Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-07-2012, 21:43   #21
ministerq
ford::professional
 
Avatar ministerq
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 22-06-2008
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Model: Ford fiesta mk4, mondeo mk4
Silnik: 1.8MTDI/170KM 2.0TDCI/140KM
Rocznik: 1998/2010
Postów: 1,771
Domyślnie Odp: szarpanie podczas jazdy

Cytat:
Napisał mjprzem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I w sumie tak jezdzac dieslem zajedzisz mu pierscionki zanim do 200kkm dojezdzi.
Ciekawe, z chęcią się dowiem dlaczego, i dlaczego akurat pierścienie, a nie np. panewki czy inne elementy. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
"Diesel jak każdy, musi puścić porządnego bąka żeby się cieszyć zdrowiem. "
ministerq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2012, 13:18   #22
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: szarpanie podczas jazdy

poniewaz wlasnie tylko pierscienie w cylindrach sa najmniej smarowanym punktem w calym silniku.

wraz z obrotami silnika zwieksza sie cisnienie oleju..ale niestety pierscienie na tlokach pracuja z bardzo mala iloscia oleju-tylo co na nie nachlapie z dziurki w korbowodzie.

dlateo samego powodu szczegolnie w samochodach malolitrazowych i najczesciej samochodach sluzbowych widac wlasnie najwieksze zuzycia pierscieni tlokowych i to wlasnie w tych samochodach te silniki najczesciej pozniej olej piją bo latajace z duzymi predkosciami po cylindrach pierscienie znacznie szybciej sie przegrzewają i zuzywają.

dlaczego sie szybciej przegrzewają ...bo taka jest zasada ze im wieksza roznica predkosci pomiedzy elementami ciernymi tym wiecej ciepla wsie wydziela.

czyli im tlok szybciej pracuje tym bardziej pierscienie sie rozgrzewają...nie tylko od samego procesu spalania mieszanki paliwa i powietrza ale takze jeszcze od tarcia.

to dlatego silniki w samochodach ciezarowych aby mogly wytrzymac wiele km bez remontu mają obnizoną predkosc obrotową silnika aby wlasnie wiele podzespolow mechanicznych nie zuzyło sie zbyt szybko.

silniki wysokoobrotowe sa dobre ale na tor wyscigowy aby uzyskac duza moc z malego silnika a nie dla przecietnego polaka ktory musi jezdzic samochodem z przebiegiem ponad 200kkm.
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2012, 13:41   #23
ministerq
ford::professional
 
Avatar ministerq
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 22-06-2008
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Model: Ford fiesta mk4, mondeo mk4
Silnik: 1.8MTDI/170KM 2.0TDCI/140KM
Rocznik: 1998/2010
Postów: 1,771
Domyślnie Odp: szarpanie podczas jazdy

Wszystko pięknie ładnie, szkoda tylko że nadmiernie obciążając silnik na niższych obrotach (tak, bo tak to trzeba nazwać), użytkownik naraża się na szybsze zużycie panewek, a w konsekwencji wywinięcie korby, czy nawet pęknięcie wału. Wystarczy zaobserwować wskazania temperatury płynu chłodzącego, i słuchać silnika. Niższe obroty i duże obciążenie = wibracje i głośna praca; wysokie obroty = głośna praca. W obu przypadkach następuje wzrost temperatury silnika (płynu chłodzącego). Silniki diesla nie lubią ani zbyt niskich prędkości obrotowych + obciążenie, ani zbyt wysokich obrotów. Najlepiej i najwydajniej pracuje im się tam, gdzie przebiega szczyt ich momentu obrotowego, i to właśnie sugerowałem koledze.
__________________
"Diesel jak każdy, musi puścić porządnego bąka żeby się cieszyć zdrowiem. "
ministerq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2012, 07:21   #24
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: szarpanie podczas jazdy

Alez kolego..nic podobnego.

moment obrotowy niema nic wspolnego z predkoscia obrotowa silnika z jaka zalecana jest jazda.

Prawda jest taka ze czy diesel czy benzyna to w osobowych srednio pomiedzy 1500 do 2000rpm maks i nie wiecej...no chyba ze wiecej jedziemy i niema nizszego biegu.

gdyby prawda bylo to cos napisal to kazdy diesel ma maks moment przy okolo 2000-2500rpm a to wcale niejest dobra jazda dla silnika.

a benzyniaki maja maks momenty obrotowe przy 4500..i co wtedy?

wsiadz sobie w nowy samochod w ktorym jest komputerek przypominajacy o zmianie biegow i przekonasz sie ze samochod sam prosi aby utrzymywać obroty w przedziale 1500-2000rpm i nie wiecej.
a w autoamtach to masz obroty na poziomie 1300rpm przy spokojnej jezdzie.
jak myslisz czym sugerowali sie konstruktorzy podajac taki przedzial obrotow silnika?

