Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-08-2007, 08:16   #1
mkd
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-08-2007
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2004
Postów: 15
Domyślnie Kupuję focusa I, 2004

Mam pytanko, jutro jadę kupić focusa I 2004, 1.6 benzyna (kombi), wyposażenia 4 poduszki, klimatronik, podrzewana szyba, el. lusterek i szyb przednich. Niestety to niedziela i nie mam gdzie sprawdzić w warsztacie. Przebieg 63.000 km (serwis ford)- II właściciel serwisowany i kupiony w fordzie z przebiegiem 3500.
Jeździała pani.

Na co szczególną zwrócić uwagę ?
Jest po "dużym przeglądzie" w fordzie przy 57000, co to znaczy ?

[ Dodano: 2007-08-25, 09:17 ]
mkd

mkd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2007, 10:21   #2
Mark27
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-08-2007
Postów: 7
Domyślnie

Pochwal się za ile kupujesz. Na marginesie - ja na oko nie kupowałbym samochodu, nie możesz kupić w tygodniu?
Mark27 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2007, 10:25   #3
mkd
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-08-2007
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2004
Postów: 15
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mark27
Pochwal się za ile kupujesz. Na marginesie - ja na oko nie kupowałbym samochodu, nie możesz kupić w tygodniu?

mam 200 kilometrów i nie bardzo mogę jechać w poniedziałek. I dlaczego na oko byś go nie kupował ?
mkd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2007, 10:33   #4
PP
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-08-2006
Skąd: POMORZE
Model: Focus Ghia kombi
Silnik: 1,8 TDDI 90KM
Rocznik: grudzień 1999
Postów: 415
Domyślnie

Witam
"Człowiek się spieszy diabeł się cieszy"
Wiem że człowiek nie może się doczekać żeby śmigać furą, ale daj zaliczkę i kup go w tygodniu. Zrób sobie spokojnie przegląd w zaufanym ASO.
Bo w niedzielę jedynie pozostają Ci stacje diagnostyczne, a tam nie wszystko wychodzi.
Przede wszystkim skąd jesteś ? To może ktoś ma układy w ASO i Ci pomoże !!!
Pozdrawiam i udanego zakupu
Piotr
PP jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2007, 10:37   #5
mkd
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-08-2007
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2004
Postów: 15
Domyślnie

PP, jasne tylko, że trudno robić przegląd w ASO gdzie był serwisowany. (trójmiasto).

Trochę mnie też nie pokoi to że samochód miał 3,5 tys. jak zostawił go ASO pierwszy właściciel, mógł mieć dzwona. Ale kusi, że to osoba prywatna sprzedaje, a nie komis, aos, czy handlarz.

[ Dodano: 2007-08-25, 11:39 ]
dodatkowo jeszcze mam inny wariant:
przywieść 2005 benzyna z Niemiec, mam zaufanego człowieka któy może mi coś znaleźć

[ Dodano: 2007-08-25, 11:44 ]
i jeszcze jedno, jak zacząłem ostro naciskać czy nie wypadkowy (pani kupuje nowy samochód i daltego musi sprzedać) to pani poprosiła o sprawdzenie w toyocie i na pewno była wymienia klapa z przodu w samochodzie (ona nie miała wypadku więc to pewnie pierwszy właściciel coś tam miał i daltego zostawił po 3,5 tys)
mkd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2007, 11:20   #6
tomiscorpio
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-02-2006
Skąd: Złotów
Model: fs
Silnik: 1998
Rocznik: 95
Postów: 6,528
Domyślnie

