Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-05-2014, 17:50   #1881
jjjj
ford::average
 
Imię: jacek
Zarejestrowany: 20-11-2012
Model: Mondeo mk IV
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2008
Postów: 79
Domyślnie

Panowie, doinstalowałem moduł bt, wiązke mam od komorowskich, mikrofon forda i problem jest taki, ze mnie bardzo cicho słychac. Podpinalem rozne mikrofony i dalej to samo. Jak myslicie co to moze byc?
1. Wiązka jest skopana?
2. Mikrofon nie pasuje
3. Kwestia pętli masy. Widzialem na schematach ze nx 2007/2008 ma takie ustrojstwo takze na przewodzie od mikrofonu. Dodam ze swist mam na auxie no i tu wiadamo dlaczego..
4. Modul bt uszkodzony?
Macie jakies pomysły, bo temat cichego majka sie przewinął przez różne fora ale bez rozwiązania.

Wysłane z mojego GT-P5100 przy użyciu Tapatalka

Dodam tylko, że nx'a miałem fabrycznego bez vc i bt. Spójrzcie proszę czy w centralnej configuracji mam wszystko dobrze zaznaczone:
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg elmconfig.jpg (88.3 KB, 105 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg elmconfig2.jpg (71.6 KB, 92 wyświetleń)


Ostatnio edytowane przez jjjj ; 25-05-2014 o 14:14
jjjj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2014, 08:38   #1882
sagittarius82
ford::average
 
Avatar sagittarius82
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 09-04-2014
Skąd: okolice Katowic
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0 EcoBlue 190 KM
Rocznik: 2019
Postów: 125
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał jvras Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
2) podczas rozmowy telefonicznej słychać buczenie od silnika jak dodaję gazu (problem zminimalizowałem ustawiając głośność w telefonie na MAX, a ściszając w aucie do poziomu "15"), podczas słuchania MP3 z USB słychać to buczenie tylko powyżej poziomu głośności "12"

Problem nr 2 był zgłaszany ale nikt nie napisał czy któreś z proponowanych rozwiązań dokładnie pomogło, prócz tego:

Edit: zapomniałem napisać że na Coversie w menu "Telefon" po zmianie modułu mam 2 pozycje: ponowne wybieranie i status połączenia; tylko "Spis tel." z Conversa zniknął

U mnie ten sam problem buczenia/świstu, czy ktoś może rozwiązał problem?

Spis telefonu zarówno na NX jak i na Conversie pojawia się po ok. minucie, może dwóch, od połączenia telefonu z radiem, może jesteś zbyt niecierpliwy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Spróbuj ponownie sparować telefon z radiem i nadać NXowi odpowiednie uprawnienia - m.in. dostęp do książki (po poprawnym sparowaniu pokazuje się na telefonie takie zapytanie).

Cytat:
Napisał wrzoch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pytanie dla tych co mają piny jeszcze w pamięci, albo wtyczkę na wierzchu.

Czy to mogą być piny, które będą pasować do wtyczki Bluetooth, którą można kupić w ASO Skody?
Przerabiałem temat pinów. Ja zakupiłem tutaj [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , są chyba identyczne jak z Twojego rysunku, ale niestety jest ta blaszka z boku, wystarczy ją spiłować i pin ładnie wchodzi w gniazdo kostki modułu.
sagittarius82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2014, 12:19   #1883
jarros
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-11-2008
Skąd: Z-cie
Model: MONDEO
Silnik: 2,0 + LPG
Rocznik: 2008
Postów: 194
Domyślnie

U mnie też słychać gwizd. Zamówiłem już filtr przeciwzakłóceniowy bo sam kabel ekranowany nic nie daje.
Jak podłącze to napiszę czy działa.
jarros jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2014, 14:15   #1884
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,153
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - tu jest o dodatkowej masie aby nie było pisku

