 
Avatar goral
 
Zarejestrowany: 31-01-2004
Skąd: Małopolska
Model: Mondeo MKII
Silnik: 1.6 16V + LPG STAG300
Rocznik: 1997
Postów: 283
Domyślnie

Skad ja to znam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ja przezylem to samo, z tym ze :

1. Wszystko bylo ok, jezdzilo sie super i przyszedl czas wymiany tarcz. Pomyslalem, po co kupowac oryginalne, jak mozna kupic szwedzkie ( podobno b. dobre, "policja je kupuje do swoich mondeo" - zachwal gosc ze sklepu ) Kupilem. Chcialem je sam wymienic, ale jedna byla zaje**** .. zapieczona. Podjechalem do k... carmana, mordowali sie tam caly dzien, w koncu przy jednej, zdjeli razem z piasta i wycinali szlifierka katowa. Zalozylem nowe, nieryginalne szwedzkie tarcze. Mysle, kurde .. rzeczywiscie .. nie ma roznicy - moglem wtedy wypluc to co powiedzialem :x 10 tys pozniej ... byly takie bicia na kierownicy ze nie szlo jechac. Mysle ... tarcze nieryginalne ... pokrzywily sie .. i to dlatego. Kupilem nowe oryginalne tarcze, zakladalem w serwisie. I znowu to samo .. 10 tys przejechane .. i znowu bicia. Wymienilem klocki ... i nic. Latem dalem tarcze do przetoczenia ... efekt "milych" drgan na kierownicy powrocil po ok 1 tys. Potem byla wymiana sworznia w wahaczu - byl wybity. Drgania dalej sa ... . Chyba nie ma juz innej mozliwosci ... "to przez piasty" - tak wlasnie brzmiala zlowroga przepowiednia goscia z serwisu. W tym momencie anty-pozdrawiam gosci z Carmana ... ktorzy zdejmujac tarcze pewnie sobie pomagali nieco za-duzych rozmiarow mlotkiem .. gdybym to widzial ... to bym przy jego pomocy nalozyl im wiedzy do glowy :twisted:
Nie wiem jak jest u ciebie, ale u mnie raczej pokrzywione sa piasty i .. tylko chyba ich wymiana jest w stanie cos pomoc.

I .. bez przesady .. nie moze byc tak , ze rozgrzeje sie tarcza .. wjedzie sie w wode .. i juz jest do wymiany!
__________________
Pozdrawiam.

Uwaga! Administratorzy forum nie udzielają porad technicznych przez PW!
goral jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2004, 16:36   #7
Sqad
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-11-2004
Skąd: Warszawa
Postów: 20
Domyślnie

Polecam brembo do przetestowania tragedia dobrze że je wywaliłem.
W zeszłym roku pierwsze mrozy i bach, a tarcze miały przejechane 3tyś.
Teraz nie pametam co mi włożyli ale jakąś 3 literową nazwe i są super.
__________________
Freak speed is all I need
http://www.fordprobe.pl/upload/goget.php/long2.jpg
Sqad jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2004, 16:39   #8
Pzy
ford::professional
 
Zarejestrowany: 11-02-2004
Skąd: W-wa
Postów: 1,487
Domyślnie

Cytat:
Napisał Sqad
Teraz nie pametam co mi włożyli ale jakąś 3 literową nazwe i są super.
Zapewne ATE Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Najlepsze tarcze w mojej opinii...
__________________
Mondeo MkIII 2.0 TDDi sedan Ghia
...
moja przygoda z Fordem już się skończyła...
jednak miło wspominam wspólne chwile z moim Mondkiem
i 120.000 km, które wspólnie przemierzyliśmy...
Pzy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2004, 16:54   #9
Krzysiekk
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-02-2004
Skąd: Krosno
Model: mondeo mk3 combi
Silnik: 2,0 tddi
Rocznik: 2001
Postów: 144
Domyślnie

Założyłem tarcze oryginały, bardzo niedawno, bo nigdy nie miałem kłopotów z poprzednimi, również oryginalnymi, więc nie widziałem potrzeby poprawiania tego co dobre. Chyba bardzo ważną rzeczą jest sposób w jaki się hamuje. Lepiej, w/g mnie, robić to "pulsacyjnie", tzn. nacisnąć intensywniej, niżby wymagała tego potrzeba i odpuścić, dając czas tarczy na minimalne ostygnięcie, po czym ponowić hamowanie. Jeden raz zdarzyło mi się, że odczuwałem lekkie bicie po naprawdę ostrym hamowaniu do jakiego byłem zmuszony, gdy jechałem bardzo(!) szybko. Na szczęście, po kilku ponownych hamowaniach, już łagodniejszych, wszystko wróciło do porządku.
__________________
Pozdrawiam. Krzysiek.

Mondeo MKIII 2,0 TDDI kombi 2001r.
Krzysiekk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2004, 22:59   #10
Sqad
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-11-2004
Skąd: Warszawa
Postów: 20
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pzy
Zapewne ATE Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Najlepsze tarcze w mojej opinii...
To EBC co robi bo klocki mam napewno Ferodo raczej średnia klasa

Cytat:
Założyłem tarcze oryginały, bardzo niedawno, bo nigdy nie miałem kłopotów z poprzednimi, również oryginalnymi, więc nie widziałem potrzeby poprawiania tego co dobre. Chyba bardzo ważną rzeczą jest sposób w jaki się hamuje. Lepiej, w/g mnie, robić to "pulsacyjnie", tzn. nacisnąć intensywniej, niżby wymagała tego potrzeba i odpuścić, dając czas tarczy na minimalne ostygnięcie, po czym ponowić hamowanie
Bo mniej więcej tak się powinno hamować rozpoczynać od mocniejszego wciśnięcia hamulca
i w miarę szcowania sytuacji odpuszczać albo naciskać mocniej. Może pulsacujnie to nie bo
pasażerów może zemdlić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Freak speed is all I need
http://www.fordprobe.pl/upload/goget.php/long2.jpg
Sqad jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.