Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-07-2012, 10:13   #301
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,082
Domyślnie Odp: Światła dzienne w naszych autach

Cytat:
Napisał paablod Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Akurat to już mam zrealizowane. Wykorzystuję przewód od świateł przeciwmgielnych odłączony od przełącznika świateł. Podanie na niego plusa załącza tą kontrolkę.
Tego bym nie był pewien... GEM wypracowuje sygnał do sterowania kontrolką wg algorytmu - może np. wymagać włączonej pozycji włącznika świateł mijania (to jest warunek normalnego działania świateł p-mgielnych). Trzeba by to głębiej testować. GEM jest komputerowym sterownikiem elektryki i sygnały z niego są niezależne - tzn. wyjście na przekaźnik świateł jest inne (i niezależnie wypracowywane) niż wyjście na kontrolkę świateł...

Możesz zacząć dostawać także błędy z GEMa - normalnie sygnał włączenia świateł p. mgielnych bez włączonych świateł mijania oznacza uszkodzony włącznik. GEM takie rzeczy kontroluje i sygnalizuje odpowiednie kody błędów.

__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 11-07-2012 o 10:20
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2012, 10:20   #302
paablod
ford::advanced
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 02-05-2012
Skąd: Błonie
Model: Focus Kombi Mk2 Ghia
Silnik: 1,6 TDCi 109 KM
Rocznik: 2007
Postów: 281
Domyślnie Odp: Światła dzienne w naszych autach

Tu pewnie masz rację, testowałem to na "krótko". Ale dopóki tego nie zrealizuję elektrycznie nie przekonam się. W najgorszym wypadku kupię 100 m drutu o poszukam dziury w podszybiu aby go pociągnąć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez paablod ; 11-07-2012 o 10:23
paablod jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2012, 10:27   #303
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,082
Domyślnie Odp: Światła dzienne w naszych autach

Cytat:
Napisał paablod Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tu pewnie masz rację, testowałem to na "krótko". Ale dopóki tego nie zrealizuję elektrycznie nie przekonam się. W najgorszym wypadku kupię 100 drutu o poszukam dziury w podszybiu aby go pociągnąć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A czy w ogóle pracujesz w oparciu o schematy elektryczne samochodu? Z wypowiedzi ciągle mam wrażenie, że "radośnie tworzysz"... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli nie masz schematów i robisz "na czuja", to tym bardziej zalecam ostrożność!
Weź schematy, popatrz na którym złączu GEMa jest sygnał kontrolki p-mgielnych, sprawdź czy sygnał podawany jest jako masa czy napięcie i dopiero potem kombinuj czy nie trzeba jeszcze jakiegoś przekaźnika, który to odseparuje od zasilania DLRów...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 11-07-2012 o 10:32
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2012, 10:31   #304
paablod
ford::advanced
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 02-05-2012
Skąd: Błonie
Model: Focus Kombi Mk2 Ghia
Silnik: 1,6 TDCi 109 KM
Rocznik: 2007
Postów: 281
Domyślnie Odp: Światła dzienne w naszych autach

Że posłużę się jednym z moich ulubionych cytatów "Ja bardzo przepraszam, ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne. Ja niczym nie handluję. Ta pani przyszła do mnie w tym kożuchu i w nim wychodzi" Poniekąd masz trochę racji, bo schematy, które mam nie bardzo dają się przypasować do kabelkowej rzeczywistości mojego focusa. Wczoraj bawiłem się wymianą led-ów w zegarach i panelu klimy. Zobaczymy czy dziś go odpalę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
paablod jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2012, 10:38   #305
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,082
Domyślnie Odp: Światła dzienne w naszych autach

Cytat:
Napisał paablod Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Że posłużę się jednym z moich ulubionych cytatów "Ja bardzo przepraszam, ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne. Ja niczym nie handluję. Ta pani przyszła do mnie w tym kożuchu i w nim wychodzi" Poniekąd masz trochę racji, bo schematy, które mam nie bardzo dają się przypasować do kabelkowej rzeczywistości mojego focusa. Wczoraj bawiłem się wymianą led-ów w zegarach i panelu klimy. Zobaczymy czy dziś go odpalę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Gratuluję odwagi!Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Masz schematy FFII z rosyjskiego forum? Są "fabryczne" i pasują do FFII i C-maxa (sprawdzone). Jeśli masz schematy z jakieś książki "sam naprawiam..." to odrobina rezerwy silnie zalecana!
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2012, 10:39   #306
paablod
ford::advanced
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 02-05-2012
Skąd: Błonie
Model: Focus Kombi Mk2 Ghia
Silnik: 1,6 TDCi 109 KM
Rocznik: 2007
Postów: 281
Domyślnie Odp: Światła dzienne w naszych autach

Mam, mam. Nawet znajomość rosyjskiego się bardzo przydała Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Żeby się nie narazić i nowego "poza tematowego" postu nie dawać. Jak na razie bez strat. Mam upragnioną mocno zieloną kontrolkę i dobrze podświetlone LCD. Nawet w dużym słońcu widać (choć zdjęcie tego oczywiście nie oddaje).
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez paablod ; 11-07-2012 o 12:16
paablod jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2012, 10:48   #307
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,082
Domyślnie Odp: Światła dzienne w naszych autach

