Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-10-2019, 13:26   #11
tomdiabollo
ford::beginner
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 21-01-2018
Skąd: Olkusz
Model: Escape Titanium 4x4
Silnik: 2,0
Rocznik: 2017
Postów: 24
Domyślnie Odp: wyskakuje komunikat o błędzie czujnika martwego pola z prawej strony oraz crosst

To i ja się podłącze pod dyskusję bo również borykam się z problemem modułu martwego pola tylko z lewą stroną a mianowicie szukałem o oznaczeniach GV6T14C689AC bo taki mi podano,ale nie dawało mi to spokoju że nigdzie niema takiego modułu, więc w skoczyłem w kanał latarka, telefon i okazuje się ze moduł z lewej strony ma numery GV6T14D599AC CZYLI taki sam jak kolegi "radex1978"
również sprawdziłem numery z prawej strony GV6T14D453AC Samochód Escape 2017 rok

tomdiabollo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2019, 09:25   #12
radex1978
ford::average
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 29-06-2010
Skąd: Skierniewice
Model: Fusion
Silnik: 2.0 ecoboost AWD
Rocznik: 2017
Postów: 62
Domyślnie Odp: wyskakuje komunikat o błędzie czujnika martwego pola z prawej strony oraz crosst

Dzięki koledze za pomoc.
radex1978 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2019, 10:18   #13
tomdiabollo
ford::beginner
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 21-01-2018
Skąd: Olkusz
Model: Escape Titanium 4x4
Silnik: 2,0
Rocznik: 2017
Postów: 24
Domyślnie Odp: wyskakuje komunikat o błędzie czujnika martwego pola z prawej strony oraz crosst

radex1978 nie ma za co taki już jestem jak mogę to pomogę ,ratownictwo mam we Krwi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jak mnie poinformowano to moduł trzeba zaprogramować, i tu pytanie się nasuwa
Moduł programujemy przed montażem do auta czy po montażu ?
Czy samemu to mozna ogarnąć ?
tomdiabollo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2019, 19:11   #14
Escap
ford::advanced
 
Avatar Escap
 
Zarejestrowany: 25-05-2018
Model: Escape
Silnik: 2.0 EB 242KM 4x4
Rocznik: 2017
Postów: 310
Domyślnie Odp: wyskakuje komunikat o błędzie czujnika martwego pola z prawej strony oraz crosst

Cytat:
Napisał tomdiabollo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Moduł programujemy przed montażem do auta czy po montażu ?
Najprościej po montażu w samochodzie np UCDS-em
Escap jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2019, 20:43   #15
tomdiabollo
ford::beginner
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 21-01-2018
Skąd: Olkusz
Model: Escape Titanium 4x4
Silnik: 2,0
Rocznik: 2017
Postów: 24
Domyślnie Odp: wyskakuje komunikat o błędzie czujnika martwego pola z prawej strony oraz crosst

Cytat:
Napisał Escap Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Najprościej po montażu w samochodzie np UCDS-em
ELM 327 po USB i forscanem ogarnę ?
tomdiabollo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2019, 07:20   #16
Escap
ford::advanced
 
Avatar Escap
 
Zarejestrowany: 25-05-2018
Model: Escape
Silnik: 2.0 EB 242KM 4x4
Rocznik: 2017
Postów: 310
Domyślnie Odp: wyskakuje komunikat o błędzie czujnika martwego pola z prawej strony oraz crosst

Cytat:
Napisał tomdiabollo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ELM 327 po USB i forscanem ogarnę ?
Chyba nie, ale w 100% nie jestem pewien.
Escap jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2019, 20:34   #17
tomdiabollo
ford::beginner
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 21-01-2018
Skąd: Olkusz
Model: Escape Titanium 4x4
Silnik: 2,0
Rocznik: 2017
Postów: 24
Thumbs up Odp: wyskakuje komunikat o błędzie czujnika martwego pola z prawej strony oraz crosst

Cytat:
Napisał Escap Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chyba nie, ale w 100% nie jestem pewien.
"ESCAP" Dziękuję za odpowiedz lecz udało się w usterkę usunąć bez programowania modułu martwego pola ,moduł kupiony kompletny z którego wykorzystałem wtyk warty około 20-50 pln a reszta kasy (kilka ładnych stówek)wyrzucona w błoto przez błędną diagnozę serwisu z Katowic a polecanego tu na forum gdzie za diagnozę sprawnego modułu też zapłaciłem jak za zboże Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a jak się okazało moduł w moim Escapie był sprawny problem robiła wtyczka wcześniej już naprawiana.
Z mojej strony dziękuje wszystkim którzy udzielali się w tym poście za pomoc !!!
A jeśli kogoś interesuje zakup modułu martwego pola(radaru) to mam takowy na sprzedaż na lewą stronę do Kugi/Escapa bo mają takie same numery,WTYCZKI I MOCOWANIA !!!
numer GV6T14D599AC

Ostatnio edytowane przez tomdiabollo ; 22-10-2019 o 20:39
tomdiabollo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2019, 17:41   #18
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,165
Domyślnie Odp: wyskakuje komunikat o błędzie czujnika martwego pola z prawej strony oraz crosst

