Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-11-2015, 17:44   #11
pilar73
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-06-2014
Model: Ford S-MAX.
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2009
Postów: 6
Domyślnie Odp: 2.0 benzyna. Dziwne odpalanie na zimnym silniku i szarpie podczas jazdy.

Przepraszam ze zadko odpowiadam ale nie mam czasu. I ostatnio zapalil sie check ale jest to prawdopodnie spowodowane tym ze zadomowily sie kuny i pogryzly mi przewody.wyswietla błąd P0136. i znalazlem zmasakrowany kabel od sandy i naprawialem go samodzielnie ale nie wiem czy juz nie dopadly go ponownie. Dzis przy lekkim mrozie problem byl jeszcze wiekszy.juz nie pomagalo drugie odpalenie tylko musiałem trzymac na duzych obrotach kolo 3000 zanim auto przejdzie na gaz. Jutro rano zdejme te klemy i czy wystarczy na 10 min? a wspomne ze mam przejechane kolo 155000 i jakies 2 miesiace temu sam czyscilem mu przepustnice bo byla zabrudzona. i po czyszczeniu auto chodzilo lepiej choc problem byl mniejszy bo na zimnym delikatnie szarpalo.

pilar73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2015, 22:01   #12
janek001
Zablokowany
 
Imię: janek
Zarejestrowany: 03-08-2012
Skąd: wrocław
Model: mondeo
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2008 136km
Postów: 374
Domyślnie Odp: 2.0 benzyna. Dziwne odpalanie na zimnym silniku i szarpie podczas jazdy.

zimny silnik 3000 obrotów , szybko cos pitolnie , masakra dzialaj szybko
janek001 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2015, 07:42   #13
dell47
ford::advanced
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 06-05-2013
Skąd: Kraków, Skawina
Model: Ford Focus mk2
Silnik: 1.4 80KM, Pb+LPG
Rocznik: 2006
Postów: 377
Domyślnie Odp: 2.0 benzyna. Dziwne odpalanie na zimnym silniku i szarpie podczas jazdy.

najlepiej na całą noc...
dell47 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2015, 09:04   #14
pilar73
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-06-2014
Model: Ford S-MAX.
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2009
Postów: 6
Domyślnie Odp: 2.0 benzyna. Dziwne odpalanie na zimnym silniku i szarpie podczas jazdy.

na noc się boję bo mam lokatorów więc odepnę rano na kilka godzin. A do kolegi co pisał że coś pitolnie to jeśli chodzi o te obroty to ja je sam utrzymywałem gazem żeby nie spadało do 300 obrotów i szarpało. A koledzy może coś z paliwem .. gdzieś wyczytałem ze nie ma filtra paliwa tylko jest wbudowany w pompkę?
I odłączenie klem nic nie pomogło.

Ostatnio edytowane przez pilar73 ; 11-11-2015 o 20:28
pilar73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-12-2015, 14:09   #15
personiusz
ford::average
 
Imię: saymon
Zarejestrowany: 08-05-2015
Skąd: słupca
Model: s max
Silnik: benzyna
Rocznik: 2008
Postów: 130
Domyślnie Odp: 2.0 benzyna. Dziwne odpalanie na zimnym silniku i szarpie podczas jazdy.

