Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-04-2010, 14:56   #1
rojber
ford::advanced
 
Avatar rojber
 
Zarejestrowany: 16-06-2009
Skąd: Iława
Model: Focus MK3
Silnik: 1,6 TDCI 95kM
Rocznik: 2014
Postów: 205
Domyślnie Skrzypiący pedał sprzęgła

Witam.
Drodzy forumowicze, od pewnego czasu podejmuję walkę ze skrzypieniem dochodzącym w kabinie, z okolic tłoczyska sprzęgła podczas wciskania pedału, wszelkie smarowania dostępnymi środkami niestety nie przynoszą efektów. Dźwięki przybierają na sile w ciepłe i suche dni.
Czy ktoś ćwiczył już może ten temat ?
A może coś mi podpowiecie czym zwalczyć te piski ?!

rojber jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2010, 22:37   #2
sw.wilq
ford::average
 
Avatar sw.wilq
 
Zarejestrowany: 13-03-2007
Skąd: Łódź
Model: Ford C-MAX
Silnik: 1.6 TDCi 110KM
Rocznik: 2006
Postów: 76
Domyślnie Odp: Skrzypiący pedał sprzęgła

Hej,

Nie wiem jak to jest w Max'ie, ale miałem podobny problem "skrzypaczki" jeszcze w Fusionie. Zaczęły się skrzypienia, a po pewnym czasie na wycieraczce pod nogami pojawiła się jakowaś maź dziwnie przypominająca konsystencją płyn hamulcowy. No i intuicja mnie nie myliła.
Okazało się, że rozszczelnił się tłoczek siłownika sprzęgła, który jest zasilony hydraulicznie płynem hamulcowym.

Skończyło się na wymianie tłoczka (robocizna kosztowała 2x tyle co część - SIC!) i uzupełnieniu płynu hamulcowego. Może u Ciebie to samo?
__________________
Drugie auto na F....
sw.wilq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2010, 21:32   #3
exoryna
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 13-12-2009
Model: c-max
Silnik: spalinowy
Rocznik: 1410
Postów: 325
Domyślnie Odp: Skrzypiący pedał sprzęgła

ojej, myślałem, że to tylko w punto w ciepłe suche dni skrzypi pedał sprzęgła!
tam też żadne specyfiki nie pomagały niestety...
__________________
pozdro!
exoryna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2012, 19:03   #4
mrozpa
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-02-2011
Skąd: w-wa
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 PB
Rocznik: 2012
Postów: 108
Domyślnie Odp: Skrzypiący pedał sprzęgła

witam,

odgrzebuje tego "kotleta" poniważ w ostatnie upalne dni, ta przypadłość spotkała mnie mojego maxa .

proszę o radę moze ktos ma na to sposób

dziekuje

mrozpa
mrozpa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2012, 22:12   #5
Rolo28
ford::average
 
Avatar Rolo28
 
Zarejestrowany: 29-11-2008
Skąd: Małopolska
Model: Kuga
Silnik: 2.5 FHEV ST Line X AWD
Rocznik: 2021
Postów: 85
Domyślnie Odp: Skrzypiący pedał sprzęgła

Witam ja też to miałem jakieś parę dni ale wysmarowałem smarem wszystkie ruchome części przy pedale sprzęgła i tak po dwóch dniach przestało też myślałem że pompka sprzęgła do wymiany ale jak na razie jest spokój tam gdzie tłoczek wchodzi do środka też napchałem smaru
Rolo28 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2012, 17:08   #6
mrozpa
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-02-2011
Skąd: w-wa
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 PB
Rocznik: 2012
Postów: 108
Domyślnie Odp: Skrzypiący pedał sprzęgła

Cytat:
Napisał Rolo28 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam ja też to miałem jakieś parę dni ale wysmarowałem smarem wszystkie ruchome części przy pedale sprzęgła i tak po dwóch dniach przestało też myślałem że pompka sprzęgła do wymiany ale jak na razie jest spokój tam gdzie tłoczek wchodzi do środka też napchałem smaru
pytanie czy smarowałeś "ruchome cześci" dostepne/widoczne w kabinie, czy może gdzieś od spodu auta?

Ja spryskałem wszystko wd-40 ale nie pomogło
mrozpa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2012, 19:35   #7
Rolo28
ford::average
 
Avatar Rolo28
 
Zarejestrowany: 29-11-2008
Skąd: Małopolska
Model: Kuga
Silnik: 2.5 FHEV ST Line X AWD
Rocznik: 2021
Postów: 85
Domyślnie Odp: Skrzypiący pedał sprzęgła

Wysmarowałem wszystko czego dostałem w aucie ale jest bardzo ciężki dostęp obtarłem sobie ręke w trzech miejscach ale wd 40 jest do dupy też pierwsze popsikałem i nic nie dało tylko smar jak sie zrobi ciepło w aucie na słońcu to przypuszczam że i tak sie dostanie wszędzie
Rolo28 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2012, 12:02   #8
grzeny_75
ford::beginner
 
Avatar grzeny_75
 
Zarejestrowany: 19-05-2010
Skąd: Bydgoszcz
Model: Focus C-MAX FX GOLD
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 16
Domyślnie Odp: Skrzypiący pedał sprzęgła

Witam serdecznie
Też ostatnimi czasy mojego Maxa dopadła ta bolączka użyłem do popryskannia smaru na bazie silikonu (taki spraj w biało żółtej puszcze kupiony w casto...) narazie przestało wydawać denerwujące odgłosy.
Pozdrawiam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
grzeny_75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2012, 11:16   #9
marianex100
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-04-2008
Skąd: Rybnik
Model: c max
Silnik: 1,6TDCi 90 KM.
Rocznik: 2005
Postów: 24
Domyślnie Odp: Skrzypiący pedał sprzęgła

Witam też miałem ten problem,kupiłem i wymieniłem plastik w której pracuje sprężyna na zdjęcu w komplecie,poprostu uchwyty w tym plastiku wycierają się i krzywią sprężynę i to powoduje piszczenie podaje link do sklepu [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
marianex100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2012, 18:30   #10
mrozpa
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-02-2011
Skąd: w-wa
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 PB
Rocznik: 2012
Postów: 108
Domyślnie Odp: Skrzypiący pedał sprzęgła

Cytat:
Napisał marianex100 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam też miałem ten problem,kupiłem i wymieniłem plastik w której pracuje sprężyna na zdjęcu w komplecie,poprostu uchwyty w tym plastiku wycierają się i krzywią sprężynę i to powoduje piszczenie podaje link do sklepu [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Dziękuje za tą cenną informację, jak się domyślam jest rozwiązanie docelowe "skrzypienia" a nie smarowanie (bo niestety w moim przypadku nic to nie daje).

Mam jeszcze pytanie do marianex ile czasu zajeła wymiana i czy jest to trudna (pracochłonna) operacja (może opiszesz w skrócie jakiegoś manuala)
W wszczególności chodzi o to jak się przedostać się przez plastki deski rozdzielczej (żeby wymienić to ustrojstwo), na co uważać itp.

dziękuje

mrozpa

Ostatnio edytowane przez mrozpa ; 14-05-2012 o 09:11
mrozpa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.