Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-03-2023, 10:59   #11
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,556
Domyślnie Odp: Gwałtowne szarpnięcie autem po puszczeniu gazu

U nas ta diagnostyka przez Forscan jest bardzo prymitywna z tego co pamiętam (a przynajmniej mi się nie udało nic konkretnego znaleźć) więc tak szybko zostaje test przelewowy a jak nie to diagnostyka wtryskiwaczy w zakładzie który się w tym specjalizuje.

hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2023, 15:49   #12
BlueCat
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-02-2022
Model: Focus MK2 HB, LF
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 142
Domyślnie Odp: Gwałtowne szarpnięcie autem po puszczeniu gazu

Jedyne co mi się rzuciło w oczy, to wręcz niemożliwe niskie średnie spalanie. Przez cały czas miałem je na poziomie ok. 5,6L. A od pewnego czasu to już tylko 4,7L, gdzie praktycznie nie zmieniłem stylu jazdy, ani nawet trasy. Może to sygnał, że któryś ze wtrysków jest zatkany? Może tak być?
BlueCat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2023, 20:54   #13
Jones_1
FCP member
 
Avatar Jones_1
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 15-06-2021
Skąd: Rawa Maz.
Model: Fokus MK2
Silnik: 2,0 PB
Rocznik: 2008
Postów: 283
Domyślnie Odp: Gwałtowne szarpnięcie autem po puszczeniu gazu

na moją wiedzę to raczej na odwrót jak by się zatkał wtrysk to powinno podskoczyć spalanie, może się odetkał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i jest kop nic nie dodawałeś do paliwa ?
dla mnie to wszystko masz OK
tak na siłę jak bym miał drążyć to przepustnica ?
dlaczego położenie przepustnicy po odpaleniu ma taką samą wartość jak na zgaszonym silniku
pewnie reguluje to względne położenie przepustnicy tyle że ja nie wiem co to jest tak jak by czujnik nie dawał odczytu ?
a komputer sobie reguluje na podstawie innych parametrów ?
czy ten odczyt jest poprawny bo wszędzie jest tak samo ? tu wychodzi moja słaba wiedza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________

Ostatnio edytowane przez Jones_1 ; 11-04-2023 o 21:11
Jones_1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2023, 05:16   #14
BlueCat
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-02-2022
Model: Focus MK2 HB, LF
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 142
Domyślnie Odp: Gwałtowne szarpnięcie autem po puszczeniu gazu

Cytat:
Napisał Jones_1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
na moją wiedzę to raczej na odwrót jak by się zatkał wtrysk to powinno podskoczyć spalanie, może się odetkał i jest kop nic nie dodawałeś do paliwa ?
Nic nie dodawałem do paliwa.

Cytat:
Napisał Jones_1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tak na siłę jak bym miał drążyć to przepustnica ?
dlaczego położenie przepustnicy po odpaleniu ma taką samą wartość jak na zgaszonym silniku
pewnie reguluje to względne położenie przepustnicy tyle że ja nie wiem co to jest tak jak by czujnik nie dawał odczytu ?
a komputer sobie reguluje na podstawie innych parametrów ?
czy ten odczyt jest poprawny bo wszędzie jest tak samo ?
No właśnie odczyt jest raczej dobry. Też mi się to rzuciło w oczy, że przepustnica bez odpalania jest w jakimś tam położeniu, a po odpaleniu i przygazowaniu nie zmienia wartości. To jest tak jak mówisz, może czujnik się skończył, chociaż nie wiem czy nie wiązałyby się z tym inne konsekwencje.
Swoją drogą. Myślałem o tej nieszczęsnej przepustnicy, ale (tu proszę się nie śmiać), nie mogłem znaleźć jej w tym silniku. Ktoś może mnie nakierować, gdzie ona się znajduje lub cyknac fotkę na podstawie swojego silnika?
BlueCat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2023, 16:01   #15
tomao
ford::professional
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 01-08-2022
Skąd: Płock
Model: focus mk3/mondeo mk5
Silnik: 1.6 EB/2.0 DW10F
Rocznik: 2011/2018
Postów: 1,902
Domyślnie Odp: Gwałtowne szarpnięcie autem po puszczeniu gazu

Cytat:
Napisał BlueCat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
gdzie ona się znajduje
Strzałka na zdjęciu.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg d9979cad447395826432599f57eb_edit_4271060631637.jpg (94.9 KB, 39 wyświetleń)
tomao jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2023, 16:04   #16
BlueCat
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-02-2022
Model: Focus MK2 HB, LF
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 142
Domyślnie Odp: Gwałtowne szarpnięcie autem po puszczeniu gazu

Cytat:
Napisał tomao Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Strzałka na zdjęciu.
Czyli tutaj.

