Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-07-2019, 15:10   #1751
swiety_76
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 04-01-2013
Skąd: Łódź
Model: Focus MK2 & MK3
Silnik: 1,6
Rocznik: 2007 & 2011
Postów: 96
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Chodzi o mk2 2007.
W wiązce chińczyka od złącza fabrycznego wychodzi przewód ill nie połączony z niczym (zaślepiony)
Od radiia chińczyka wychodzi ill który przez taką mała fabryczną chińską wtyczkę razem z acc wchodzi do dekodera canbus.
Rozumiem że mam odłączyć ill idące od radia do canbus i połączyć go z ill wychodzącym od gniazda fabrycznego ?

swiety_76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2019, 15:33   #1752
yaris1
ford::professional
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 03-04-2013
Skąd: Irlandia
Model: Kuga
Silnik: 2.0 tdci 161KM
Rocznik: 2008
Postów: 1,261
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Cytat:
Napisał swiety_76 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chodzi o mk2 2007.
W wiązce chińczyka od złącza fabrycznego wychodzi przewód ill nie połączony z niczym (zaślepiony)
Od radiia chińczyka wychodzi ill który przez taką mała fabryczną chińską wtyczkę razem z acc wchodzi do dekodera canbus.
Rozumiem że mam odłączyć ill idące od radia do canbus i połączyć go z ill wychodzącym od gniazda fabrycznego ?
Dobrze zrozumiałeś je też musiałem tak podłączyć i też posiadam isudar
I nie zapomnij o ustawieniach
yaris1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-08-2019, 14:45   #1753
slaweek
ford::advanced
 
Avatar slaweek
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 20-08-2008
Skąd: Kraśnik
Model: Ford Galaxy MK2 (sprzedany) Ford S-MAX, Ford Edge polift
Silnik: 1.9 TDI, 2.0 TCDI
Rocznik: 2001, 2007
Postów: 333
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Cześć, dostałem radio z androidem (chińczyka) proste jak ... popodpinałem kable pod adapter do s-max. Niestety radio nie odpala. Zrobiłem sobie zasilacz i zwierając + z ACC i wpijając pod plusa w zasilaczu radio odpala. Macie może jakiś schemat wtyczki z smax. Gdzie szukać ew. zasilania z aku i zasilania ze stacyjki?
slaweek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-08-2019, 15:03   #1754
yaris1
ford::professional
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 03-04-2013
Skąd: Irlandia
Model: Kuga
Silnik: 2.0 tdci 161KM
Rocznik: 2008
Postów: 1,261
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Cytat:
Napisał slaweek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cześć, dostałem radio z androidem (chińczyka) proste jak ... popodpinałem kable pod adapter do s-max. Niestety radio nie odpala. Zrobiłem sobie zasilacz i zwierając + z ACC i wpijając pod plusa w zasilaczu radio odpala. Macie może jakiś schemat wtyczki z smax. Gdzie szukać ew. zasilania z aku i zasilania ze stacyjki?
Kolego jakie radio? Nazwa jeśli jestGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czasami jest tak że chińczyk nie ustawił Canbus na mondeo tylko NO CANBUS więc radio się nie uruchomi bo nie ma sygnału ACC Z CANBUS DEKODERA
A czasem jest tak że są pomylone kable B+ z ACC
Czerwony to ACC żółty B+
yaris1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-08-2019, 20:08   #1755
slaweek
ford::advanced
 
Avatar slaweek
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 20-08-2008
Skąd: Kraśnik
Model: Ford Galaxy MK2 (sprzedany) Ford S-MAX, Ford Edge polift
Silnik: 1.9 TDI, 2.0 TCDI
Rocznik: 2001, 2007
Postów: 333
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Cytat:
Napisał yaris1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolego jakie radio? Nazwa jeśli jestGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czasami jest tak że chińczyk nie ustawił Canbus na mondeo tylko NO CANBUS więc radio się nie uruchomi bo nie ma sygnału ACC Z CANBUS DEKODERA
A czasem jest tak że są pomylone kable B+ z ACC
Czerwony to ACC żółty B+
Radio to jakiś iMars, canbusa nie mam, z tego co wyczytałem to nie jest bezwarunkowo potrzebny by używać radio. Tak jak wspomniałem po spięciu ACC z B+ i podpieciu pod zasilacz startuje radio ok. No ale to może nie rozwiązywać problemu z zamianą.