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - o pinach
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2014, 07:02   #1885
jarros
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-11-2008
Skąd: Z-cie
Model: MONDEO
Silnik: 2,0 + LPG
Rocznik: 2008
Postów: 194
Domyślnie

A kolego Mayak. Czy mógłbyś napisać gdzie dokładnie podłączyć tą masę? Bo rosyjskiego ni ... A gogle jakoś to dziwnie tłumaczy. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jarros jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2014, 07:33   #1886
kret10
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 18-04-2013
Model: Mondeo
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2008
Postów: 21
Domyślnie Re: Doinstalowanie modułu BT/VC

Gdyby ktoś był chetny to został mi jeden taki zestaw:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

U siebie ju zrobiłem i wszystko działa, miałem robić koledze, ale już sprzedał auto.
kret10 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2014, 08:37   #1887
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,153
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał jarros Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A kolego Mayak. Czy mógłbyś napisać gdzie dokładnie podłączyć tą masę? Bo rosyjskiego ni ... A gogle jakoś to dziwnie tłumaczy. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bez znajomości jakiegokolwiek języka, jest oczywistym, że masę to do masy, czyli do pinów 33 i 34 we wtyczce modułu BT
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2014, 08:41   #1888
jvras
ford::average
 
Avatar jvras
 
Zarejestrowany: 19-05-2010
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 TDCi 140KM
Rocznik: 2008
Postów: 81
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał sagittarius82 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Spis telefonu zarówno na NX jak i na Conversie pojawia się po ok. minucie, może dwóch, od połączenia telefonu z radiem, może jesteś zbyt niecierpliwy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Spróbuj ponownie sparować telefon z radiem i nadać NXowi odpowiednie uprawnienia - m.in. dostęp do książki (po poprawnym sparowaniu pokazuje się na telefonie takie zapytanie).
Niecierpliwość mi nie grozi, nawet po kilkunastu minutach jazdy spis telefonów nie pojawia się na Conversie. Na poprzednim module był "wyszarzony" dopóki się nie załadował, teraz nie pojawia się wcale.
Robiłem ponowne parowanie telefonu z radiem z nadaniem uprawnień do książki. Zresztą radio (NX) wyświetla poprawnie książkę telefoniczną, to Converse utracił dostęp do spisu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Próbowałem też z innym telefonem, efekt ten sam - spis telefonów jest na NX, a na Conversie nie ma.
Jak kolega orion512 ukończy swój soft do Conversa ([Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]) to postaram się go załadować i mam nadzieję że to pomoże Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jvras jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2014, 08:45   #1889
jarros
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-11-2008
Skąd: Z-cie
Model: MONDEO
Silnik: 2,0 + LPG
Rocznik: 2008
Postów: 194
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał mayak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bez znajomości jakiegokolwiek języka, jest oczywistym, że masę to do masy, czyli do pinów 33 i 34 we wtyczce modułu BT
oj tam, oj tam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
chciałem się upewnić, aby czegoś nie spaprać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dzieki
jarros jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2014, 12:56   #1890
sagittarius82
ford::average
 
Avatar sagittarius82
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 09-04-2014
Skąd: okolice Katowic
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0 EcoBlue 190 KM
Rocznik: 2019
Postów: 125
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał mayak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
że masę to do masy, czyli do pinów 33 i 34 we wtyczce modułu BT
Czyli dla jasności i pewności wielkiej...trzeba do pinów 33 i 34 dodatkowym przewodem/ami doprowadzić masę, zgadza się ?
Niby proste, ale warto się upewnić u kogoś kto zna na odpowiednim poziomie ru (tłumaczenie googla jest jakieś mało logiczne), a sam schemat opisany cyframi wg autora też niespecjalnie do mnie przemawia, autor każe ciąć kable przy dwóch wtyczkach - modułu BT i jakiegoś "złącza audio" i przestaje wiedzieć o co kaman?
sagittarius82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
bluetooth mk4 , bt mk4 , radio



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.