Dzięki wielkie za nakierowanie. Pewnie w weekend zacznę to rozkręcać i zobaczę, o co z tym chodzi czy naszło nagarem czy inny czort.
BlueCat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2023, 18:11   #17
rav 75
ford::professional
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 16-03-2016
Skąd: uć
Model: ford focus 3 i pół
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2017
Postów: 1,191
Domyślnie Odp: Gwałtowne szarpnięcie autem po puszczeniu gazu

Tyle że zdjęcie kolega Tomao wstawił z mk3. W mk2 1.6 tdci przepustnica jest przy rozrządzie tuż przed karbowaną rurą dolotu.
rav 75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2023, 18:15   #18
tomao
ford::professional
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 01-08-2022
Skąd: Płock
Model: focus mk3/mondeo mk5
Silnik: 1.6 EB/2.0 DW10F
Rocznik: 2011/2018
Postów: 1,902
Domyślnie Odp: Gwałtowne szarpnięcie autem po puszczeniu gazu

Faktycznie, coś dziwnie znajomo mi komora silnika wyglądała Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. W każdym razie coś o takim kształcie to będzie.
tomao jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2023, 12:51   #19
BlueCat
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-02-2022
Model: Focus MK2 HB, LF
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 142
Domyślnie Odp: Gwałtowne szarpnięcie autem po puszczeniu gazu

No dobra Pany, dorwałem się do przepustnicy i muszę powiedzieć, że nie wyglądała tragicznie. w Zasadzie była niemal 100% czysta, ale dla spokoju ją wyczyściłem i tak.
Więc odpada.

Jedynie co mi się rzuciło w oczy to to, że silnik zaczął mi brać sporo oleju. Przed tym, jak zaczęły się problemy z szarpaniem, olej praktycznie nie schodził, a teraz jest to zauważalne. Dwa/trzy tygodnie temu sprawdzałem stan - okazało się, że zeszło trochę, dziś też sprawdziłem i znowu był poziom niższy. Może to jest jakiś trop?
BlueCat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2023, 17:32   #20
BlueCat
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-02-2022
Model: Focus MK2 HB, LF
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 142
Domyślnie Odp: Gwałtowne szarpnięcie autem po puszczeniu gazu

Mała aktualizacja.

Swego czasu, gdy zaczęły mi się problemy z szarpaniem, waliło błędy od EGR i tak jak opisywałem wcześniej, wymontowałem EGR'a i chciałem wymienić na nowy. Niestety, gniazdo nowego zamiennika (Hella) od strony chodniczki, było nieco grubsze (wyszło dopiero po dokładniejszym przyjrzeniu się obu), przez co nie pasowało w miejsce starego. Zanim pokapowałem się, dlaczego nie mogę go wpasować, zdążyłem pogiąć rant chłodniczki wchodząca w gniazdo EGR'a, bo wyszedłem z założenia, że "śrubami się wszystko dociągnie/ nastawi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.". Dlatego nowe poszło precz, a stary po prostu wyczyściłem i o dziwo nie waliło więcej błędami. Jakoś udało mi się na powrót naprostować chłodniczke, ale widzę, że i tak lekkie przedmuchy mam (sadza wokół).

Przechodząc do sedna, dokopałem się w dziale mondeo, do podobnego postu. Podobno nawet po wyczyszczeniu EGR'a może on dalej nie pracować prawidłowo, pomimo że nie daje błędów. Czy zatem szukać innego zamiennika EGR czy przedmuchy na chłodniczce mogą na coś wpływać? Dodam, że największe szarpanie mam tylko zaraz po odpaleniu silnika (trwa kilkanaście sekund jazdy) oraz na 1-2 biegu w okolicach 1,5 tys. obrotów. Co więcej, po zgaszeniu silnika słyszę przez jakąś minutę jak EGR mi cyka, jest to normalne?

Ostatnio edytowane przez BlueCat ; 14-06-2023 o 17:36
BlueCat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.