Witam a ja się trochę podepnę do tematu odnośnie małych problemów jazdy z silnikiem 2.0 z lpg ,mianowicie zaczeły mi się problemy z odpalaniem na zimnym silniku ,falowanie obrotów i różne tego typu objawy,było dużo dumania a może to a tamto i nadał problem był.Aż kiedyś cos mi przyszło do głowy ,jak miałem full paliwa w zbiorniku i schodziło z biegiem czasu do połowy to nic sie nie działo jak tylko paliwo zeszło poniżej kilometrów ile robię na zbiorniku gazu ,czyli ok 350 to zaczeły się problemy własnie .Wniosek mój taki że gdy komp auta policzy na podstawie kilometrów przejechanych i dynamiki jazdy że już nie ma paliwa ,nie powinien mieć ,to wtedy są cyrki bo auto jeżdzi dalej na gazie ,ale komp auta nie wie o tym że jedzie na gazie tylko że na benie i są cuda wtety bo według tego co komp wyliczył itp nie powinien już jechać a paliwo mimo to jest .Czyli reasumująć ja muszę mieć w zbiorniku utrzymywać poziom paliwa od połowy do pełna ,jak będzie mniej niż połowa to komp szaleje bo według jedzie wyliczeń brakuje mu beny według jazdy na gazie i dostaje błądne odczyty ,komp liczy zużycie beny nie tylko na podtawie litrów w zbiorniku ale i też na podstawie dynamiki jazdy i tego tez pewnie że koła się kręcą i licznik nabija kilometry,Trochę to zawiłe ale myślac logicznie to tak jest ,bo gdy trzymam paliwo na poziomie od połowy do full auto hula jak powinno ,gdy tylko zejdzie poniżej połowy i brakuję mu kilometrów z paliwa do kilometrów z gazu jest problem ,co Wy na to ,niech się ktoś wypowie w moich spostrzerzeniach piszcie ,dodam że autko jest na full sprawne nic mu nie dolega technicznie .

Dzis czyli 26.12 ranne odpalenie auta po moich powyższych wnioskach były trafne,auto pali jak trzeba na dotyk i bez zadnych falowań obrotów czy różnych tego typu problemów ,polecam każdemu kto ma silnik Duratec 2.0 HE + lpg wypróbowac ten mont i jestem przekonany że problemy ustaną wcześniej opisywane.pozdrawiam.
personiusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2015, 06:58   #16
czeslaw555
ford::average
 
Avatar czeslaw555
 
Imię: Czesław
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: LB
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: MK5
Postów: 100
Domyślnie Odp: 2.0 benzyna. Dziwne odpalanie na zimnym silniku i szarpie podczas jazdy.

ciekawe spostrzeżenia, zastanawiam się na ile realne... inne powody były już tutaj omawiane i bardziej one mnie przekonują. Podstawa to regulacja LPG i jak to nic nie da to reszta sugestii kolegów
__________________
Pozdrawiam
czeslaw555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2015, 07:59   #17
personiusz
ford::average
 
Imię: saymon
Zarejestrowany: 08-05-2015
Skąd: słupca
Model: s max
Silnik: benzyna
Rocznik: 2008
Postów: 130
Domyślnie Odp: 2.0 benzyna. Dziwne odpalanie na zimnym silniku i szarpie podczas jazdy.

Cytat:
Napisał czeslaw555 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ciekawe spostrzeżenia, zastanawiam się na ile realne... inne powody były już tutaj omawiane i bardziej one mnie przekonują. Podstawa to regulacja LPG i jak to nic nie da to reszta sugestii kolegów
U mnie właśnie wszystkie inne możliwe sugestie się nie sprawdziły LPG sprawne bo 6 miesięcy temu założone i działa jak należy i cały inny sprzęt silnika itp sprawny świecę nowe stan klapek idealny w kolektorze,przepustnica stan idealny, więc w moim przypadku tak jak opisałem wyżej to działa, skoro auto cyka jak należy. Dodam że wcześniej miałem Megane 2 z LPG i było identycznie z tym że w megane auto gaslo, więc coś musi być z tym na rzeczy jak opisałem wyżej.
personiusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2015, 08:20   #18
czeslaw555
ford::average
 
Avatar czeslaw555
 
Imię: Czesław
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: LB
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: MK5
Postów: 100
Domyślnie Odp: 2.0 benzyna. Dziwne odpalanie na zimnym silniku i szarpie podczas jazdy.

OK, to może jeszcze warto spróbować skasować dzienne przebiegi auta wtedy zdaje się kasuje się też ile możemy przejechać km. na paliwie, musi wtedy odczytać aktualny stan paliwa w baku i powinno być OK
choć nadal wydaje mi się że to coś innego, ale świat idzie z postępem a ja na LPG zatrzymałem się jakieś 10 lat wstecz
__________________
Pozdrawiam
czeslaw555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2015, 09:34   #19
personiusz
ford::average
 
Imię: saymon
Zarejestrowany: 08-05-2015
Skąd: słupca
Model: s max
Silnik: benzyna
Rocznik: 2008
Postów: 130
Domyślnie Odp: 2.0 benzyna. Dziwne odpalanie na zimnym silniku i szarpie podczas jazdy.

