Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-06-2016, 14:08   #451
Eatal
ford::average
 
Avatar Eatal
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 10-06-2016
Skąd: WLKP
Model: Ford S-Max TitS automat
Silnik: 2.2 TDCI 200KM AT
Rocznik: 2013
Postów: 160
Domyślnie Odp: Rozmiar felgi i opony

IVDC nie mam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Zwrocilem uwage, ze cala tyln kanapa jest maksymalnie wysunieta na szynach do tylu. Przesune ząbek, dwa do przodu, zobacze, może to ją ustabilizuje.

Zimowki chyba w teorii powinny byc bardziej miękkie?


Ostatnio edytowane przez Eatal ; 11-06-2016 o 14:13
Eatal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2016, 14:23   #452
sseebbaa1
ford::advanced
 
Avatar sseebbaa1
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 20-05-2012
Skąd: Gorzów
Model: Mondeo ST220 / S-Max mk2 / Volvo C70 2.5T
Silnik: 3.0 V6 265 KM / 2.0TDCi 150KM (chip 200 KM) PowerShift
Rocznik: 2005.11 / 2015.07
Postów: 310
Domyślnie Odp: Rozmiar felgi i opony

Niewielka różnica w komforcie pomiędzy oponami 17", a 18" cali wynika z faktu, że Ford przewidział na felgę 17" wyjątkowo niską oponę - obwód dużo mniejszy od innych zalecanych rozmiarów.

Ja nie zmieniłbym opony 235/45R18 na 225/50R17, bo różnica w wysokości gumy nie jest duża.
(105,75mm <--->112,50mm)

No chyba, że przesiadając się na 17" wziąłbyś opony o wyższym profilu czyli 225/55R17 (123,75mm) wtedy to będzie odczuwalne.

Ale więcej szczegółów odnośnie tego nietypowego rozmiaru opony 17" znajdziesz w tym temacie:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
sseebbaa1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2016, 10:48   #453
Eatal
ford::average
 
Avatar Eatal
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 10-06-2016
Skąd: WLKP
Model: Ford S-Max TitS automat
Silnik: 2.2 TDCI 200KM AT
Rocznik: 2013
Postów: 160
Domyślnie Odp: Rozmiar felgi i opony

Skoro mowicie, ze roznica niewielka to wybor padl na:
Michelin PRIMACY 3 235/45 R18 98 Y XL (z ochronnym rantem)

Zdziwil mnie tylko wulkanizator narzekaniem na dystanse (chcialem 20mm), ze to wybicie szpilek, ze to rozkrecenie hamulcow, temat poki co odpuscilem.

EDIT:
A da sie ten IVDC dołożyć? Pod wajchą od automatu mam przyciski do obslugi nagrzewania/wentylacji przednich foteli, wiec tam sie "dolozyc nic nie da", jedynie - jezeli w ogole to mozliwe - to sterowanie elektronicznie z poziomu komputera (?).

Ktos podrzuci dobry watek? Poki co znalazlem te:

Amortyzatory IVDC - pytania przed wymianą
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Jak rozpoznac amortyzator IVDC (bez regulacji s/m/h)
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez Eatal ; 13-06-2016 o 10:59
Eatal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2016, 10:59   #454
sseebbaa1
ford::advanced
 
Avatar sseebbaa1
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 20-05-2012
Skąd: Gorzów
Model: Mondeo ST220 / S-Max mk2 / Volvo C70 2.5T
Silnik: 3.0 V6 265 KM / 2.0TDCi 150KM (chip 200 KM) PowerShift
Rocznik: 2005.11 / 2015.07
Postów: 310
Domyślnie Odp: Rozmiar felgi i opony

Cytat:
Napisał Eatal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zdziwil mnie tylko wulkanizator narzekaniem na dystanse (chcialem 20mm), ze to wybicie szpilek, ze to rozkrecenie hamulcow, temat poki co odpuscilem.
Wulkanizator pewnie myślał o dystansach przelotowych, które wymagają dłuższych szpilek. Jednak przy takich grubościach dystansów, to stosuje się dystanse przykręcane (a nie przelotowe). Na zdjęciu masz dystanse przykręcane o grubości 20 mm, które obecnie jeżdżą w moim S-Maxie:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dystans po prostu przykręcasz nakrętkami, które przyjeżdżają w komplecie, a na to normalnie zakładasz alu felgę.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
sseebbaa1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2016, 11:15   #455
latar
FCP member
 
Avatar latar
 
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: jeleniogórskie
Model: S-Max TitS
Silnik: 2.2 230KM by heko
Rocznik: 2011
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Rozmiar felgi i opony

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] wszystko można dołożyć. Tyle, że same amory w zamienniku to po ~1000pln/sztuka. Do tego pompa ABS jest chyba inna, potrzeba będzie wiązka, inne sprężyny, przełącznik do kabiny. 8k plnów to minimum.

