Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-06-2008, 15:43   #1
ratownik
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-04-2008
Skąd: Chełm
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 DOHC + LPG Sekw.
Rocznik: 1996
Postów: 30
Domyślnie Błąd P1414

Witam

W związku iż galaktyka zaczęła dużo palić, szarpać i mieć okopconą rurę na czarno, postanowiłem ja przebadać, no i wyszło że lambda zdechła. Wymieniłem ale dalej wykazuje jeden błąd dokładnie - p1414 - System powietrza dodatkowego-zwarcie do plusa.

Co to może być? Gdzie tego szukać, mechanicy i diagności nie bardzo wiedzieli za co się wziąć. Co to wogóle jest ten system powietrza dodatkowego? Może ma jakieś inne nazwy? Może ktoś miał podobnie i usuwał podobne usterki?

Proszę o pomoc, bo nie orientuje się w tym temacie... a chciałbym zejść trochę ze spalania.

Wszelkie sugestie mile widziane, tematów na forum podobnych jest mało i mało z nich wynika. Przed założeniem tematu użyłem opcji szukaj

pozdrawiam


Ostatnio edytowane przez deku ; 02-03-2016 o 11:16
ratownik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2008, 19:12   #2
Ryba77
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 11-03-2007
Skąd: Puławy
Model: Galaxy MK1
Silnik: 2.0B
Rocznik: 2000.01.28
Postów: 150
Domyślnie Re: Błąd P1414

p1414-wtrysk powietrza wtórnego- znalazłem coś takiego
A może wtryski leja i go zalewa? Zmierz czas otwarcia wtryskiwaczy i analiza spalin
Ryba77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2008, 19:28   #3
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie Re: Błąd P1414

A jak brzmi angielska wersja tego błedu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

prosze pamietac , ze wiekszośc tłumaczeń na polski jest wzieta z czapy.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2008, 23:18   #4
ratownik
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-04-2008
Skąd: Chełm
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 DOHC + LPG Sekw.
Rocznik: 1996
Postów: 30
Domyślnie Re: Błąd P1414

Ryba77, no na analizie spalin właśnie wyszło że mieszanka zbyt uboga, po wymianie sondy jest ok, sonda pracuje tak jak powinna, problem raczej dotyczy biegu jałowego z tego co ustalili mądrzejsi ode mnie.

Slawko,
angielskiej wersji błędu nie znalazłem, niestety

znalazłem natomiast różne opisy tego błędu:
1414 Wentylator powietrza spalania - V6
17822 P1414 System wtrysku wtórnego powietrza (B2) ? wykryto przeciek, gdzie b2 to podobno numer komponentu ale ja nie wiem o co chodzi.

na kts na którym badano moją Galaktykę wywaliło natomiast tak jak opisałem to wcześniej czyli - P1414 - System powietrza dodatkowego-zwarcie do plusa.
ratownik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-06-2008, 06:25   #5
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie Re: Błąd P1414

P1414 - Secondary Air Injection System Monitor Circuit High Voltage

czyli zwarcie do plusa drugiego obwodu monitorujacego dawkowanie powietrza.

Niestety nie znam układu w Galaxy, wiec nie pomoge.


tu opisy http://members.rennlist.com/warren/obd1400.txt

opis układu
"
In a secondary air injection system, MOSFETs control supply of electric current to an air pump and to a motor for driving an electromagnetic valve and to an electromagnetic coil to introduce secondary air into an exhaust gas passage upstream of a catalyst for purifying the exhaust gas of an internal combustion engine. Gate drive circuits control the MOSFETs based on an instruction from an ECU via input signal processing circuits. Abnormal conditions in the operation for controlling the air pump and the electromagnetic valve are detected, and, when an abnormal condition is detected, forcibly turn the MOSFETs off to interrupt the current to the motor and to the electromagnetic coil. A diagnosing circuit sends to the ECU diagnosis signals representing the state of controlling the load. "

