Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-10-2010, 20:22   #1311
dudi999
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-07-2009
Skąd: WARSZAWA, okolice
Model: FORD GALAXY GHIA
Silnik: 1.9 TDI 116KM
Rocznik: 2002/03
Postów: 30
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Witam szanowne grono, mam problem z dodatkowa pompka płynu chłodzącego a co za tym idzie przegrzewania dogrzewacza - pompka działa ale nie zawsze prawidłowo tzn. czasem słychać jak chodzi silniczek elektr. ale nie tłoczy płynu dopiero po poruszeniu pompki jest ok.
Co może być przyczyna? szczotki? czy silniczek porusza łopatki dopiero po wytworzeniu pola elektomagnet.?
będę wdzięczny za pomoc.

dudi999 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2010, 20:33   #1312
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,676
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał ferdek1962 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
witam wszystkich chetnych mi pomóc Proszę nie śmiać sie ze mnie ale zadam byc może głupie pytanie dla znawców Czy do silnika 2.0 DOHC benzyna+LPG 98r. można założyc jakiś dogrzewacz Jeśli tak to jaki podejdzie Dodam że nie mam komputera pokładowego Jaki ewentualnie może być koszt takiego dogrzewacza +cena załozenia Pozdrawiam
Komputer nic nie ma do piecyka. SGA z silnikiem benzynowym raczej dosć dobrze grzeją budę, ale mozesz dołozyć sobie dogrzewacz, lub bardziej ogrzewanie postojowe. Sa piecyki na beznzynę typu; B3,4,5WZ, lub postojowe B3,4,5WS, lub compact, z własnymi pomkami objegową płynu i paliwową typu B3.4.5 z koncówką WSC.
W twoim roczniku powinien wystarczyć piec 3 kW, czyli seri B3..
Nie zakładałem jeszcze nikomu piecyka na benzynę, a sorry 1 raz tzw, webasto suche, czyli nagrzewajace powietrze w kabinie, w ciązarówce MAN, ale to był taki stary piecyk made in DDR, własnie na benzynę.
Koszt piecyka nowego to duza suma, używka róznie, kilkaset zł, a robocizna serwis to duża suma, u mnie niewiele, ale nie mogę sobie robić reklamy.

Cytat:
Napisał dudi999 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam szanowne grono, mam problem z dodatkowa pompka płynu chłodzącego a co za tym idzie przegrzewania dogrzewacza - pompka działa ale nie zawsze prawidłowo tzn. czasem słychać jak chodzi silniczek elektr. ale nie tłoczy płynu dopiero po poruszeniu pompki jest ok.
Co może być przyczyna? szczotki? czy silniczek porusza łopatki dopiero po wytworzeniu pola elektomagnet.?
będę wdzięczny za pomoc.
Nie poczytałes tematu na wczsniejszych stronach, ale...
Twoja pomką ma konczące się szczotki, napęd na łopatki pomki, przednoszony jest za pomocą magnesów o róznych polach, jeden na wirniku silniczka, a drugi na wirniku pompki, ciekawe rozwiazanie, aby uniknąć możliwości rozszczenienia pomki.
Masz wiadomość na PW.

Pozdr.

Ostatnio edytowane przez Stefano ; 10-10-2010 o 20:41
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-10-2010, 17:33   #1313
mwojcie
ford::beginner
 
Avatar mwojcie
 
Zarejestrowany: 24-03-2005
Skąd: Warszawa
Model: VW Sharan
Silnik: 1.9TDI
Rocznik: 2001
Postów: 28
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Witam,

szukałem w archiwum i nic nie mogę znaleźć, pomóżcie. Od początku: oddałem auto do warsztatu, męczyli się cały dzień i na koniec stwierdzili, że ogrzewanie jest sprawne, zaś tylko akumulator jest padnięty (kilka stówek wzięli za diagnozę). Szukam akumulatora, niestety nie wiem jaki akumulator powinienem kupić. W większości sklepów robią wielkie oczy gdy mówię, że chcę kupić akumulator dodatkowy do ogrzewania postojowego. Gdzie szukać tego ustrojstwa i jaki typ akumulatora?

