Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-07-2013, 14:08   #61
ramzes315
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: turbo-ciśnienie focus 1.8tddi ? Jak zwiększyć ?

Cytat:
Napisał pabloff Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pytanie za 1000pkt-czy czujnik który znajduje sie przy filtrze powietrza powinien
a-być na sztywno zamontowany z oringiem?
b-czy luzno zamontowany z oringiem?<tu podkreślam ze nie wypada,ale jest luz>
i czy z tego powodu może brać lewe powietrze, i czy to ma wplyw na turbo?może przez to nie działać,lub nie ząlaczać się?tyle dzis zauwazyłem,chciałem więcej dziś zrobic ale co chwila lejeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niestety nie mogę się zgodzić z przedmówcą, w Focusie MK1 TDDI jak i przy wielu innych samochodach z pompą VP30 bardzo ważne jest uszczelnienie dolotu, mi np przy tym czujniku brało lewe powietrze i przez to bardzo smrodził, przykleiłem go na klej do szyb (bo tak był już rozlatany) i kopcenie ustało, intercooler i wszytkie gumy musza byc bardzo starannie poskręcane bo jedna mała dziurka i albo bd kopcił albo nie będzie miał mocy albo jeszcze co innego, co do EGR w tym samochodzie mechanicy z salonów forda sugerują jego zaślepienie -nie zawsze to co da fabryka jest dobre - i jedna z najważniejszych rzeczy, bardzo skrupulatnie trzeba podejsc do kolektorów dolotowego i wydechowego, u mnie np mechanik założył metalową uszczelkę jako że miała być lepsza, samochód nie miał ciśnienia odpowiedniego co najlepsze w dolocie, w końcu się wkurzyłem zdemontowałem obydwa kolektory wyczyścilem, poskręcałem na uszczelki metalowo-papierowe nie tylko metalowe i okazało się że już nie gwiżdży turbo i z ciśnieniem wszytko w porządku, ten czujnik na początku dolotu przy filtrze to czujnik powietrza wprowadzonego do dolotu a nie od alternatora, natomiast zwróć uwagę że przy IC masz drugi identyczny -to czujnik pomiaru ilości powietrza w dolocie, jakiekolwiek nieszczelności po drodze i bd kopcił. Ciężko dzisiaj znaleźć dobrego mechanika znającego się na nowych dieslach, wbrew pozorom ten samochód jest bardzo czuły na nieszczelnośći w dolocie i co ważne -na paliwo, sugeruje Ci zmieniać filtr paliwa przy każdym przeglądzie (w moim wypadku co 10 tys km) i filtr koniecznie z dużym osuszaczem i najlepiej jakimś magnesem mocnym (osobiście stosuję BOSCH albo MANN) nie kupuj najtańszego bo sobie krzywdę zrobisz -poczytaj o usterkach pompy VP30/44, ja nie zmienialem rok, i mi pompa siadła 2000zł naprawa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Może teraz nieco mniej ale pewnie i tak sporo, natomiast jak pilnuje filtrów to kolejne 3 lata jeżdżę bez awarii Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. To samo z kręceniem -ten samochód i te pompy nie nadają się do podnoszenia ciśnienia czy tuningu -zaraz padnie pompa tak więc odradzam. Mam nadzieję że pomogłem Pozdrawiam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.