Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-03-2021, 14:11   #1771
tomekxo
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 EcoBoost 240KM
Rocznik: 2013
Postów: 104
Domyślnie Problem z Forscanem lub kablem ELS27

Zakupilem z ali kabel ELS27. W ustawieniach portu COM wybralem czas poznienia na 1ms, w forscanie w zakladce polaczenie mam ustawione "Rodzaj polaczenia AUTO". Przy pierwszym podlaczeniu kabla i podpieciu do auta Wywalilo komunikat ze kabel to jakis klon. Za kazdym razem gdy sie lacze jest komunikat "This adapter uses counterfeit STN chip". Dalej wykrywa moduly... PCM OBDII SASM ABS RCM BCMii PDM DDM PAM HVAC ACM IPC... Moge odczytac i skasowac bledy DTC. Ale gdy wejde w zakladke Konfiguracja i programowanie (mikroprocesorka) to tam w liscie modulow mam tylko ABS ABS RCM BCMii IPC IPC IPC... A przeciez powinno byc ich wiecej, nie ma PCM. Chociaz przy podlaczaniu kabla pokazal ze znalazl modul PCM. Chcialem sie podlaczyc do modulu BCMii, ale przy probie brakujacego pliku z internetu wywalilo blad "Downloading BG9T-14C097-AA ERR". Dopiero gdy zmienilem w forscanie rodzaj polaczenia na FTDI to pobral plik i sie polaczylem. Zerknalem jaka mam mape silnika, itp. Ale modulu PCM jak nie bylo tak nie ma. Stad moje pytanie, czy cos zle ustawilem, czy moze ten kabel jest jakis trefny. Ciagle wywala ze jest podrobiony. Prosze o informacje...

Tutaj link do filmu z informacjami o moim aucie
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

A tutaj do informacji z modulu BCMii:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Taki kabel kupilem: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
A takie sa na allegro: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Jak dla mnie sa identyczne. Oba sa na chipie PIC24HJ128GP + FTDI


Ostatnio edytowane przez tomekxo ; 17-03-2021 o 14:25
tomekxo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2021, 08:30   #1772
rajman
ford::professional
 
Avatar rajman
 
Zarejestrowany: 12-07-2009
Skąd: Lublin
Model: Focus MK4
Silnik: 1.5 EcoBubble
Rocznik: 2019
Postów: 1,331
Domyślnie Odp: [mk3][mk4]Forscan - program do diagnostyki i nie tylko

i ten z allegro pewnie bedzie dziala tak samo, forscan wykrywa slaba przepustowosc i zglasza kabel jako nieoryginalny.

mozliwe ze jak kabel jest slabej jakosci to czesci modulow na szybszym can nie wykrywa
rajman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2021, 18:05   #1773
zielon
ford::average
 
Imię: Ryszard
Zarejestrowany: 31-08-2016
Skąd: lubelski
Model: Mondeo
Silnik: 1,8 PB+LPG
Rocznik: 2002
Postów: 117
Domyślnie Odp: [mk3][mk4]Forscan - program do diagnostyki i nie tylko

Poszukaj sterowników do klona kabla. Nie wszystko co zrobione jest tam, działa na orginał sterownikach.
zielon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2021, 08:47   #1774
tomekxo
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 EcoBoost 240KM
Rocznik: 2013
Postów: 104
Domyślnie Odp: [mk3][mk4]Forscan - program do diagnostyki i nie tylko

Tez mi sie wydaje ze kabel z allegro bedzie dokladnie taki sam.

Tzn ja nie instalowalem zadnych sterownikow do kabla. Na dolaczonej plycie cd do kabla byly jakies pierdoly jak stara wersja Forscana. Windows sam wykryl kabel. W ustawieniach portu COM wybralem czas poznienia na 1ms, w forscanie w zakladce polaczenie mam ustawione "Rodzaj polaczenia FTDI". Programem ELS Baudrate ustawilem na 2000000.

