Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-04-2007, 08:38   #1
delll
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-10-2006
Skąd: W-wa
Model: Mondeo 4
Silnik: 2
Rocznik: 2012
Postów: 96
Domyślnie dziwne odgłosy ??

Witam wszystkich.
Z mojego mondka ostatnimi czasy zaczęły wydobywać się dziwne dźwięki, a mianowicie. Jak auto chodzi na biegu jałowym, to słychać dziwne klekotanie. Na początku myślałem ze to któryś z pasków, ale zauważyłem ze jak wciskam sprzęgło to hałas zanika, po puszczeniu powraca (czasami nie). Domyślacie się co to może być. Przeszukując forum zauważyłem ze może to być problem z kołem dwumasowym ... Bardzo prosiłbym o opinie, może ktośz was miał podobny przypadek. z góry dzięki.

delll jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2007, 07:15   #2
samu13
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-12-2006
Skąd: Herby
Postów: 70
Domyślnie

dobrze myślisz prawdopodobnie koło dwumasowe już się zużyło a wymiana to niestety duży wydatek bo nie warto wymieniać samego koła koszt ok.1.200-1.500zł tylko całe sprzęgło i wysprzęglik a to już jest spory koszt ko.4.000zł z robocizną :fcp15 tyle płacił mój kolega w styczniu a z ciekawości jaki masz przebieg zrobiony? pozdrwiam
__________________
Fireblade
samu13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2007, 11:06   #3
delll
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-10-2006
Skąd: W-wa
Model: Mondeo 4
Silnik: 2
Rocznik: 2012
Postów: 96
Domyślnie

przebieg 120 tys. Dlaczego mam wymieniać całość a nie same koło dwumasowe ??
delll jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2007, 12:10   #4
samu13
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-12-2006
Skąd: Herby
Postów: 70
Domyślnie

ponieważ podobno sprzęgło(docisk,tarcza,wysprzęglik) też będą zużyte poza tym musisz się zastanowić gdy sprzęgło będzie nawet w jesccze srednim stanie czy nie wymieniać całości bo cena robocizny jest spora :fcp4
__________________
Fireblade
samu13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2007, 12:59   #5
delll
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-10-2006
Skąd: W-wa
Model: Mondeo 4
Silnik: 2
Rocznik: 2012
Postów: 96
Domyślnie

Cytat:
Napisał samu13
koszt ok.1.200-1.500zł tylko całe sprzęgło i wysprzęglik a to już jest spory koszt ko.4.000zł z robocizną :fcp15 tyle płacił mój kolega w styczniu a z ciekawości jaki masz przebieg zrobiony? pozdrwiam
on to robił w serwisie, czy sam kupował części w necie a robił mu jakiś inny mechanik
delll jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2007, 13:08   #6
samu13
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-12-2006
Skąd: Herby
Postów: 70
Domyślnie

wszystko kupował mu warsztat w którym robił
__________________
Fireblade
samu13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2007, 14:08   #7
delll
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-10-2006
Skąd: W-wa
Model: Mondeo 4
Silnik: 2
Rocznik: 2012
Postów: 96
Domyślnie

Jakie mogą być konsekwencje dalszej jazdy z takim stanem rzeczy. jak pisałem problem występuje czasami. podczas jazdy nie ma żadnych odgłosów i wszystko działa bez zastrzeżeń. Dodatkowo zauważyłem ze przy mniejszej temperaturze problem nie występuje, natomiast jak jest cieplej to problem występuje częściej.
delll jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2007, 10:09   #8
samu13
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-12-2006
Skąd: Herby
Postów: 70
Domyślnie

koła masowe były zaprojektowane po to aby maxymalnie przejąć na siebie drgania które są przenoszone na skrzynię biegów i zapobiegać przez to szybszemu zużywaniu się jej elementów,niestety wyszło inaczej że skrzynki spokojnie wytrzymują a koła się sypią i to nie tylko w mondeo ale także w pozostałych markach np.audi a tam koszt ok.8.000zł :fcp15 już nasi ziomale sobie powoli z tym radzą bo skonstruowali do niektórych marek koło jednomasowe i kłopot podobno znika do fordów jeszcze nie mają,dalsza jazda może się różnie skończyć raz lepiej a raz gorzej tzn.w skrajnych przypadkach załatwi ci skrzynię i będziesz miał podwujne koszy,dla pewności podjedż do dobrego mechanika i niech to oceni
__________________
Fireblade
samu13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.