Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-03-2017, 10:13   #1
Vampiszon
ford::average
 
Avatar Vampiszon
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 01-10-2016
Skąd: Wrocław
Model: FOCUS MK3 TITANIUM
Silnik: 1.6 EB 150KM
Rocznik: 2011
Postów: 75
Domyślnie jak odpowietrzyc uklad chlodzenia 1.6 EB

Hejka,
Jakis czas temu pisalem o tym ze ubywa mi plynu, po czym mechanik znalazl nieszczelnosc i bylo przez jakis czas dobrze. Teraz problem znowu wrocil, z tym ze raz sie plyn pojawia, raz znika ze zbiornika (niezaleznie czy cieply czy zimny). Stwerdzilem ze moze zaczne od odpowietrzenia. Czy ktos to juz robil w fordzie z silnikiem 1,6EB? Nigdzie nie znalazlem instrukcji ani filmiku na YT.
Czy przyczyna moze byc wadliwy korek od zbiorniczka wyrownawczego?

__________________
Lubię moją foczkę
Vampiszon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2017, 11:18   #2
Tomasz1983
ford::average
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 17-05-2015
Skąd: Łódź
Model: Focus mk3
Silnik: 1.6 ecoboost 150 hp.
Rocznik: 2011
Postów: 71
Domyślnie Odp: jak odpowietrzyc uklad chlodzenia 1.6 EB

Cytat:
Napisał Vampiszon Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Hejka,
Jakis czas temu pisalem o tym ze ubywa mi plynu, po czym mechanik znalazl nieszczelnosc i bylo przez jakis czas dobrze. Teraz problem znowu wrocil, z tym ze raz sie plyn pojawia, raz znika ze zbiornika (niezaleznie czy cieply czy zimny). Stwerdzilem ze moze zaczne od odpowietrzenia. Czy ktos to juz robil w fordzie z silnikiem 1,6EB? Nigdzie nie znalazlem instrukcji ani filmiku na YT.
Czy przyczyna moze byc wadliwy korek od zbiorniczka wyrownawczego?
Możesz mieć pęknięty zbiorniczek wyrównawczy. Wiem że brzmi to abstrakcyjnie ale jest to przypadłość dosyć częsta w 1.6 ecoboostach. Sam tak miałem. Mikropęknięcie na spodzie zbiorniczka. Czasami płyn uciekał szybciej czasami prawie wcale. Nowy zbiorniczek to koszt około 80 zł.
Tomasz1983 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2017, 12:26   #3
Fitch82
ford::average
 
Avatar Fitch82
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 05-05-2016
Skąd: Zamość
Model: Ford Focus MK3 Titanium
Silnik: 1.0 Ecoboost 125KM
Rocznik: 2012
Postów: 95
Domyślnie Odp: jak odpowietrzyc uklad chlodzenia 1.6 EB

Posiadam ksiazke Sam naprawiam samochod Ford Focus Mk3 i w niej tak jest opisane odpowietrzenie układu:

-Uruchomic silnik i pozostawic go aby pracowal przez ok 15min z predkoscia
2500obr/min
-Zwiekszyc na krotko predkosc obrotowa silnika benzynowego do 5000obr/min(silnik wysokoprezny 4500obr/min) i zmniejszyc do predkosci obrotowej biegu jalowego.Powtorzyc te czynnosc 6 razy
-Zwiekszyc do 4000obr/min i utrzymac przez 10s predkosc obrotowa silnika,potem obnizyc do 2500obr/min i utrzymac te predkosc przez 10 minut
-Unieruchomic silnik
-Sprawdzic wzrokowo czy uklad chlodzenia jest szczelny
-Ostudzic silnik do temperatury otoczenia .temperatura cieczy chlodzacej powinna wynosic od 10C do 40C
-Napelnic zbiornik worownawczy cieczy chlodzacej do znaku max i wkrecic pokrywe
Fitch82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2017, 14:28   #4
Vampiszon
ford::average
 
Avatar Vampiszon
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 01-10-2016
Skąd: Wrocław
Model: FOCUS MK3 TITANIUM
Silnik: 1.6 EB 150KM
Rocznik: 2011
Postów: 75
Domyślnie Odp: jak odpowietrzyc uklad chlodzenia 1.6 EB

Cytat:
Napisał Tomasz1983 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Możesz mieć pęknięty zbiorniczek wyrównawczy....
Dzieki za info, obczaje to bo wlasnie kupilem barwnik do dolania do plynu ktory widac w latarce UV i zobacze czy nie ma gdzies wycieku

Cytat:
Napisał Fitch82 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Posiadam ksiazke Sam naprawiam samochod Ford Focus Mk3 i w niej tak jest opisane odpowietrzenie układu:

-Uruchomic silnik i pozostawic go aby pracowal przez ok 15min z predkoscia
2500obr/min
-Zwiekszyc na krotko predkosc obrotowa silnika benzynowego do 5000obr/min(silnik wysokoprezny 4500obr/min) i zmniejszyc do predkosci obrotowej biegu jalowego.Powtorzyc te czynnosc 6 razy
-Zwiekszyc do 4000obr/min i utrzymac przez 10s predkosc obrotowa silnika,potem obnizyc do 2500obr/min i utrzymac te predkosc przez 10 minut
-Unieruchomic silnik
-Sprawdzic wzrokowo czy uklad chlodzenia jest szczelny
-Ostudzic silnik do temperatury otoczenia .temperatura cieczy chlodzacej powinna wynosic od 10C do 40C
-Napelnic zbiornik worownawczy cieczy chlodzacej do znaku max i wkrecic pokrywe

