Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-04-2013, 22:20   #71
jackuno
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-05-2007
Skąd: Ostrołęka
Model: C-max
Silnik: 1,8 B+LPG
Rocznik: 2004
Postów: 17
Domyślnie Odp: Konsola środkowa "premium",a możliwość zaadaptowania

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie trzeba żadnej niestandardowej siły używać.
Już nie trzeba i u mnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dałem dwie śrubki mocując linkę: jedna jako kontra - jak przy starej dźwigni. No i linka o grubość śrubki za krótka była Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zostawiłem jedną i już jest ok.

jackuno jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2013, 23:59   #72
michu21
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 14-08-2009
Skąd: Wieluń
Model: Focus C-MAX
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 199
Domyślnie Odp: Konsola środkowa "premium",a możliwość zaadaptowania

Może zrobicie koledzy opis jak to zamontować jeżeli ktoś ma standardowy tunel + fotel z oparciem, gdzie u mnie to oparcie już ma tak wyrobione ząbki ze co chwila opada i powoli mnie drażni.

Jeżeli da się to co opisujecie zamontować do standardowej wersji to opis by się przydał od a do z....

Jeszcze jedno oparcie fotela da się ew. naprawić? czy raczej szukać nowego fotela....
__________________
Mondeo MK3 2.0 TDDI 2001 KOMBI
Focus C-Max Sport MK1 2.0 TDCI GHIA
michu21 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2013, 18:48   #73
jacekczewa
ford::amateur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 07-04-2013
Model: nie mam forda
Silnik: brak
Rocznik: brak
Postów: 4
Domyślnie Odp: Konsola środkowa "premium",a możliwość zaadaptowania

Witam kolegów

Mam wielką prośbe, chcę zaadoptowac do innego auta środkowy tunel z podłokietnikiem z c-max i chciałbym sie dowiedziec o wymiary czyli długość, szerokość oraz wysokość w miejscu podłokietnika
Obiekt na załaczonym zdjęciu :

Bardzo dziękuję za wykonane pomiary
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 3155082345.jpg (17.4 KB, 147 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez jacekczewa ; 07-04-2013 o 19:02
jacekczewa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2013, 21:44   #74
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Konsola środkowa "premium",a możliwość zaadaptowania

Cytat:
Napisał jacekczewa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam kolegów

Mam wielką prośbe, chcę zaadoptowac do innego auta środkowy tunel z podłokietnikiem z c-max i chciałbym sie dowiedziec o wymiary czyli długość, szerokość oraz wysokość w miejscu podłokietnika
Obiekt na załaczonym zdjęciu :

Bardzo dziękuję za wykonane pomiary
Do jakiego to auta chcesz zamontować podłokietnik z elektrycznym ręcznym?
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2013, 06:02   #75
jacekczewa
ford::amateur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 07-04-2013
Model: nie mam forda
Silnik: brak
Rocznik: brak
Postów: 4
Domyślnie Odp: Konsola środkowa "premium",a możliwość zaadaptowania

elektryczny reczny jest nie istotny - takowy mam w swoim aucie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a chodzi o c4 picasso
jacekczewa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2013, 13:53   #76
jacekczewa
ford::amateur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 07-04-2013
Model: nie mam forda
Silnik: brak
Rocznik: brak
Postów: 4
Domyślnie Odp: Konsola środkowa "premium",a możliwość zaadaptowania

nikt z kolegów nie ma takiej konsoli ?
jacekczewa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2013, 19:44   #77
jacekczewa
ford::amateur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 07-04-2013
Model: nie mam forda
Silnik: brak
Rocznik: brak
Postów: 4
Domyślnie Odp: Konsola środkowa "premium",a możliwość zaadaptowania

sprawa rozwiązana wymiar juz jest znany
jacekczewa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2013, 09:37   #78
jackuno
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-05-2007
Skąd: Ostrołęka
Model: C-max
Silnik: 1,8 B+LPG
Rocznik: 2004
Postów: 17
Domyślnie Odp: Konsola środkowa "premium",a możliwość zaadaptowania

Cytat:
Napisał michu21 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może zrobicie koledzy opis jak to zamontować
W sobotę będę kończył swój, więc foty pstryknę.
jackuno jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2013, 10:29   #79
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Konsola środkowa "premium",a możliwość zaadaptowania

W którym
Cytat:
Napisał jacekczewa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
elektryczny reczny jest nie istotny - takowy mam w swoim aucie a chodzi o c4 picasso
Gdzie w Cytrynie jest guzik od zwalniania ręcznego? Teraz będziesz miał dwa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. z czego jeden ślepy.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2013, 23:57   #80
jackuno
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-05-2007
Skąd: Ostrołęka
Model: C-max
Silnik: 1,8 B+LPG
Rocznik: 2004
Postów: 17
Domyślnie Odp: Konsola środkowa "premium",a możliwość zaadaptowania

