Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-04-2018, 16:08   #1
wojtas2525
ford::beginner
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 29-03-2013
Model: ford s-max typ WAG wariant AOWA1S wersja 7BGAPD
Silnik: 2.0 duratec he 107 kw
Rocznik: 2006
Postów: 32
Domyślnie błąd P2008 imrc

2.0 duratec-he wyskoczył serwis, auto nie mam mocy po podłączeniu kompa wyskakuje błąd P2008 IMRC kontrola wirnika kolektora dolotowego 1 rzędu cylindrów . Czy to może być powód co z tym dalej robić?

Bump: dobra juz wiem co to. Pytanie czy mogę z tym chwile jeżdzić czy jest ryzyko wiekszej awarii?

wojtas2525 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2022, 10:31   #2
tevezbk
ford::beginner
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 20-02-2016
Skąd: Suwałki
Model: S-max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2007
Postów: 16
Domyślnie odpala za drugim razem 2.0 benzyna 145km

Witam. Mam problem z moim Smax z 2007 roku 2.0 benzyna, nikt nie potrafi go dobrze zdiagnozować, jak opisuje usterkę mechanikom, to taniej byłby go zezłomować niż naprawić. Chodzi o to, że z rana odpala zawsze od strzała czy jest mróz czy jest gorąco ale jak przejadę się do sklepu, czy zawiozę dziecko do szkło i chce odpalić ponownie to kręci bardzo długo aby odpalił, albo trzeba jeszcze raz przekręcić kluczy albo dodać gazu i w tedy odpala, dodam, że nie jest to za każdym razem. Czasem często to występuje czasem rzadziej, oczywiście żadnych błędów nie pokazuje. Z tego co zauważyłem częściej to występuje jak jest chłodniej lub wilgotniej. Czy może ktoś miał podobna sytuacje i rozwiązał problem w stu procentach. A może jest gdzieś jaka wada fabryczna wiązki gdzie woda sie zbiera i takie zawirowania powstają, może ktoś wie gdzie sprawdzić miejsca która są ferelne. Dziękuje i pozdrawiam.
tevezbk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2022, 11:55   #3
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,025
Domyślnie Odp: Problem z odpaleniem 2.0 benzyna 145km

Masz silnik, który jest bardzo dobrze rozpracowany. Temat utrudnionego odpalania ("za drugim razem") opisano na tym forum ze sto razy. Dlaczego więc uważasz, że jesteś wyjątkowy?
Może spróbujesz przeszukać forum? Te same silniki wożą się oprócz S-MAX'a w MONDEO i GALAXY. Przeszukaj działy dotyczące tych modeli, a znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania...
...nawet te, których boisz się zadaćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2022, 12:19   #4
tevezbk
ford::beginner
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 20-02-2016
Skąd: Suwałki
Model: S-max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2007
Postów: 16
Domyślnie Odp: Problem z odpaleniem 2.0 benzyna 145km

Napisałem posta bo nie znalazłem odpowiedzi dlatego, jak uważasz ze jest odpowiedz to napisz albo wklej linka a nie mądrzysz sie.
tevezbk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2022, 12:29   #5
SRS
Moderator
 
Avatar SRS
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 17-02-2004
Skąd: Lubelskie
Model: Fiesta
Silnik: 1.4L Duratec 16V PFI
Rocznik: 3/2012 / 4/2011
Postów: 3,985
Domyślnie Odp: Problem z odpaleniem 2.0 benzyna 145km

Cytat:
Napisał tevezbk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
napisz albo wklej linka a nie mądrzysz sie.
to proponuje zapoznać się z regulaminem forum , Oto kilka porad, jak napisać temat, żeby uzyskać odpowiedź i żeby był on zgodny z Regulaminem Forum.

Zanim napiszesz swój temat, sprawdź czy ktoś już nie pisał o tym samym. Użyj wyszukiwarki. Jeżeli temat był już omawiany, to może od razu znajdziesz rozwiązanie? A jeśli brakuje rozwiązania, to dopisanie się do takiego tematu zwiększy prawdopodobieństwo odpowiedzi (dotychczasowi uczestnicy oraz inni subskrybenci dostaną informację, że ktoś napisał w tym temacie i pewnie zaciekawieni tam zajrzą).
https://forum.fordclubpolska.org/sho...d.php?t=323822
__________________
IDS |Forscan| UCDS - Doposażanie | Programownie sterowników | IMMO // WSZYSTKIE MODELE EUROPA-USA
ZMIANA MOCY - MONTAŻ TEMPOMATU - SPOLSZCZENIA - NAWIGACJE - PRZERÓBKI LAMP
SRS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2022, 12:43   #6
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,025
Domyślnie Odp: Problem z odpaleniem 2.0 benzyna 145km

