Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-06-2020, 21:52   #241
Biały85
ford::beginner
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 20-10-2014
Model: Mondeo MKIV TITANIUM
Silnik: 2.0 Duratorq TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 15
Domyślnie Odp: Luzy elektrycznego fotela

Cytat:
Napisał mkaminski100 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jaka jest średnica wewnętrzna twojej tulejki i jej grubość?

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
Ten temat nie wymaga więcej wyjaśnień bo przecież pozyskałeś zestaw właśnie ode mnie. Jestem pewien, że znasz dokładne wymiary, patrząc na ilość postów, w ktorych opowiedziałeś o swoich spostrzeżeniach.
Jeżeli podczas wkręcania śruby w gwint podłożył byś tuleję, kierując ją na swoje miejsce, na 100% sprasowała by się z nią i jak już opowiadałem wiele razy, również Tobie, taka jest właśnie koncepcja.

Działała dotychczas u wszystkich i nie wymaga dodatkowych odpłatnych modyfikacji.

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka

Biały85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2020, 22:13   #242
koszka
ford::expert
 
Avatar koszka
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 Pb +LPG
Rocznik: 2007
Postów: 2,764
Domyślnie Odp: Luzy elektrycznego fotela

Dziwny nieco fakt , ze nie spotkałem sie na forum , zeby ktoś zgłaszał, ze jest coś nie tak z tulejkami.
koszka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2020, 22:17   #243
Tomi1000
ford::advanced
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 02-06-2018
Skąd: Racibórz
Model: R400/Mondeo Mk4/Mk5 Vignale
Silnik: 1.4/2.0EB/Hybrid
Rocznik: 1998/2011/2020
Postów: 244
Domyślnie Odp: Luzy elektrycznego fotela

Cytat:
Napisał koszka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie spotkałem sie na forum , zeby ktoś zgłaszał, ze jest coś nie tak z tulejkami.
Ja zgłaszałem że montaż był "lekko" utrudniony właśnie ze względu na problem z wciśnięciem śruby w tulejkę.
Poradziłem sobie więc nie ma co drzeć kotów.
Tomi1000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2020, 22:46   #244
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Luzy elektrycznego fotela

Cytat:
Napisał koszka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dziwny nieco fakt , ze nie spotkałem sie na forum , zeby ktoś zgłaszał, ze jest coś nie tak z tulejkami.
Bo tak mówi instrukcja że ma być wciśnięte.
Zresztą sam pisałeś chyba że ty fotela nie regulujesz, ale ja już tak
Zresztą, jeśli modyfikacja o 0.5mm pozwala na pracę twardej śruby w twardej tulei bez luzów bocznych to czemu nadal prowadzimy dyskusje że albo śruba ma być wciśnięta i ruszać się z tulejka albo, że ja źle założyłem i po poprawnym wgnieceniu ma się jakoś poluzować?

Pokazałem jak wygląda tulejka przed i po modyfikacji. Nie wiem czego potrzeba więcej.

Nie mój w tym interes, bo jak już mówiłem kolega upiera się przy swoim a ja już zapłaciłem za modyfikacje, więc myślałem że widząc porównanie "Biały85" chociaż zainteresuje się poprawą ale chyba się myliłem, więc jest nisza na poprawione tulejki.

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2020, 22:51   #245
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Luzy elektrycznego fotela

Cytat:
Napisał Biały85 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ten temat nie wymaga więcej wyjaśnień bo przecież pozyskałeś zestaw właśnie ode mnie. Jestem pewien, że znasz dokładne wymiary, patrząc na ilość postów, w ktorych opowiedziałeś o swoich spostrzeżeniach.
Jeżeli podczas wkręcania śruby w gwint podłożył byś tuleję, kierując ją na swoje miejsce, na 100% sprasowała by się z nią i jak już opowiadałem wiele razy, również Tobie, taka jest właśnie koncepcja.

Działała dotychczas u wszystkich i nie wymaga dodatkowych odpłatnych modyfikacji.

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka
Więc wiesz że średnica wewnętrzna jest o 0.5 mniejsza niż śruba a do tego tuleja jest o trochę ponad 0.5mm za gruba i jest dociśnięta śruba do ramy więc na pewno będzie się obracała w ramie.
Ja wiem bo to sprawdziłem, ale chyba nikt inny tego nie zrobił.

