Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-02-2006, 15:30   #1
sebcat
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-11-2005
Postów: 16
Domyślnie Temperatura pracy silnika a temperatura cieczy. Ważne!!!

Witam juz tu wiele było pisane na temat niedogrzanych diesli, wątpliwości czy jest wieksze spalanie czy to szkodzi czy też nie. W moim silniku temperatra cieczy chlodżacej oscyluje miedzy 75 a 85 stopni C. Mialem wielkie watpliwoscu czy to nie szkodzi silnikowi którego temperatura pracy powinna wynosić okolo 90 stopni C.

Ale gdy wszedlwm w tryb serwisowy czy jak to sie tam nazywa komputera to jest tam taki parametr jak TEMPERATURA SILNIKA i gdy wskaźnik temperatury cieczy chodzacej stał nieruchomo na 60 stopniach to temperatura silnika wynosiła 95 stopni, wskażnik podnosi sie od temperatury 97 i gdy osiaga 119 stopni otwiera sie termostat i temperatura spada do 115 i znow podnosi sie do 119 stopni nigdy wiecej. Na postoju nie wazne jak dlugim nie spada ponizej 95 stopni celsjusza.

Czy wiec silnik nie pracuje w odpowiedniej teperaturze mimo ze wskaznik temperatury płynu tak wydawało by sie szaleje?????

Co o tym myslicie??

sebcat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2006, 15:49   #2
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie

wszedłeś w tryb serwisowy zegarów. Aby to sprawdzic dokładnie to trzebaby wpiąć się pod kompa(sterownik) silnika i stamtąd odczytac wartości. Do tego potrzebny jest jeszcze pomiar temperatury samego silnika.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2006, 09:14   #3
sebcat
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-11-2005
Postów: 16
Domyślnie

No wlasnie wiem, wiec tam jest pokazywana rzeczywista temperatura pracy silnika, która wynosi 90 stopni zanim wskaznik temperatury cieczy chłodzacej wogóle sie ruszy. I moze wlasnie te obawy wszystkich co jezdza dieslami i sie boją ze wskaznik ledwo unosi sie nad 60 stopni sa nieuzasadnione bo temperaturka w silniku tak naprawde jest odpowiednia.
Jutro bede na tescie WTS w serwise ciekawe co tam powiedza.
sebcat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2006, 18:58   #4
ulfik
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-06-2005
Postów: 45
Domyślnie

Witam
Panowie mam pytanie..jestem posiadaczem diesla (focus 1.8tddi) od niedawna i nie mam pojecią o co chodzi z tym dogrzaniem silnika...cieczy... jestem zielony z tego. Opiszcie proszę to po krotce o co chodzi zebym sam sobie szkód nie narobił...bedę wdzięczny
ulfik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2006, 09:26   #5
sebcat
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-11-2005
Postów: 16
Domyślnie

A mozesz sprecyzować na czym polegają twoje wątpliwosci?? Bo mi z tym grzaniem jak mówisz chodzi o to że silnik nie trzyma temperatury (niby) jedynie w czasie jazdy ja utrzymuje a na postoju szybko cieplo ucieka. Co ciekawe czy na dworze -10 czy +30 silnik tak samo tracil cieplo :]
sebcat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2006, 17:38   #6
ulfik
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-06-2005
Postów: 45
Domyślnie

aahhaa...myslalem ze disel musi miec okreslona temp aby prawidlowo funkcjonowac ( wiem ze na zimnym silniku lepiej nie krecic za bardzo obrotow)
ulfik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.