Uff...
Wszystko już założone Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Małe "know how":
Konsola składa się z kilku elementów. Problemem u mnie było skompletowanie wszystkiego bez wydawania kosmicznych pieniędzy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Cierpliwość się opłaciła.
A zatem składa się ona z:
Dźwignia hamulca ręcznego.
Element główny - ten mocowany do podłogi.
Element górny, nakładany na główny.
2 boczki przy fotelach
2 boczki przy nogach pasażera i kierowcy (tych bardzo często w aukcjach nie ma)
Ścianka tylna
Zaślepka ręcznego (tego elementu też często na aukcjach brakowało)

Niestety nie robiłem zdjęć w trakcie montażu, ale jest on w miarę prosty.
Demontujemy starą konsolę. Robiąc to zapoznamy się z otworami montażowymi dla nowej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Trzeba zdjąć dwie listwy nad nogami kierowcy, tam konsolę trzymają 2 śruby. Następne 2 znajdują się pod mieszkiem zmiany biegów.


Etap pierwszy
Dźwignia hamulca ręcznego. Da się ją zamontować w miejsce starej. Jednak, jak już pisali poprzednicy, mały problem stwarzają dwie śruby od strony silnika. Są tam dość duże wycięcia nie otwory. Dałem dwie duże i grube podkładki i po sprawie. Aha, przedłużałem też kabel od kontrolki ręcznego, mój był przy krótki.

Etap drugi
Montaż elementu głównego do podłogi.
Po zdjęciu starej konsoli między fotelami jest coś w rodzaju podstawy z czterema otworami na śruby i jednym owalnym.
Gdy przymierzałem ułożenie elementu głównego, jako punkt odniesienia do ułożenia go wziąłem otwór (jest taki w konsoli głównej), w którym widać śrubę do przykręcania linki, przy dźwigni ręcznego. Wtedy, w dnie podłokietnika, przez kwadratowy otwór zobaczyłem część owalnego otworu:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Przyłożyłem kartkę do podstawy, o której wyżej wspomniałem i odznaczyłem te otwory. Potem kartkę ułożyłem tak, by mniej więcej podobnie widzieć odznaczony owalny otwór i wywierciłem otwory. Przez nie przykręciłem konsolę śrubami. Dwa mi jednak lekko spudłowały - jak widać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jednak nie kombinowałem z nimi, bo 2 śruby i tak bardzo mocno trzymają.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Problem miałem z przodem konsoli. W podłodze są nagwintowane otwory, ale nie bardzo jest jak się do nich przykręcić.Z pomocą przyszła mi sprężarka klimatyzacji z C-max'a Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jako, że kiedyś ją wymieniałem, a starą z ciekawości rozebrałem, to zostały mi długie śruby (szpilki).
Gwinty pasowały do otworów w podłodze.
Przynitowałem jedną blaszkę z otworem (od strony pasażera) do konsoli i przez nią przykręciłem element główny z jednej strony:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Z drugiej strony, od kierowcy, na wysokości pręta hamulca ręcznego wywierciłem "na oko" 2 otwory. Dwa, bo pierwszy spudłował Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

No i druga szpilka również sięgnęła do podłogi:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Gdy to już mamy za sobą to jest z górki. Przykręcamy 2 boczki przy nogach. Nakładamy element górny. Ma on 4 zatrzaski, które wskakują w deskę rozdzielczą i 4 śruby: 2 pod mieszkiem zmiany biegów i dwie po bokach. A także 2 łączące go z elementem głównym, przy podłokietniku.
Jeszcze zaślepka ręcznego i po sprawie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ja u siebie robię kilka dodatkowych modyfikacji:
- Przeciągnąłem złączę AUX za schowka do konsoli. Jest takie w podłokietniku oryginalnie.
- Podłączyłem gniazdo 12V na tylnej ściance konsoli.
- Jako, że gniazdo 12V przy podłokietniku jest tak usytuowane, że nijak tam podłączyć np. nawigację. Będzie jeszcze jedno 12V gdzieś z przodu.
- Podłokietnik jest dość spory i bardzo ładnie w środku mi się ukryło tam CB.

P.S. Gdyby ktoś miał ochotę na tę zabawę zapraszam do marketu. Sprzedaję tam w/w szpilki od sprężarki klimatyzacji w promocji z niepełną (niestety) konsolą premium Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jackuno jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.