Po 1. chyba chca mi silnik zajechac tymi wyzszymi obrotami przez 15/10 minut na 2,5k obrotow
Po 2. Sprawdzic "wzrokowo" szczelnosc? REALLY???!!
Po 3. Wkrecic "pokrywe"? Jaka kurna pokrywe? A gdzie bylo jej odkrecenie? I chyba chodzi o korek
Po 4 Z ksiazek "zrob to sa" to sie fiaty 126p naprawialo w latach 80tych

To jakies nieudaczne tlumaczenie z chinskiego. Wyzuc ta ksiazke kolego zanim inni uszkodza sobie samochod tymi "radami". Wiekszych bzdur w zyciu nie slyszalemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Lubię moją foczkę

Ostatnio edytowane przez Vampiszon ; 10-03-2017 o 19:50
Vampiszon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2017, 20:46   #5
cytus
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 25-12-2015
Model: Focus
Silnik: 1.6 Ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 469
Domyślnie Odp: jak odpowietrzyc uklad chlodzenia 1.6 EB

Cytat:
Napisał Tomasz1983 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Możesz mieć pęknięty zbiorniczek wyrównawczy. Wiem że brzmi to abstrakcyjnie ale jest to przypadłość dosyć częsta w 1.6 ecoboostach. Sam tak miałem. Mikropęknięcie na spodzie zbiorniczka. Czasami płyn uciekał szybciej czasami prawie wcale. Nowy zbiorniczek to koszt około 80 zł.
Hej,

Też mam problem z poziomem płynu w zbiorniczku zrobiłem po ostatnim serwisie jakies 12tys km gdzie zaznaczyłem sobie poziom w kilku miejscach aktualnie jest trochę poniżej moich oznaczeń :/ pod zbiorniczkiem jest coś co wygląda na pęknięcie ale jest całkiem sucho :/ miałeś coś podobnego? Zdjęcia w załączniku. Dodatkowo miałem wymieniany wężyk ten po prawej (grubszy) z niego coś się poci :/ podejrzewam, że to może być toGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
cytus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2017, 21:55   #6
Rudyjerz
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-02-2015
Model: Ford Focus mk3
Silnik: EB 1.6 (150KM)
Rocznik: 2014
Postów: 78
Domyślnie Odp: jak odpowietrzyc uklad chlodzenia 1.6 EB

U mnie spód zbiorniczka też tak wygląda, i też płynu było trochę mało.
Na razie dolałem i obserwuje. Przyjechałem 2000km i nie widzę ubytku.
Nie wiem czy on ucieka w jakiejś specyficznej sytuacji, czy po prostu bardzo powoli...
Jak napisał @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] chyba - w tym silniku jak dolewasz płyn do spryskiwaczy to sprawdź poziom płynu chłodzącego.


Wysłane przy użyciu Tapatalka
Rudyjerz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2017, 22:09   #7
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: jak odpowietrzyc uklad chlodzenia 1.6 EB

przecież widać na ostatnim zdjęciu że jest wyciek i się sączy
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2017, 22:15   #8
cytus
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 25-12-2015
Model: Focus
Silnik: 1.6 Ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 469
Domyślnie Odp: jak odpowietrzyc uklad chlodzenia 1.6 EB

Cytat:
Napisał Fulara Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
przecież widać na ostatnim zdjęciu że jest wyciek i się sączy
No jedyne miejsce z tego wężyka, który był wymieniany :/ Jadę wymieniać niedługo olej więc przy okazji ten temat wrzucę. A na dodatek zauważyłem, że zbiera się jakiś syf na dnie zbiorniczka... Wiecie co to może być?

Korek zbiorniczka jak i dam wlew czyste.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
cytus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2017, 22:46   #9
_jw23
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-08-2008
Skąd: Kętrzyn
Model: Focus 5d Mk3
Silnik: 1.6 Eccoboost 150 KM
Rocznik: 2011
Postów: 7
Domyślnie Odp: jak odpowietrzyc uklad chlodzenia 1.6 EB

U mnie nic nie ciekło i nie znikało, ale zbiornik wyrównawczy miał pęknięcia. Wymieniłem przy okazji przewód elastyczny (dobrze zrobiłem, bo się rozpadł przy demontażu), który Ford w międzyczasie podmienił na nową wersję gumową, a nie plastik. Ostatnie zdjęcie już po wymianie. Koszt w ASO 162zł.
Finis 1717053 zbiornik wyrównawczy
5273097 przewód elastyczny
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg DSCF2240.jpg (86.5 KB, 208 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg DSCF2242.jpg (42.8 KB, 195 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg DSCF2249.jpg (93.1 KB, 199 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_20171011_131412[1].jpg (93.6 KB, 227 wyświetleń)
_jw23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2017, 07:45   #10
dawid99
ford::beginner
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 16-08-2017
Skąd: Lublin
Model: ford focus
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2015
Postów: 10
Domyślnie Odp: jak odpowietrzyc uklad chlodzenia 1.6 EB

Ustaw grzanie na najwyższa temperaturę to bardzo ważne, otwórz korek w zbiorniczku wyrównawczym, zapal silnik i grzej go, aż włączy się wentylator.
dawid99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.