Orginalna, czerwona tulejka działa odwrotnie i jak każdy wie śruba ja wyrabia a potem ta śruba wyrabia jajko w ramie.
Tulejki wciskane na śrubę robią to samo w ramie a ich średnica jest tylko o 2mm większą niż średnica śruby więc dlaczego mają nie wyrabiać ramy tak jak to robi śruba?

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2020, 05:16   #246
koszka
ford::expert
 
Avatar koszka
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 Pb +LPG
Rocznik: 2007
Postów: 2,764
Domyślnie Odp: Luzy elektrycznego fotela

Cytat:
Napisał mkaminski100 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bo tak mówi instrukcja że ma być wciśnięte.
Zresztą sam pisałeś chyba że ty fotela nie regulujesz, ale ja już tak
Zresztą, jeśli modyfikacja o 0.5mm pozwala na pracę twardej śruby w twardej tulei bez luzów bocznych to czemu nadal prowadzimy dyskusje że albo śruba ma być wciśnięta i ruszać się z tulejka albo, że ja źle założyłem i po poprawnym wgnieceniu ma się jakoś poluzować?

Pokazałem jak wygląda tulejka przed i po modyfikacji. Nie wiem czego potrzeba więcej.

Nie mój w tym interes, bo jak już mówiłem kolega upiera się przy swoim a ja już zapłaciłem za modyfikacje, więc myślałem że widząc porównanie "Biały85" chociaż zainteresuje się poprawą ale chyba się myliłem, więc jest nisza na poprawione tulejki.

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
Też czasem fotel jest u mnie przestawiany bo jeździ żona. A jesli zmodyfikowałeś swoje tulejki to ok , jestes zadowolony i po temacie.Nie wiem po co wałkujesz temat. Nie masz co robic? Mozęsz zacząc sprzedawać swoje i po temacie.

Ostatnio edytowane przez koszka ; 25-06-2020 o 05:19
koszka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2020, 08:10   #247
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Luzy elektrycznego fotela

Żeby ludzie mieli pojęcie co kupują i że za prawie 100zl dalej mają nierozwiązany problem wycierania się ramy fotela.
Po to też żeby zmobilizować sprzedawców do modernizacji.

A czemu ty tak bronisz jeśli sam napisałeś, że nie wiesz czy się tulejka obraca i że nie używasz regulacji?


Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2020, 13:05   #248
koszka
ford::expert
 
Avatar koszka
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 Pb +LPG
Rocznik: 2007
Postów: 2,764
Domyślnie Odp: Luzy elektrycznego fotela

Bo nie miałem żadnego problemu z montażem i teraz też nie mam . To że napisałem że nie reguluje to nie znaczy że nikt inny nie reguluje. Jeździ też czasem żona i musi zmienić położenie fotela .
koszka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2020, 09:06   #249
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Luzy elektrycznego fotela

Mówisz o tym, że śruba weszła lekko w tulejke czy to że udało ci się wcisnąć śrubę w tulejke? Zgadzam się, że wcisnąć można, ale chyba nie o to chodzi.
Jeśli chcesz to możesz sprawdzić i pokazać jak działa to u ciebie. Podnieś fotel i z tyłu od strony tunelu widać jedna tulejkę. Opuść i zobacz czy się obraca tulejka lub śruba.
Postaram się zrobić wideo jak to wygląda na poprawionych tulejach

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2020, 16:36   #250
Biały85
ford::beginner
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 20-10-2014
Model: Mondeo MKIV TITANIUM
Silnik: 2.0 Duratorq TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 15
Domyślnie Odp: Luzy elektrycznego fotela

Cytat:
Napisał mkaminski100 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jaka jest średnica wewnętrzna twojej tulejki i jej grubość?

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
Temat trochę nie dawał mi spokoju ale tuleje, którymi dysponuję mają wymiary, które opisałeś jako właściwe - docelowe. Dokładnie FI14,03 czyli średnica niewymagająca dodatkowej ingerencji :-). Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka
Biały85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.