Dystanse takie jak na zdjęciu pokazał sseebbaa1 robi Dystom. 500 zeta komplet na samochód. 20mm pasują idealnie z felgą ET50. Ma je seba, mam je ja. Ma je pewnie jeszcze kilku kolegów.
__________________
Było Mondeo MK3, był Focus MK2, jest pekaes - pierwszy po wizycie u Heko reszta się nie doczekała
latar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2016, 12:33   #456
Eatal
ford::average
 
Avatar Eatal
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 10-06-2016
Skąd: WLKP
Model: Ford S-Max TitS automat
Silnik: 2.2 TDCI 200KM AT
Rocznik: 2013
Postów: 160
Domyślnie Odp: Rozmiar felgi i opony

Cytat:
Napisał latar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] wszystko można dołożyć. Tyle, że same amory w zamienniku to po ~1000pln/sztuka. Do tego pompa ABS jest chyba inna, potrzeba będzie wiązka, inne sprężyny, przełącznik do kabiny. 8k plnów to minimum.

Dystanse takie jak na zdjęciu pokazał sseebbaa1 robi Dystom. 500 zeta komplet na samochód. 20mm pasują idealnie z felgą ET50. Ma je seba, mam je ja. Ma je pewnie jeszcze kilku kolegów.
No 8k to troche za duzo, za ot zachcianke Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Co prawda coś bedę musiał wykombinować z tymi fotelikami, ale może poszukam co tam w nich telepie konkretnie. Wczoraj wiozłem kumpli i powiedzieli, że wymyślam z tym drganiami, może po prostu upierdliwy jestem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
pewnie tak, pogadam z nim w takim razie jeszcze, tym bardziej, ze [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ze forumowicze maja znizke w Dystomie. Kupie, wydrukuje mu obrazki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dziękować wszystkim!
Eatal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2016, 19:36   #457
mkris
ford::average
 
Imię: Mietek
Zarejestrowany: 13-04-2006
Skąd: Rybnik
Model: S-max
Silnik: 2.0TDCI 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 67
Domyślnie Odp: Rozmiar felgi i opony

Witam,

Zakupilem ostatnio kola zimowe po dobrej cenie
Felgi 6.5x16 ET50 5x108
opony 215/60 R16

Ale teraz kurde zastanawiam sie czy beda moje felgi pasowaly???

Sa to Südrad i numer 2160832

Jak myslicie..beda pasowaly do s-max'a

dzieki za info

Ostatnio edytowane przez mkris ; 14-06-2016 o 19:48
mkris jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2016, 06:34   #458
latar
FCP member
 
Avatar latar
 
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: jeleniogórskie
Model: S-Max TitS
Silnik: 2.2 230KM by heko
Rocznik: 2011
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Rozmiar felgi i opony

215/60R16 to jeden z fabrycznych rozmiarów kaloszy do S-Maxa. Jeśli chodzi o felgi to też będą pasować.

Tylko zimą jak założysz to będziesz musiał uważać żeby na nie nie spojrzeć...bo zamienią cię w kamieńGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Taki widok przeraża

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

zaraz po lecie

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Było Mondeo MK3, był Focus MK2, jest pekaes - pierwszy po wizycie u Heko reszta się nie doczekała
latar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2016, 19:51   #459
mkris
ford::average
 
Imię: Mietek
Zarejestrowany: 13-04-2006
Skąd: Rybnik
Model: S-max
Silnik: 2.0TDCI 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 67
Domyślnie Odp: Rozmiar felgi i opony

dzieki za info Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Faktycznie nie wyglada to fajnie .... Tym bardziej ze letnie tez mam 18 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A przy okazji chcialbym zapytac jeszcze o sruby...bo zakupilem orginalne z forda 1377748 i nie pasuja idealnie na gniazdo we feldze. Wchodza ledwo koncowki do gniazda felgi.
mkris jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2016, 06:46   #460
latar
FCP member
 
Avatar latar
 
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: jeleniogórskie
Model: S-Max TitS
Silnik: 2.2 230KM by heko
Rocznik: 2011
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Rozmiar felgi i opony

Z tymi śrubami to chyba tak ma być ale niech ktoś skoryguje.

PS Zdjęcie z lata jest na 20''Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Było Mondeo MK3, był Focus MK2, jest pekaes - pierwszy po wizycie u Heko reszta się nie doczekała
latar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
czujniki cofania , felgi , opony , opony letnie , radio , s-max



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:58.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.