Mojego jak kupowalem w 96r to tez mial 10 tys. Tylko ze ja znalem historie, koles oddal na przeglad i chlopaki w niemiecki serwisie dali D zaczepili cos o zderzak urwali i rysek porobili na drzwiach. Koles oddal samochod i kazal dac sobie nastepny , sprawa nie wiem jak sie skonczyla ale ja swojego kupilem perelke Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A czemu musisz jechac w niedziele a nie np w poniedzialek?? No jak juz masz go kupic to wpadnij chociaz na diagnoze, luzow, amorow najlepiej sprawdzic czy krzywy nie jest.
ja tak kiedys kupowalem ze znajomym. Pojechalismy na stacje robili swoje testy a potem sie dogadalismy czy mozemy wejsc sobie pod samochod i popatrzec.
tomiscorpio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2007, 11:32   #7
PP
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-08-2006
Skąd: POMORZE
Model: Focus Ghia kombi
Silnik: 1,8 TDDI 90KM
Rocznik: grudzień 1999
Postów: 415
Domyślnie

Cytat:
Napisał mkd
PP, jasne tylko, że trudno robić przegląd w ASO gdzie był serwisowany. (trójmiasto).

Trochę mnie też nie pokoi to że samochód miał 3,5 tys. jak zostawił go ASO pierwszy właściciel, mógł mieć dzwona. Ale kusi, że to osoba prywatna sprzedaje, a nie komis, aos, czy handlarz.

[ Dodano: 2007-08-25, 11:39 ]
dodatkowo jeszcze mam inny wariant:
przywieść 2005 benzyna z Niemiec, mam zaufanego człowieka któy może mi coś znaleźć

[ Dodano: 2007-08-25, 11:44 ]
i jeszcze jedno, jak zacząłem ostro naciskać czy nie wypadkowy (pani kupuje nowy samochód i daltego musi sprzedać) to pani poprosiła o sprawdzenie w toyocie i na pewno była wymienia klapa z przodu w samochodzie (ona nie miała wypadku więc to pewnie pierwszy właściciel coś tam miał i daltego zostawił po 3,5 tys)
Wnioskuje że jesteś z 3miasta lub okolic i robiłbyś przegląd w ASO Forda w Gdańsku ?!
Nie daj się na to żeby sprzedawca dyktował Ci gdzie zrobić przegląd, bo może mieć tam swojego człowieka i wydasz tylko pieniądze na fikcyjny przegląd. Wiadomo że ASO nie może sobie pozwolić na to aby wystawić papier po przeglądzie że auto jest nie naruszone skoro miało konkret dzwon. Ale zawsze może powiedzieć że miał lakierkę i super jest zrobione. Żebyś kupował skodę albo opla to mam dojścia na ASO ale co do forda to za dużo pośredników w ASO trzeba by było sfinansować żeby zaufanie go obadać.
Jeśli ten fox Ci podpada to daj sobie spokój - szkoda Twojej kasy i nerwów.
Pzdr
Piotr
PP jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2007, 12:54   #8
mkd
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-08-2007
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2004
Postów: 15
Domyślnie

Jestem z mazowsza, a mam możliwość pojechać do trójmiasta w niedzielę żeby samochód sprawdzić (znajomy jedzie do gdańska). Dlatego sprawdzenie w ASO ford gdzie samochód był serwisowany odpada bo mnie przewiozą. Skończy się pewnie na przeglądzie własnym :fcp18 i stacji diagnostycznej.


Zadzwoniłem jeszcze i trochę pogadałem. Samochód kupiony był w salonie Peugota z przebiegem 3,5 tys. (trochę mnie to uspokoiło, że nie w Fordzie w Gdyni bo na forum było coś że powypadkowe naprawiają i przedają), może coś komuś nie pasiło i wziął Peugota (samochód był kupowany przez jakąś firmę i od niej pani odkupiła).
Podobno był przez jej męża sprawdzany, w fordzie też i wszystko oki. Od tej pory miał przeglądy tylko w fordzie. Jest i faktura zakupu i książak serwisowa.

Pewnie pojadę po mały przebieg i nie handlarz (ogłądałem już 3 foki, same szroty od handlarzy), wolę kupować od osoby prywatnej. Jak jesteś u kogoś w domu podpisujesz umowę i wszystko ustalasz to zawsze lepiej niż na ulicy czy w komisie.

Do tego jeszcze są zimówki podobno po jednym sezonie.
mkd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.