P.S.
Wyciągając przednie siedzenie muszę odłączyć obydwa akumulatory czy wystarczy tylko ten dodatkowy?
mwojcie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-10-2010, 23:14   #1314
tommek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-05-2006
Skąd: Żywocice
Model: Galaxy
Silnik: 1,9 TDI AUY
Rocznik: 2000
Postów: 13
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Udało mi się uruchomić piecyk dzięki poradom z tego forum,ale moja radość nie trwała długo.
Piecyk wyłącza się z powodu przegrzania,błąd -dogrzewacz przegrzany,too great signal-.
Co może być tego przyczyną,dodam jeszcze że pompka pracuje,układ nie jest zapowietrzony.Po uruchomieniu też mi się wyłączał ale okazało się że tylna nagrzewnica jest zamulona.Przepłukałem ją i kilka dni piecyk pracował bez zarzutu a teraz znowu klapa.
__________________
uniden 520xl+midland ml-145
tommek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-10-2010, 23:58   #1315
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,676
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał mwojcie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,

szukałem w archiwum i nic nie mogę znaleźć, pomóżcie.
...
Gdzie szukać tego ustrojstwa i jaki typ akumulatora?

P.S.
Wyciągając przednie siedzenie muszę odłączyć obydwa akumulatory czy wystarczy tylko ten dodatkowy?
Musisz kupić taką baterię, aby weszła pod fotel i pojemność miała przyzwoitą, tak ze 74 Ah by sie przydało.
Ten dodatkowy ma separację z pierwszym, wiec nie musisz odłaczać tego pod maską, ale trzeba zabezpieczyc klemy bo podczas pracy silnika, będzie na nich napięcie.

Cytat:
Napisał tommek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Udało mi się uruchomić piecyk dzięki poradom z tego forum,ale moja radość nie trwała długo.
Piecyk wyłącza się z powodu przegrzania,błąd -dogrzewacz przegrzany,too great signal-.
Co może być tego przyczyną,dodam jeszcze że pompka pracuje,układ nie jest zapowietrzony.Po uruchomieniu też mi się wyłączał ale okazało się że tylna nagrzewnica jest zamulona.Przepłukałem ją i kilka dni piecyk pracował bez zarzutu a teraz znowu klapa.
Jak pompka się konczy to tez pracuje, ale nie pcha płynu jak trzeba i błąd przegrzania juz zaraz łapie, sprawdź pod autem na rurkach czy ta co idzie do silnika jest bardzo goraca, bo może to tylko czujnik przegrzania szwankuje w piecyku.
No i jeszcze jedno, jak miałeś zamulaną tylna nagrzewnicę, a teraz ją przetkałeś, to masz cały układ chłodzący zapierniczony, ale dlaczego????
Skutkiem wyczyszczenia tylko tylnej nagrzewnicy, moze być znowu jej przytkanie, bo pozostawione zanieczyszczenia z reszty układu poszły tam znowu.
Sprawdź też czy nie masz załamanego ktoregoś węża z góry piecyka, bo wystarczy ze załzoysz nie w tej samej pozycji i juz problem, dlatego trzeba je dokładnie wczesniej znaczyć, na gumie i napiecu. Ja tak robie i zero problemu, a niektórzy z forum, jak przyjadą to maja takie tam pokoślawione, że głowa mała. Ale bez obrazy, bardzo szanuję nasze forum i jego uzytkowników...jest bardzopózno idę lulu.
Dobranoc..

Ostatnio edytowane przez Stefano ; 12-10-2010 o 00:16
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2010, 08:38   #1316
ziaro-majk
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-08-2007
Model: Galaxy Mk3
Silnik: 2.0 163km
Rocznik: 2012
Postów: 28
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Witam mam taki oto problem z dogrzewaczem a mianowicie załącza się gdy temperatura spadnie poniżej 10 st i działa cały czas nawet jak silnik nagrzeje się do 90 st. nadmienię że mam w aucie ogrzewanie postojowe (cztery przyciski przy zegarku nad lusterkiem ) może ktoś przerabiał taki temat
ziaro-majk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2010, 09:19   #1317
mwojcie
ford::beginner
 
Avatar mwojcie
 
Zarejestrowany: 24-03-2005
Skąd: Warszawa
Model: VW Sharan
Silnik: 1.9TDI
Rocznik: 2001
Postów: 28
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał Stefano Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Musisz kupić taką baterię, aby weszła pod fotel i pojemność miała przyzwoitą, tak ze 74 Ah by sie przydało.
Ten dodatkowy ma separację z pierwszym, wiec nie musisz odłaczać tego pod maską, ale trzeba zabezpieczyc klemy bo podczas pracy silnika, będzie na nich napięcie.
Dzięki! Już coś wiem.