Dzienny licznik nic nie daje testowałem już to, mały licznik nie ma wpływu akurat z tego co zauważyłem, wrr IRC wniosek mam taki że te nasze nowoczesne auta tak mają ,to nie maluch heh. Ale najważniejsze że rozwiazalem u siebie ten wkurzający problem i już wiem.
personiusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2015, 16:37   #20
bodzio17
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 26-07-2011
Skąd: Piaski
Model: Ford Mondeo MK5
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 192
Domyślnie Odp: 2.0 benzyna. Dziwne odpalanie na zimnym silniku i szarpie podczas jazdy.

Raczej przypadek. Sytuacja jaką opisujesz, czyli opuszczanie wskazówki przez komputer auta jest w samochodach francuskich - w Ranault na pewno (miałem Lagunę II z LPG 3 lata i się tymi wskazaniami nie stresowałem), kolega ma Peugeota 407 z LPG to samo (fachowcy zamontowali mu specjalny przycisk do resetowania poziomu benzyny). Jestem świeżo po montażu LPG w swoim "tatowozie" i nauczony doświadczeniem z "Renaty" pytałem o potrzebę montażu emulatora poziomu benzyny, ale fachowiec potwierdził, że Ford pod tym względem jest "normalny", czyli komp czyta poziom benzyny z pływaka w zbiorniku i nie ma takiej potrzeby.

Cytat:
Napisał personiusz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam a ja się trochę podepnę do tematu odnośnie małych problemów jazdy z silnikiem 2.0 z lpg ,mianowicie zaczeły mi się problemy z odpalaniem na zimnym silniku ,falowanie obrotów i różne tego typu objawy,było dużo dumania a może to a tamto i nadał problem był.Aż kiedyś cos mi przyszło do głowy ,jak miałem full paliwa w zbiorniku i schodziło z biegiem czasu do połowy to nic sie nie działo jak tylko paliwo zeszło poniżej kilometrów ile robię na zbiorniku gazu ,czyli ok 350 to zaczeły się problemy własnie .Wniosek mój taki że gdy komp auta policzy na podstawie kilometrów przejechanych i dynamiki jazdy że już nie ma paliwa ,nie powinien mieć ,to wtedy są cyrki bo auto jeżdzi dalej na gazie ,ale komp auta nie wie o tym że jedzie na gazie tylko że na benie i są cuda wtety bo według tego co komp wyliczył itp nie powinien już jechać a paliwo mimo to jest .Czyli reasumująć ja muszę mieć w zbiorniku utrzymywać poziom paliwa od połowy do pełna ,jak będzie mniej niż połowa to komp szaleje bo według jedzie wyliczeń brakuje mu beny według jazdy na gazie i dostaje błądne odczyty ,komp liczy zużycie beny nie tylko na podtawie litrów w zbiorniku ale i też na podstawie dynamiki jazdy i tego tez pewnie że koła się kręcą i licznik nabija kilometry,Trochę to zawiłe ale myślac logicznie to tak jest ,bo gdy trzymam paliwo na poziomie od połowy do full auto hula jak powinno ,gdy tylko zejdzie poniżej połowy i brakuję mu kilometrów z paliwa do kilometrów z gazu jest problem ,co Wy na to ,niech się ktoś wypowie w moich spostrzerzeniach piszcie ,dodam że autko jest na full sprawne nic mu nie dolega technicznie .

Dzis czyli 26.12 ranne odpalenie auta po moich powyższych wnioskach były trafne,auto pali jak trzeba na dotyk i bez zadnych falowań obrotów czy różnych tego typu problemów ,polecam każdemu kto ma silnik Duratec 2.0 HE + lpg wypróbowac ten mont i jestem przekonany że problemy ustaną wcześniej opisywane.pozdrawiam.
bodzio17 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:10.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.