Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-03-2019, 10:02   #211
lysy88
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 24-03-2019
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1.5 EB
Rocznik: 2019
Postów: 17
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

Dzięki wielkie za odpowiedź.

Chyba jednak zmienię 150KM i felgi 17 na 182KM i felgi 18 - wybór trochę bardziej sercem niż rozumem, ale auto ma też cieszyć z samego faktu, ze jest Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

lysy88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2019, 11:13   #212
bidżej
ford::professional
 
Avatar bidżej
 
Zarejestrowany: 01-08-2006
Skąd: Stuttgart
Model: Focus MK4
Silnik: 2.0 EcoBlue + A8
Rocznik: 2018
Postów: 1,419
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

Cytat:
Napisał lysy88 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wybór trochę bardziej sercem niż rozumem
więcej mocy to zawsze rozsądny wybór Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bidżej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2019, 11:22   #213
Matti_k
ford::average
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 19-01-2017
Skąd: Kalety
Model: Ford Custom, Focus MK4,Transit MK8
Silnik: 2.0 Ecoblue 170 , 1.5 EB 182, 2.0 Ecoblue
Rocznik: 2017, 2019,2018
Postów: 87
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

Też tak uważam. Bardzo fajnie to chodzi i ten dźwięk jest super
Matti_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2019, 11:27   #214
fuji
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-12-2018
Model: -
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 93
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

Pewnie, że fajnie szczególnie jak zrobi się ok 200 KM i 300 Nm Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez fuji ; 31-03-2019 o 11:30
fuji jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2019, 11:27   #215
Fiesta Mk8 ST Line
ford::professional
 
Avatar Fiesta Mk8 ST Line
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 04-07-2018
Skąd: Tarnów
Model: Fiesta Mk8 ST-Line, Mondeo Mk5 Turnier PS
Silnik: 1.0 EB, 2.0 ropniok
Rocznik: 2018, 2019
Postów: 1,040
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

Felgi wybrałem większe ale silnik 150KM. Uważam że 3 tys zł to za duża dopłata do samej mocy, kiedy moment zostaje na tym samym poziomie. Te dodatkowe konie czuć przede wszystkim powyżej 5 tys obrotów, a w przypadku automatu silnik kręci się do 5,5 tys obrotów. Pojeżdżę że 2 tys km i tak jak w fiescie podniosę moc i moment boxem lub chipem.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
Fiesta Mk8 ST Line jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2019, 11:30   #216
fracek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-03-2013
Model: Fiesta ST
Silnik: 1.6
Rocznik: 2014
Postów: 20
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

Cytat:
Napisał lysy88 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzięki wielkie za odpowiedź.

Chyba jednak zmienię 150KM i felgi 17 na 182KM i felgi 18 - wybór trochę bardziej sercem niż rozumem, ale auto ma też cieszyć z samego faktu, ze jest Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wszystko zależy jeszcze jaką wersja Focusa. W vignale 18 spoko bo zawieszenie zwykle. Jeśli st line to bym się zastanowił nad 18, już pisałem jeździłam w st line na 17 i 18 i jak ma być rodzinnie to moim zdaniem lepiej 17.
fracek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2019, 11:47   #217
fuji
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-12-2018
Model: -
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 93
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

Cytat:
Napisał Fiesta Mk8 ST Line Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Felgi wybrałem większe ale silnik 150KM. Uważam że 3 tys zł to za duża dopłata do samej mocy, kiedy moment zostaje na tym samym poziomie. Te dodatkowe konie czuć przede wszystkim powyżej 5 tys obrotów, a w przypadku automatu silnik kręci się do 5,5 tys obrotów. Pojeżdżę że 2 tys km i tak jak w fiescie podniosę moc i moment boxem lub chipem.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
Uważam podobnie. Wg mnie ważniejsze przy tym silniku jest podniesienie Nm niż KM żeby samochód lepiej zbierał się np podczas wyprzedzania przy prędkościach autostradowych. A skoro konstrukcyjnie to ten sam silnik co 182 KM to po co przepłacać jak przy podniesieniu Nm do bezpiecznego poziomu ok 300 automatycznie podniesiona zostanie liczba KM do min 182.
Mi zależało na adaptacyjnych LED'ach a z nimi w pakiecie są koła 18". Gdyby nie to to zostałbym prawdopodobnie przy 17". Na pewno zimowe będą 17".
fuji jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2019, 17:49   #218
lysy88
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 24-03-2019
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1.5 EB
Rocznik: 2019
Postów: 17
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

No i jak tu się zdecydować jak tak różne opinieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Niestety nie mam nigdzie możliwości porównania obydwu wariantów. Jedyne czym było mi dane jeździć to 150KM i 17. W pozostałym zakresie muszę opierać się na opiniach innych.
lysy88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2019, 19:11   #219
vegeciak
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 15-03-2019
Model: a
Silnik: a
Rocznik: a
Postów: 230
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

Ja zaryzykowałem i wziąłem ST-Line na 18-calowych felgach bez adaptacyjnego zawieszenia (tak jak fuji zależało mi na adaptacyjnych LEDach, a te występują wyłącznie w pakiecie z większymi kołami).

Jeśli samochód okaże się zdecydowanie zbyt twardy, to najwyżej sprzedam te koła i kupię mniejsze. Przed zakupem jeździłem 1.0 125KM (a więc bez CCD i w dodatku z belką skrętną) ST-Line na siedemnastkach po warszawskich dziurach i wcale nie było niekomfortowo. W ogóle nie zwróciłem uwagi na "niepokojącą" pracę zawieszenia.

Wydaje mi się, że ewentualna przesiadka na mniejsze koła poprawi komfort bardziej, niż dokupienie adaptacyjnego zawieszenia do osiemnastek.
vegeciak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2019, 19:45   #220
bidżej
ford::professional
 
Avatar bidżej
 
Zarejestrowany: 01-08-2006
Skąd: Stuttgart
Model: Focus MK4
Silnik: 2.0 EcoBlue + A8
Rocznik: 2018
Postów: 1,419
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

Cytat:
Napisał vegeciak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wydaje mi się, że ewentualna przesiadka na mniejsze koła poprawi komfort bardziej, niż dokupienie adaptacyjnego zawieszenia do osiemnastek.
na 100% będę mógł się wypowiedzieć w czwartek, ale póki co nie wydaje mi się.
bidżej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
mk4



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.