"Secondary air system monitoring ? monitorowanie systemu wtórnego powietrza. Zadaniem uk&adu jest
dostarczanie dodatkowego powietrza do gazów spalinowych, na wyj"ciu kolektora wylotowego, lub
bezpo"rednio do wej"cia katalizatora, w zale-no"ci od efektów, jakie chcemy osi,gn,#:
? doprowadzi# do dodatkowego zap&onu, aby spali# wodorotlenki pozosta&e w spalinach (powietrze na
wyj"ciu kolektora)
? dostarczy# dodatkowe ciep&o powsta&e na skutek zap&onu w kolektorze wylotowym, by przyspieszy#
nagrzewanie si zimnego katalizatora do jego temperatury pracy (powietrze na wyj"ciu kolektora)
? wprowadzi# dodatkowy tlen do katalizatora by zwikszy# jego sprawno"# utleniania wglowodorów i
tlenku wgla. (powietrze na wej"ciu katalizatora)
Dostarczanie dodatkowego powietrza tu- przed katalizatorem, lub nawet bezpo"rednio do jego wntrza,
stosowane jest przy katalizatorach starszego typu, tzw. konwencjonalnych (COC Conventional Oxidation
Catalyst); nie redukuj, one ilo"ci tlenków azotu w spalinach. Na rynku dostpne s, pojazdy posiadaj,ce
katalizatory trójfunkcyjne w po&,czeniu z konwencjonalnym. W takim przypadku uk&ad wtórnego powietrza
mo-e dozowa# powietrze zarówno na wyj"ciu kolektora jak i wej"ciu katalizatora COC"
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-06-2008, 10:04   #6
muflon137
ford::advanced
 
Avatar muflon137
 
Imię: marcin
Zarejestrowany: 25-06-2007
Skąd: częstochowa
Model: galaxy mk2
Silnik: 1.9/116
Rocznik: 2005
Postów: 367
Domyślnie Re: Błąd P1414

witam.
u mnie też wyskakuje p1414.
p1414- specyficzny kod producenta. dalszych informacji proszę szukać w instrukcji serwisowej samochodu.
ps. do diagnostyki silnika forda używam scantool
__________________
life is short play hard
muflon137 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-06-2008, 22:38   #7
Dzyndzol
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 31-07-2007
Postów: 2
Domyślnie Re: Błąd P1414

Cześć! Przerabiałem błąd P1414 wczoraj: goście mechanicy po długim śledztwie ustalili, że to pompa powietrza powrotnego (zwana też turbinką) jest zatarta. Na rynku brak zamienników, bo to się nikomu nie psuje, tylko mnie oczywiście, oryginał z Niemiec za 1800 zeta, dopadłem na szrocie za 130. Po zamontowaniu jest różnica w przyspieszaniu na plus (dodam jeszcze, że kupując swojego galaxa słyszałem od gościa, który go prześwietlał, że mogę się spodziewać kłopotów z sondą, albo przewodami dolotowymi powietrza, albo turbinką właśnie!).
PS: czy ktoś wie czy to normalne, że turbinka włącza się 10 sek po starcie silnika, buczy dość głośno przez kilka minut i się wyłącza, a czasem w ogóle nie daje znaków życia?
__________________
Hi hi hi...
Dzyndzol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-06-2008, 23:42   #8
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie Re: Błąd P1414

Dzyndzol, przeczytaj koncówke mojego poprzedniego postu, a bedziesz wiedział, że tak ma być.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-07-2008, 10:16   #9
ratownik
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-04-2008
Skąd: Chełm
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 DOHC + LPG Sekw.
Rocznik: 1996
Postów: 30
Domyślnie Re: Błąd P1414

Dobra Panowie,

czy ktoś mi powie gdzie ten czujnik sie znajduje i jak go nazwać bo jak mowie w sklepach to patrzą na mnie jak na wariata,
co do turbinki to powiedzieli mi żeby najpierw sprawdzić ten czujnik dopiero potem turbinkę (ale o ironio nie potrafią wskazać gdzie on jest i jak on wygląda). Sprawdzałem w etechu nie ma, infotecha jeszcze nie sprawdzałem, etech nie lokalizuje takiego błędu. Proszę o pomoc bo normalnie ręce opadają - tak to jest żyć na wschodzie Polski - jak mawiają miejscowi "odbyt europy"

pozdrawiam
ratownik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2010, 18:33   #10
adi-1978
ford::beginner
 
Avatar adi-1978
 
Zarejestrowany: 31-10-2010
Skąd: Wałbrzych
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 DOHC
Rocznik: 1996
Postów: 18
Domyślnie Odp: Błąd P1414

Witam
Czy mógł by ktoś mi napisać gdzie szukać tej ala turbinki, bo też mam ten błąd??
adi-1978 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.