Ktos mi tam pisal ze to normalne ze w benzynie nie wykrywa PCM...
tomekxo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2021, 10:41   #1775
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: [mk3][mk4]Forscan - program do diagnostyki i nie tylko

Cytat:
Napisał tomekxo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Ktos mi tam pisal ze to normalne ze w benzynie nie wykrywa PCM...
Pomylone pojęcia!
"Wykrywanie PCM" sprawdza się na zakładce konfiguracji modułów i na liście modułów w oknie DTC.
Jak najbardziej PCM jest wykrywany, bo inaczej FORSCan by się z autem nie połączył!Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

W oknie "programowania" pojawiają się jedynie te opcje, które mają zastosowanie dla danego auta. Dla tego silnika autorzy nie zrobili żadnej procedury do programowania - to nic nie ma dla danego PCM.
Krótko mówiąc - pretensje do konstruktorów Forda oraz ew. autorów FORSCana a nie do kabla!Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na innym aucie i tym samym kablu (np. 2.0TDCi DW10C) - i owszem pojawi się to co ma się pojawić.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2021, 12:17   #1776
domekrap
ford::average
 
Imię: Zdzisław
Zarejestrowany: 01-02-2021
Skąd: Suwałki
Model: Kuga Vignale
Silnik: 2.0 202 KM
Rocznik: 2018
Postów: 61
Domyślnie Odp: [mk3][mk4]Forscan - program do diagnostyki i nie tylko

A czy jest tu ktos kto zna forscana na tyle by dla kuga 2018 podać zmianę modułu żeby na panelu sync3 mieć ikonę i sterowanie klimatyzacja?
domekrap jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2021, 13:49   #1777
FARORZ
ford::beginner
 
Imię: Lukasz
Zarejestrowany: 22-01-2018
Skąd: Rzeszow
Model: Ford Focus ST MK3
Silnik: 2.0 EB
Rocznik: 2018
Postów: 25
Domyślnie Odp: [mk3][mk4]Forscan - program do diagnostyki i nie tylko

Cytat:
Napisał FARORZ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
szukałem ale niestety nie znalazłem odpowiedzi na mój problem.
Chodzi o interfejs icar2, który nie widzi modułu BCMii. Czy to wina samego interfejsu czy coś jeszcze należny zrobić aby się z nim połączyć?
Chcę dezaktywować system monitoringu ciśnienia w oponach.
Dotarłem też do informacji, że z poziomu modułu BCMii można również zmienić zakres częstotliwości radia na europejskie, czy to prawda?

Z góry dziękuję za pomoc.
No więc sam sobie odpowiem, może komuś się przyda.
Zakres częstotliwości można zmienić w module ACM, szukamy pozycji 727-04-01 i zmieniamy końcówkę na: 0301 0155 53E0.
Niestety potrzebny jest interfejs z obsługą MS i HS-CAN, ja użyłem ELS27 z Aliexpress.
RDS działa.

Czujniki TPMS też da się dezaktywować, robimy to w module BCM.

Ostatnio edytowane przez FARORZ ; 24-03-2021 o 13:51
FARORZ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2021, 21:47   #1778
Qudimek
ford::amateur
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 26-03-2020
Skąd: Katowice
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.5T (260HP)
Rocznik: 2007
Postów: 7
Domyślnie Forscan triki

Cześć, kupiłem ostatnio kabel Viaken v3 1170, może ktoś podpowiedzieć jak wejść w menu różnych dodatkowych opcji? Oraz co mogę samemu odblokować/zmienić za pomocą tego kabla? Na przykład automatyczne składanie lusterek po zamknięciu auta, włączenie postojówek po otwarciu, czy włączanie awaryjnych przy mocnym hamowaniu? Co mogę ogólnie zmienić i dodać bez dokładano modułów dodatkowych. Może ktoś ma jeszcze jakieś ciekawe opcje które samemu można zrobić z pomocą tego kabla.
Qudimek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2021, 08:08   #1779
rajman
ford::professional
 
Avatar rajman
 
Zarejestrowany: 12-07-2009
Skąd: Lublin
Model: Focus MK4
Silnik: 1.5 EcoBubble
Rocznik: 2019
Postów: 1,331
Domyślnie Odp: Forscan triki

polecę elektrodą - użyj funkcji szukaj - wszystko co było do zrobienia jest już opisane na forum. Głównie o programie ELMConfig
rajman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2021, 11:25   #1780
arti-p
ford::beginner
 
Avatar arti-p
 
Zarejestrowany: 18-03-2021
Model: Ford escape
Silnik: 1.5
Rocznik: 2017
Postów: 16
Domyślnie Odp: Forscan - program do diagnostyki i nie tylko

Witam. Od miesiąca posiadam Forda escape 2017 rok. W planie mam zakupić ten oto kabal do diagnostyki.
Czy będzie się on łączył bez problemu poprzez forscan?
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka
arti-p jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
mondeo mk4



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:13.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.