Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-11-2017, 09:56   #621
Tigresse
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-11-2017
Model: Ford Focus cmax
Silnik: 1,8 benzyna
Rocznik: 2005
Postów: 38
Domyślnie Odp: 1.8 Duratec (125KM) - bierze olej

Olej umiem sprawdzać. Nigdy w żadnym aucie nie miałam takich problemów. Z resztą nie tylko ja sprawdzałam :-). Zawsze w jednym miejscu sprawdzam pod domem. Raczej jest tam prosto choć poziomicy nie przykładałam ;-). Zawsze wycieram bagnet i wkładam tak samo i często pokazuje mi różne odczyty. Ale jak mówisz, że od min do max jest 0,75l to w połowie jest 0,375l. Powiedzmy, że zeszło poniżej minimum to nawet jak 0,5l na 1300km to na 1000 km wychodzi 0,385l. Dużo? Do tej pory miałam auta co od wymiany do wymiany nigdy nie musiałam dolewać i nie wiem ile w normie jest przy duratecach.

Tigresse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2017, 10:09   #622
maijkel
ford::advanced
 
Avatar maijkel
 
Imię: marek
Zarejestrowany: 05-07-2010
Skąd: rybnik
Model: FOCUS C-MAX GHIA
Silnik: 2.0 duratec He 145 kucy
Rocznik: 2004
Postów: 265
Domyślnie Odp: 1.8 Duratec (125KM) - bierze olej

Kurcze nie może tak być, żeby robiąc pomiary np. pięć razy w ciągu paru minut wychodziły różne wyniki. Coś robisz nie tak.
maijkel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2017, 10:16   #623
Tigresse
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-11-2017
Model: Ford Focus cmax
Silnik: 1,8 benzyna
Rocznik: 2005
Postów: 38
Domyślnie Odp: 1.8 Duratec (125KM) - bierze olej

Ja naprawdę ręce rozkładam i spać mi nie daje ten olej, ale sprawdzam tak jak trzeba. Z resztą mężowi tak samo się dzieje. Dlatego zaczęłam szukać rozwiązania tu na forum. Wstawiałam nawet zdjęcia jakie cuda mi pokazywał bagnet. Nie jestem "typową" kobietą, za jakie mają nas faceci, za którą trzeba nawet jechać autem na wymianę oleju bo nie wie kiedy ani jak sprawdzić. Tego zawsze sama w swoim aucie pilnuję ;-)

Ostatnio edytowane przez Tigresse ; 23-11-2017 o 10:23
Tigresse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2017, 10:25   #624
koszka
ford::expert
 
Avatar koszka
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 Pb +LPG
Rocznik: 2007
Postów: 2,764
Domyślnie Odp: 1.8 Duratec (125KM) - bierze olej

Cytat:
Napisał maijkel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po pierwsze auto musi stać na w miarę wypoziomowanej powierzchni (najlepiej garaż). Bagnet wyciągamy z silnika, wycieramy szmatką i wkładamy z powrotem nieobracając nim. Wyciągamy jeszcze raz i mamy prawidłowe wskazanie poziomu oleju. Któryś z kolegów opisywał, że wkłada płaską stroną w kierunku chłodnicy. Ja robię tak samo. Może to auto Ci wcale oleju nie bierze, tylko nie ma kto prawidłowo zmierzyć tego nieszczęsnego poziomu. Pomiar zawsze wykonywać w tym samym miejscu, wtedy będzie wiarygodny. Minimalny przechył auta do przodu lub do tyłu i już na bagnecie pokazują się cuda (albo jest za dużo , albo za mało oleju)
Skoro dolala litr to nie wyparował. Nawet jak się mierzy w różnych miejscach to nie ma takich rozbieznosci . Może pokazywać mniej ale nie takie różnice. Ja w swoim mam tak że jak włożę bagnet i wyciągnę trzy razy to po tym trzecim razie jest już cały w oleju a spowodowane to jest tym że olej zaczyna ściekać po rurce pomiarowej i dlatego tak się dzieje.