Cytat:
Napisał tevezbk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mądrzysz sie
To jest forum dyskusyjne! Są więc obecni hejterzy, trolle, marudy, mądrale, lenie, roszczeniowcy...
Cytat:
Napisał tevezbk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jak uważasz ze jest odpowiedz to napisz albo wklej linka
Widzisz, jak dzisiaj dam Ci "rybkę", to jutro poprosisz o następną. Kolejna "rybka" już będzie miała być większa, a ton prośby będzie coraz bardziej napastliwy. Utwierdzisz się bowiem w mylnym przekonaniu, że Tobie się NALEŻY.

Żeby uniknąć tego typu historii zaproponowano Ci w poście wyżej "wędkę".
Jako "robaczka" możesz na haczyk tej "wędki" nadziać hasła: "przepustnica" oraz "czyszczenie przepustnicy".
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2022, 12:50   #7
tevezbk
ford::beginner
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 20-02-2016
Skąd: Suwałki
Model: S-max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2007
Postów: 16
Domyślnie Odp: odpala za drugim razem 2.0 benzyna 145km

Napisałem dlatego , ze dużo jest mieszanych odpowiedzi z dislami,z starszymi generacjami mondeo i mogła być różnice, dlatego napisałem o pomoc, szukałem informacji na te temat i na tym forum ale nie znalazłem, przepustnice czyściłem i nic to nie dało,a ponadto jakby był ten silnik tak rozpracowany to żaden mechanik nie miałby problemu i nie byłbym zbywany, bo tak jak napisałem nie występuje to cały czas

Ostatnio edytowane przez tevezbk ; 14-10-2022 o 12:52
tevezbk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2022, 12:57   #8
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,025
Domyślnie Odp: odpala za drugim razem 2.0 benzyna 145km

Cytat:
Napisał tevezbk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
przepustnice czyściłem i nic to nie dało
A co jeszcze zrobiłeś i zapomniałeś o tym napisać w pierwszym poście?


Sam czyściłeś, czy zlecałeś tym mechanikom, którzy twierdzą, że
Cytat:
Napisał tevezbk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
taniej byłby go zezłomować niż naprawić
?
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2022, 12:59   #9
tevezbk
ford::beginner
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 20-02-2016
Skąd: Suwałki
Model: S-max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2007
Postów: 16
Domyślnie Odp: odpala za drugim razem 2.0 benzyna 145km

Mechanik czyścili i była adaptacja robiona, były robione płukanki, dodatki do paliwa czyszczące i wymieniane świece oczywiście tez olej wymieniany co 10 tys oryginalny fordowski

Ostatnio edytowane przez tevezbk ; 14-10-2022 o 13:01
tevezbk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2022, 14:15   #10
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,025
Domyślnie Odp: odpala za drugim razem 2.0 benzyna 145km

Jak w tym aucie nie ma instalacji lpg, to raczej nie ma innej przyczyny takiego utrudnionego odpalania na delikatnie ciepłym silniku. Zakładam oczywiście, że jest jak piszesz i nie ma auto żadnych innych problemów, skutkujących np. błędami (wiszącymi w sterowniku silnika) wskazującymi na konkretną przyczynę.
Sugeruję żebyś samodzielnie wyczyścił przepustnicę. To nie jest bardzo skomplikowana robota. Wystarczy przepustnicę odpiąć od instalacji (ja wcześniej profilaktycznie odłączam akumulator), zdemontować (czyli odkręcić kilka śrub, zdjąć gumową rurę), po czym przemyć dokładnie jej "gardziel" jakimś preparatem do usuwania nagaru. Jedynie trzeba uważać, żeby nie zalać elektroniki. Po czyszczeniu nic nie trzeba ani regulować (w żadnym razie nie wolno próbować kręcić śrubą regulacyjną), ani adaptować. Wszystko się zaadaptuje samo. Trzeba tylko pamiętać, że po czyszczeniu na początku silnik będzie miał nieco inną charakterystykę obrotów jałowych. Trzeba troszkę pojeździć i nie denerwować się np. na zbyt wolne schodzenie silnika z obrotów.
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.