Niestety niewiedza i niedoinformowanie wielu ludzi rodzi wlasnie takie poglady ze silniki lubia wysokie obroty..a pozniej w samochodach z 200kkm mamy pierscionki do wymiany.

Ale kazdy jezdzi jak uwaza..jego pieniadze... jego silnik.

PS. najbardziej obciaza uklad korbowy jazda na maks. momencie obrotowym i w tym przedziale bo wowczas silnik ma najwieksze przyrosty cisnienia w cylindrach co odbja sie wlasnie na panewkach. maks. moment obrotowy niema nic wspolnego z ekonomiczna jazdą i jest to tylko jeden z parametrow pracy silnika tak jak jego maks. moc i ani jedno ani drugie niema nic do ekonomicznej i oszczednej jazdy dla silnika!!!!!

Ostatnio edytowane przez mjprzem ; 31-07-2012 o 07:25
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2012, 10:49   #25
marekgt
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-11-2008
Model: Focus
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 10
Domyślnie Odp: szarpanie podczas jazdy

Panowie, chciałem nieco odgrzać temat i zapytać czy komuś udało się rozwiązać problem? Mam też pytanie czy podczas szarpania wasze samochody podobnie jak mój puszczają obfite białe bąki? Sporo czytałem na ten temat w tym jak i podobnych postach ale nikt nie pisał o dymieniu. Moje wnioski po lekturze forum jak i rozmowie z mechanikiem są takie że to najprawdopodobniej zacinający się wtrysk. Mój samochód zapala normalnie pracuje równo ale gdy zaczynam jechać zwłaszcza na pierwszych biegach szarpie i kopci, po jakimś czasie wszystko wraca do normy ale gdy się zatrzymam i zgaszę silnik na jakieś 10 min to problem powraca, znowu chwilę po szarpie, po dymi i znowu się uspokaja. W przyszłym tygodniu zamierzam wybrać się do serwisu forda.
marekgt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2012, 20:24   #26
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: szarpanie podczas jazdy

a nie pomyslales ze to moze procedura dopalania dpfa i dlatego tak dymi?
poczytaj troche o tym to sie dowiesz, ale zacinajacy sie wtrysk tez jest bardzo blisko tego wyjasnienia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
powinienes tez egr sprawdzic
to wszystko to takie podstawowe rzeczy ktore sie sprawdza a pozniej juz reszta dokladniejsza.
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2012, 07:03   #27
marekgt
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-11-2008
Model: Focus
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 10
Domyślnie Odp: szarpanie podczas jazdy

Temat DPFa to ja akurat przerobiłem bardzo dokładnie jakiś czas temu, normalnie o tym dziadostwie to mógłbym doktorat napisać, więc tą przyczynę mogę wykluczyć na 100%. Tak jak napisałem wcześniej chciałbym wiedzieć czy kolegom też kopci podczas szarpania i czy może już uporali się z problemem.
marekgt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2012, 15:49   #28
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: szarpanie podczas jazdy

no to skoro to wystepuje tylko w czasie jazdy to przypuszczam ze dobrze podejrzewasz uklad wtryskowy bo i tak nic wiecej chyba nie moze byc poza egr.
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2012, 21:55   #29
michu182
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-05-2011
Skąd: ZWA
Model: Focus III / C-Max
Silnik: 1.6 tdci 115KM / 2.0 tdci 136KM
Rocznik: 2011 / 2004
Postów: 52
Domyślnie Odp: szarpanie podczas jazdy

tez mam ten sam objaw. Wystepuje przy normalnej jezdzie w trasie, nagle zaczyna szarpac i po chwili ustepuje. Czasami szrpnie przy gwaltownym przyspieszaniu. Najgorzej jest gdy objawy uwidocznia sie przy wyprzedzaniu. Jakis czas temu bylem na komputerze i zostal wykryty blad EGR. Mechanik powiedzial ze jes to element programowalny, ale niestety on mi tego nie zrobi bo jego modul nie ma dostepnej takiej opcji. Czy rzeczywiscie EGR jest programowalny ??
michu182 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2012, 15:42   #30
Deryll
ford::professional
 
Avatar Deryll
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 27-04-2009
Skąd: Biała Podlaska
Model: Volvo XC90 / BMW X3 E83
Silnik: D5 2.4 185KM / 3.0D 218KM
Rocznik: 2007 / 2007
Postów: 1,947
Domyślnie Odp: szarpanie podczas jazdy

Cytat:
Napisał michu182 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mechanik powiedzial ze jes to element programowalny
Boscy są ci mechanicy, jeśli wywaliło błąd to coś nawaliło. Po pierwsze należało by go wyjąć i spróbować poczyścić.
Deryll jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.