Cytat:
Napisał tomdiabollo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
udało się w usterkę usunąć bez programowania modułu martwego pola ,moduł kupiony kompletny z którego wykorzystałem wtyk warty około 20-50 pln a reszta kasy (kilka ładnych stówek)wyrzucona w błoto przez błędną diagnozę serwisu z Katowic a polecanego tu na forum gdzie za diagnozę sprawnego modułu też zapłaciłem jak za zboże
diagnozują czasami źle z prozaicznego powodu "$$$" bazując na tym ,ze auto było walnięte , jest z USA . Niestety coraz częściej tak jest jeśli chodzi o takie serwisy
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2019, 19:40   #19
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,043
Domyślnie Odp: wyskakuje komunikat o błędzie czujnika martwego pola z prawej strony oraz crosst

Cytat:
Napisał leszcz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... Niestety coraz częściej tak jest jeśli chodzi o takie serwisy
Serwis jest wyjątkowo rzetelny. Wtyczka radaru była zmasakrowana i do tego jakiś "Janusz" wcześniej ją próbował reanimować. Diagnosta Grzegorz spędził chyba ze 2 godziny próbując ją doprowadzić do ładu. Wydawało się, że mu się udało - ale najwyraźniej przy zakładaniu wtyczki jednak pin od CAN ciągle wyłaził - czego nie było widać.
Dodam, że tylny zderzak nie był zdejmowany, bo dostęp do wtyczki - choć kiepski - to jednak był bez tej dodatkowej roboty. I bez niej Kolega tu "wylewa krokodyle łzy na $$$"...
Mimo kilkakrotnych prób ogarnięcia tematu - był ciągły brak komunikacji z radarem. Diagnoza więc była prosta: uszkodzony radar.
Jak ktoś zna lepszy serwis w tym zakresie, to zawsze można kolegę @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] do niego wysłać.
Ja akurat byłem światkiem walki z tym radarem, więc twierdzę, że narzekania kolegi są zupełnie nie na miejscu.
Nie było innej wtyczki radaru - nie było możliwości innej diagnozy. Każdy jest mądry "po fakcie".

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 23-10-2019 o 19:44
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2019, 21:05   #20
tomdiabollo
ford::beginner
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 21-01-2018
Skąd: Olkusz
Model: Escape Titanium 4x4
Silnik: 2,0
Rocznik: 2017
Postów: 24
Domyślnie Odp: wyskakuje komunikat o błędzie czujnika martwego pola z prawej strony oraz crosst

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Serwis jest wyjątkowo rzetelny. Wtyczka radaru była zmasakrowana i do tego jakiś "Janusz" wcześniej ją próbował reanimować. Diagnosta Grzegorz spędził chyba ze 2 godziny próbując ją doprowadzić do ładu. Wydawało się, że mu się udało - ale najwyraźniej przy zakładaniu wtyczki jednak pin od CAN ciągle wyłaził - czego nie było widać.
Dodam, że tylny zderzak nie był zdejmowany, bo dostęp do wtyczki - choć kiepski - to jednak był bez tej dodatkowej roboty. I bez niej Kolega tu "wylewa krokodyle łzy na $$$"...
Mimo kilkakrotnych prób ogarnięcia tematu - był ciągły brak komunikacji z radarem. Diagnoza więc była prosta: uszkodzony radar.
Jak ktoś zna lepszy serwis w tym zakresie, to zawsze można kolegę @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] do niego wysłać.
Ja akurat byłem światkiem walki z tym radarem, więc twierdzę, że narzekania kolegi są zupełnie nie na miejscu.
Nie było innej wtyczki radaru - nie było możliwości innej diagnozy. Każdy jest mądry "po fakcie".
Panie Tadeuszu na pewno każdy z Nas po zakupie samochodu za wielkiej wody liczy na to by coś zaoszczędzić dlatego tam kupuje.
Serwis może i jest rzetelny tylko mechanik który to robił na pewno nie jest.
Wyraźnie zaznaczałem czym się ma zająć 1. Moduł 2. Wiązka haka .3. Światło przeciw mgielne gdzie kabel był przeciągnięty przez całe auto od kolumny kierownicy do tylnej lampy i proszony był o podpowiedzenie gdzie zamontować włącznik ale po co jak sobie zamontował tam gdzie mu pasowało !
I kolejność naprawy nie została zachowana bo przy montażu haka było więcej pracy więc lepiej zrobić co łatwiej, przy czym jest mniej roboty!!!
Wracając do modułu to Dodam że zderzak nie był kompletnie zamontowany bez listew bocznych i spinek i wkrętów by mechanik który miał naprawić moduł miał łatwy demontaż boczku.(nie ma potrzeby demontować całego zderzaka)Mnie laikowi ściągnięcie boczka zderzaka w samochodzie wystarczyło całe 5 minut,dodam że robiłem to pierwszy raz więc myślę ze Fachowiec dobrej klasy by to zrobił na pewno szybciej zeby ułatwić sobie pracę , ale po co jeśli ma płacone na godzinę i znalazł się jeleń który zapłaci.
Pytałem kilka razy czy może a jednak ta wtyczka robi problem? Odpowiedz była jak Pan pisze wyżej , to na pewno moduł i tu wylewam jak Pan pisze krokodyle łzy bo jest to wyrzucenie 425 Pln w błoto i 550 Pln za diagnozę+ samo podłączenie światła przeciw mgielnego co uważam za bardzo wygórowaną CENĘ za tą prace.
A ta tą chwilę Niema potrzeby Mnie wysyłać do serwisu gdyż ten temat jest ogarnięty.
W każdym bądź razie dziękuje Panu za pomoc w ogarnięciu samochodu !
Pozdrawiam
tomdiabollo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.