Żelowy czy zwykły kwasowy? Poduszka w siedzeniu jest zasilana z akumulatora podstawowego czy dodatkowego? Jeśli z podstawowego, to muszę go odłączyć na czas demontażu siedzenia.
mwojcie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2010, 11:42   #1318
Grzenio
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-02-2010
Skąd: Małopolska
Model: Galaxy
Silnik: 1,9 TDI 130PS
Rocznik: 2003
Postów: 143
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

A mój piecyk działa ale po sezonie letnim można powiedzięć, że bardzo wyraźnie działa a wręcz huczy jak odrzutowiec.
Zastanawiam się czy szukać tego przyczyny? Co tak huczy? Nie słychać wyłączenia silnika bo tak huczy piecyk.
Jest sens coś przy nim grzebać i próbować uciszać?
Zaznaczę, że działa i grzeje. Wydaje mi się że wcześniej (w ostatnim sezonie) po wyłączeniu silnika piecyk tylko chwilę pracował i wyłączał się teraz nie dość że huczy to dosyć długo (ok 5-7 min) po wyłączeniu silnika jeszcze pracuje.
Grzenio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2010, 17:00   #1319
tommek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-05-2006
Skąd: Żywocice
Model: Galaxy
Silnik: 1,9 TDI AUY
Rocznik: 2000
Postów: 13
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał Stefano Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak pompka się konczy to tez pracuje, ale nie pcha płynu jak trzeba i błąd przegrzania juz zaraz łapie, sprawdź pod autem na rurkach czy ta co idzie do silnika jest bardzo goraca, bo może to tylko czujnik przegrzania szwankuje w piecyku.
No i jeszcze jedno, jak miałeś zamulaną tylna nagrzewnicę, a teraz ją przetkałeś, to masz cały układ chłodzący zapierniczony, ale dlaczego????
Skutkiem wyczyszczenia tylko tylnej nagrzewnicy, moze być znowu jej przytkanie, bo pozostawione zanieczyszczenia z reszty układu poszły tam znowu.
Sprawdź też czy nie masz załamanego ktoregoś węża z góry piecyka, bo wystarczy ze załzoysz nie w tej samej pozycji i juz problem, dlatego trzeba je dokładnie wczesniej znaczyć, na gumie i napiecu. Ja tak robie i zero problemu, a niektórzy z forum, jak przyjadą to maja takie tam pokoślawione, że głowa mała. Ale bez obrazy, bardzo szanuję nasze forum i jego uzytkowników...jest bardzopózno idę lulu.
Dobranoc..
W tamtym roku na jesień wymieniałem w pompce szczotki i chyba przez rok się nie skończyły(chociaż kto wie?),rura od piecyka w stronę silnika jest gorąca jak piecyk działa.Układ nie będzie zasyfiony bo rok temu właśnie z powodu zasyfienia płukałem cały układ i wymieniałem płyn,a teraz dopiero czyściłem tylną nagrzewnicę bo po uruchomieniu dogrzewacza przegrzewał się.Po wyczyszczeniu nagrzewnicy piecyk pracował może tydzień.Węże nie są zagięte bo przy demontażu tak właśnie je znaczę.A jeżeli chodzi o czujnik przegrzania to gdzie mogę go kupić.
__________________
uniden 520xl+midland ml-145
tommek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2010, 09:12   #1320
Marcus171
ford::average
 
Avatar Marcus171
 
Zarejestrowany: 18-09-2009
Skąd: 100-lica
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 TDI 90KM
Rocznik: 1999
Postów: 79
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Witam
Mam pytanie bo wszystko było z dogrzewaczem ok ale dziś rano odpalił się i zaczął strasznie dymić na czarno i śmierdzi!! Jest nowa świeca kupiona z tydzień temu czy musi to oznaczać że skończył się palnik?? Zaznaczam że działa ok wszystko gwiżdże i grzeje tylko dymni bardzo na czarno.
Marcus171 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diagnostyka silnika , temperatura silnika , webasto



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.