Ostatnio edytowane przez koszka ; 23-11-2017 o 10:27
koszka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2017, 10:35   #625
CmaXpk
ford::advanced
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 28-03-2015
Model: Ford Focus C-Max
Silnik: 1,8 benzyna 125KM
Rocznik: 2005
Postów: 412
Domyślnie Odp: 1.8 Duratec (125KM) - bierze olej

Poziom oleju sprawdzaj ZAWSZE przynajmniej pół godziny po zakończeniu jazdy.Olej MUSI spłynąc do miski olejowej.Przypomnę ci jeszcze kolejnośc czynności,chociaż było to opisywane-bagnet wyciągnij,wytrzyj,chociaż MOŻE BYC zupełnie suchy.Wsuń w rurkę do oporu ustawiając go spłaszczeniem w stronę chłodnicy,nie przekręcaj.Wyciągnij , masz pomiar.
CmaXpk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2017, 10:41   #626
Tigresse
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-11-2017
Model: Ford Focus cmax
Silnik: 1,8 benzyna
Rocznik: 2005
Postów: 38
Domyślnie Odp: 1.8 Duratec (125KM) - bierze olej

Cytat:
Napisał CmaXpk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Poziom oleju sprawdzaj ZAWSZE przynajmniej pół godziny po zakończeniu jazdy.Olej MUSI spłynąc do miski olejowej.Przypomnę ci jeszcze kolejnośc czynności,chociaż było to opisywane-bagnet wyciągnij,wytrzyj,chociaż MOŻE BYC zupełnie suchy.Wsuń w rurkę do oporu ustawiając go spłaszczeniem w stronę chłodnicy,nie przekręcaj.Wyciągnij , masz pomiar.
Serio? Czy ja piszę do ściany? Sprawdzam rano na zimnym silniku, o kolejności też mówiłam kilkukrotnie, że robię zgodnie z zaleceniami. Czy to efekt, że baba jestem i macie mnie za analfabetę motoryzacyjnego, czy, że nie czytacie tego co piszę?
Tigresse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2017, 10:49   #627
CmaXpk
ford::advanced
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 28-03-2015
Model: Ford Focus C-Max
Silnik: 1,8 benzyna 125KM
Rocznik: 2005
Postów: 412
Domyślnie Odp: 1.8 Duratec (125KM) - bierze olej

Serio!Nie tylko ja mam wątpliwości.
CmaXpk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2017, 10:53   #628
Tigresse
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-11-2017
Model: Ford Focus cmax
Silnik: 1,8 benzyna
Rocznik: 2005
Postów: 38
Domyślnie Odp: 1.8 Duratec (125KM) - bierze olej

To nie mam więcej pytań.
Tigresse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2017, 10:54   #629
CmaXpk
ford::advanced
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 28-03-2015
Model: Ford Focus C-Max
Silnik: 1,8 benzyna 125KM
Rocznik: 2005
Postów: 412
Domyślnie Odp: 1.8 Duratec (125KM) - bierze olej

Cytat:
Napisał maijkel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kurcze nie może tak być, żeby robiąc pomiary np. pięć razy w ciągu paru minut wychodziły różne wyniki. Coś robisz nie tak.
Np maijkel.
CmaXpk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2017, 10:58   #630
Tigresse
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-11-2017
Model: Ford Focus cmax
Silnik: 1,8 benzyna
Rocznik: 2005
Postów: 38
Domyślnie Odp: 1.8 Duratec (125KM) - bierze olej

Cytat:
Napisał CmaXpk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Np maijkel.
Jeśli jemu już wytłumaczyłam, że robię wszystko tak jak trzeba, robi też to mój mąż, którego do auta wołam jak już muszę bo sama lubię dbać o swoje auta to po cholerę piszesz po raz kolejny o zasadach sprawdzania poziomu oleju? Pisałam też, że to nie moje pierwsze auto i nigdy nie miałam takich problemów.
Tigresse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
c-max



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.