Cytat:
Napisał paablod Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam, mam. Nawet znajomość rosyjskiego się bardzo przydała Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Same schematy są po angielsku przecieżGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli masz schematy, to nie kombinuj, przetnij sygnał kontrolki p-mgielnych pomiędzy GEMem a zegarami i w to miejsce wypracuj sobie taki sygnał ze swoich DLRów.
Proste i bezpieczne. Jeśli potrzebny będzie jakiś przekaźnik - to trudno. Lepiej zrobić to "normalnie" niż "na skróty" i wymieniać potem GEMa, zegary albo i cały samochód po niewielkim pożarzeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co do potrzebnego kabelka - trzeba go skądziś wziąćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - i tyle...

Powodzenia!

SPROSTOWANIE (po dłuższej chwili Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.):
Po zerknięciu na schemat (str. 54 schematów FFII przedliftowego 2004) stwierdzam, że się pomyliłem - światła przeciwmgielne nie mają nic wspólnego z GEMem. Sygnał do kontrolki świateł przeciwmgielnych wypracowuje włącznik świateł. Z włącznika sygnały dotyczące świateł p.mgielnych nie idą na GEM tylko wprost na żarówki oraz na odpowiednie kontrolki. Możesz więc śmiało podłączać tak jak zamierzałeś - +12V z zasilania DLRów do tego przewodu z włącznika. Do tego możesz to zrobić za pomocą przewodu zasilania przednich przeciwmgielnych (zielono-białego - GN-WH na schematach) - czyli tego, który nie ma przejścia do masy . Będzie dobrze działało (kontrolka przednich p.mgielnych będzie wskazywała włączenie DLRów), jeśli we włączniku odłączysz przewód sterowania przednimi p.mgielnymi (pin 3 złączki C320 - wiązki włącznika). A więc nie jest potrzebny dodatkowy przewód!
Sorki za wprowadzenie odrobiny niepewności - choć taka wątpliwość daje asumpt do dodatkowego sprawdzenia koncepcji - a takiego sprawdzania nigdy za wiele!
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 11-07-2012 o 22:26
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2012, 22:37   #308
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,682
Domyślnie Odp: Światła dzienne w naszych autach

Hmm, w ciekawą stronę to wszystko zmierza. Skusił by się człowiek na taką wersję dziennych (na razie mam 80% mocy na światłach mijania) i już z tym bujałem się długo, szczególnie szukając tego wstrętnego kabelka i pinów do wtyczki. Przeciwmgłowe rzeczywiście do bani są w tym samochodzie. Dwa razy w ciągu trzech lat jak ich używałem, to miałem wrażenie, że mniej widać niż jak je wyłączyłem. Tylko pytanie - co na to diagności powiedzą?
Można by podłączyć tak, że funkcja p. mgłowych zostanie zachowana, ale to już inne lampy są.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2012, 19:06   #309
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,082
Domyślnie Odp: Światła dzienne w naszych autach

Cytat:
Napisał wrzoch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Hmm, w ciekawą stronę to wszystko zmierza. Skusił by się człowiek na taką wersję dziennych (na razie mam 80% mocy na światłach mijania) i już z tym bujałem się długo, szczególnie szukając tego wstrętnego kabelka i pinów do wtyczki. Przeciwmgłowe rzeczywiście do bani są w tym samochodzie. Dwa razy w ciągu trzech lat jak ich używałem, to miałem wrażenie, że mniej widać niż jak je wyłączyłem. Tylko pytanie - co na to diagności powiedzą?
Można by podłączyć tak, że funkcja p. mgłowych zostanie zachowana, ale to już inne lampy są.
Dla zmiejszenia obaw zawsze można jeszcze wymienić włącznik zespolony świateł na taki bez funkcji przednich przeciwmgłowych - na allegro powinno się coś znaleźć... Na szczęście nie ma obowiązku posiadać przednie światła przeciwmgłowe - a więc diagnosta nie będzie się miał do czego przyczepć... Cała pozostała część przepisu pozostaje aktualna.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2012, 21:57   #310
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,682
Domyślnie Odp: Światła dzienne w naszych autach

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dla zmiejszenia obaw zawsze można jeszcze wymienić włącznik zespolony świateł na taki bez funkcji przednich przeciwmgłowych - na allegro powinno się coś znaleźć... Na szczęście nie ma obowiązku posiadać przednie światła przeciwmgłowe - a więc diagnosta nie będzie się miał do czego przyczepć... Cała pozostała część przepisu pozostaje aktualna.
Zanim zauważyłem te strzałeczki przy symbolu świateł p. mgielnych i zakumałem o co chodzi to nie wiedziałem jak je w ogóle włączyć, także jakbym ich wtedy nie miał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
c-max drl , c-max światła dzienne



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.