Ostatnio edytowane przez slaweek ; 02-08-2019 o 20:15
slaweek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-08-2019, 21:32   #1756
yaris1
ford::professional
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 03-04-2013
Skąd: Irlandia
Model: Kuga
Silnik: 2.0 tdci 161KM
Rocznik: 2008
Postów: 1,261
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Cytat:
Napisał slaweek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Radio to jakiś iMars, canbusa nie mam, z tego co wyczytałem to nie jest bezwarunkowo potrzebny by używać radio. Tak jak wspomniałem po spięciu ACC z B+ i podpieciu pod zasilacz startuje radio ok. No ale to może nie rozwiązywać problemu z zamianą.
Akurat ty potrzebujesz canbus w swoim samochodzie
Jeśli byś miał fokę C-Max to nie
Jesli sklep nie oferuje dekodera musisz kupic mnie więcej coś takiego

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Jest jeszcze opcja tak jak piszesz z radia wychodzi ACC i B+ połącz je i połącz je z B+ z oryginalnej wtyczki, ta opcja będzie wymagała ręcznego włączenia i wyłączenia radia jak zapomnisz wyłączyć to efekt znasz.
Bezpieczniejsza druga opcja to rzeźba kabli, czyli B+ do B+ a za ACC może robić + z zapalniczki, plusem tego połączenia jest to że jak zapomnisz wyłączyć radio samo zgaśnie po około 15min
yaris1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2019, 05:24   #1757
slaweek
ford::advanced
 
Avatar slaweek
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 20-08-2008
Skąd: Kraśnik
Model: Ford Galaxy MK2 (sprzedany) Ford S-MAX, Ford Edge polift
Silnik: 1.9 TDI, 2.0 TCDI
Rocznik: 2001, 2007
Postów: 333
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Ok. Zrozumiałem. A proszę powiedz mi czy całość nie może być zasilona z zapalniczki? Zanim mi przyjdzie can bus to radio będzie mi zbędne.

Ostatnio edytowane przez slaweek ; 03-08-2019 o 07:51
slaweek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2019, 10:10   #1758
yaris1
ford::professional
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 03-04-2013
Skąd: Irlandia
Model: Kuga
Silnik: 2.0 tdci 161KM
Rocznik: 2008
Postów: 1,261
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Cytat:
Napisał slaweek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ok. Zrozumiałem. A proszę powiedz mi czy całość nie może być zasilona z zapalniczki? Zanim mi przyjdzie can bus to radio będzie mi zbędne.
Tak i nie jeśli całość podłączysz pod zapalniczkę to za każdym razem będziesz musiał ustawiać na nowo radio wszystkie stacje będą znikać. B+ służy jako pamięć więc powinieneś go używać , drugą złą stroną jest to że żaden system i urządzenie nie lubi szybkiego wyłączenia tzn. na przykład masz laptopa i żeby go wyłączyć wyciągasz baterię
yaris1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-08-2019, 09:38   #1759
slaweek
ford::advanced
 
Avatar slaweek
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 20-08-2008
Skąd: Kraśnik
Model: Ford Galaxy MK2 (sprzedany) Ford S-MAX, Ford Edge polift
Silnik: 1.9 TDI, 2.0 TCDI
Rocznik: 2001, 2007
Postów: 333
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Cytat:
Napisał yaris1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak i nie jeśli całość podłączysz pod zapalniczkę to za każdym razem będziesz musiał ustawiać na nowo radio wszystkie stacje będą znikać. B+ służy jako pamięć więc powinieneś go używać , drugą złą stroną jest to że żaden system i urządzenie nie lubi szybkiego wyłączenia tzn. na przykład masz laptopa i żeby go wyłączyć wyciągasz baterię
Wielkie dzięki za pomoc. Decyzja zapadłą, B+ pod aku a acc zapalniczka (mam wyciągnięte gniazdo zapalniczki do schowka więc nie będzie problemu z mostkowaniem). Dzięki wielkie.

Ostatnio edytowane przez slaweek ; 04-08-2019 o 09:45
slaweek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-08-2019, 12:02   #1760
yaris1
ford::professional
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 03-04-2013
Skąd: Irlandia
Model: Kuga
Silnik: 2.0 tdci 161KM
Rocznik: 2008
Postów: 1,261
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Cytat:
Napisał slaweek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wielkie dzięki za pomoc. Decyzja zapadłą, B+ pod aku a acc zapalniczka (mam wyciągnięte gniazdo zapalniczki do schowka więc nie będzie problemu z mostkowaniem). Dzięki wielkie.
Jeśli masz ochotę to zapodaj zdjęcie wiązki od radia co dostałeś razem z radiem i zdjęcie pokrywy radia z układem pinów. Jeśli z radia wychodzą kable RX i tx można pomyśleć o Canbus
yaris1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
radioodbiornik



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.