Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-07-2015, 07:52   #91
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Regeneracja sprezarki klimatyzacji-Uszczelniacz

Cytat:
Napisał dino77 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mjprzem, rzuć mądrym słowem! teoria mi się z praktyką rozeszły...
No i mi zaczyna tez sie rozchodzic...

nie napisałes w ktorym jeszcze miejscu umieszczone są dokładnie zawory niskiego i wysokiego cisnienia.

Inna sprawa hmmm bo jak to mozliwe ze cisnienia są takie same skoro
" rurka na parownik niby ciepła, z parownika niby zimna"
to oznacza ze zawor rozprezny niby cos dziala.

Inna sprawa -jakiego urzadzenia uzywasz? i czy klimatyzacja w samochodzie cos działa? czy cokolwiek chłodzi?

a na urządzeniu -pomiedzy niskim i wysokim cisnieniem nie miales połączenia otwartego?
bo z twojego opisu nie rozumiem jak moglo nie byc roznicy pomiedzy stroną niskiego i wysokiego cisnienia-skoro miales zimną rurkę za parownikiem. inna sprawa? hmmm moze zmieniła sie obetość układu na nowej chlodnicy?

moze jest za mało czynnika nabite i nie dochodzi do skraplania czynnika i przez zawor rozprezny leci tylko gaz? ale to i tak powinna byc roznica pomiedzy niskim a wysokim cisnieniem.

pytanie czy rurka za parownikiem jest zimna czy mniej gorąca tylko od tej przed parownikiem...( za skraplaczem?)

No i mi sie w tym przypadku teoria rozchodzi... bo wydaje mi sie ze cos jeszcze musi byc nie tak albo czegos nie dopowiedziałes bo to poki co jest bardzo nie logiczne.

mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2015, 07:07   #92
dino77
ford::amateur
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 11-06-2015
Skąd: Szczecin
Model: Getz
Silnik: 1.4 benzyna
Rocznik: 2007
Postów: 9
Domyślnie Odp: Regeneracja sprezarki klimatyzacji-Uszczelniacz

mjprzem dziękuję, wygląda że po moim problemie.
Kiedy już wypróbowałem wszystko, całkiem już bezradny byłem, na koniec zrobiłem to, co serwisant robi kiedy wszystko inne zawiedzie, energicznie stuknąłem w zawór rozprężny. Sposobu nikomu nie polecam, bo tak potraktowany zespół często się pózniej kwalifikuje do wyrzucenia. Od razu zaczęło normalnie chłodzić, oba ciśnienia też są już zgodne z teorią. Dynamicznie, oraz statycznie po wystygnięciu. Jak to możliwe? - nie wiem, nie rozumiem, z konstrukcji zaworu wynika, że on "nijak nie ma prawa" zaciąć się w pozycji maksymalnie otwartej. W zamkniętej owszem, może, w przypadku awarii popychacza sprzężenia zwrotnego z membrany. Pozostają chyba jako wytłumaczenie tylko te pi...ne krasnoludki... Albo coś, co pozostało we wnętrzu po procesie montażu (zawór fabrycznie nowy) a teraz się przemieściło, ale to wytłumaczenie mocno naciągane.
dino77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2015, 07:25   #93
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Regeneracja sprezarki klimatyzacji-Uszczelniacz

a moim zdaniem to wytlumaczenie nie jest mocno naciagane.
Bo montowany jest w pozycji kiedy jest komora ciepły a nie zimny i wowczas moze byc maks. otwarty.
I moze faktycznie tak było.

A z nowymi zaworami długo nie uzywanymi-nie pisze teraz o zaworze od klimy -ale zawsze tak jest ze jak dlugo jest w jakiejś pozycji to lubi sie zaciąć.

To masz szczescie bo ja myslałem juz ze bedziesz musiał chyba tez zawór drugi raz wymieniać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. No to dobrze ze wszystko dobrze sie skonczyło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. oby więcej sie tylko nie zacinał.
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2015, 16:26   #94
sbozecki
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-03-2012
Skąd: krosno odrz
Model: mondeo
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2002
Postów: 127
Domyślnie Odp: Regeneracja sprezarki klimatyzacji-Uszczelniacz

klima po nabiciu chłodzi temp. z kratek poniżęj 1*C Niżęj nie schodziłem bo sie bałem że zacznie pluć kostkami lodu !!!!!

1,5 *C na 4 biegu
0,8 *C na 2 biegu
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg CAM00252.jpg (83.7 KB, 58 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg CAM00253.jpg (85.2 KB, 48 wyświetleń)
sbozecki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2015, 17:42   #95
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Regeneracja sprezarki klimatyzacji-Uszczelniacz

Cytat:
Napisał sbozecki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
klima po nabiciu chłodzi temp. z kratek poniżęj 1*C Niżęj nie schodziłem bo sie bałem że zacznie pluć kostkami lodu !!!!!

1,5 *C na 4 biegu
0,8 *C na 2 biegu
bardzo ładne wyniki... oczywiscie to jest bardzo dobre chlodzenie i jezeli zamrażałby sie parownik po czasie to mozna to wyregulowac zmniejszajac ilosc czynnika w ukladzie-wowczas sprezarka bedzie czesciej przerywała prace.

wszystko juz oczywiscie bylo dokładnie opisane.

ps. ale po czasie z roku na rok czynnika i tak bedzie ubywac Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2015, 19:47   #96
barkow31
ford::average
 
Avatar barkow31
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 07-12-2012
Skąd: Sanok
Model: Hatchback/ Kombi
Silnik: 1.6 100 km /1.5 120km
Rocznik: 2001/ 2016
Postów: 156
Domyślnie Odp: Regeneracja sprezarki klimatyzacji-Uszczelniacz

U mnie zobaczylem dzisaj ze sprezarka jest oblana zielonym olejem ale klimatyzacja dziala normalnie chlodzi dobrze.olej tak jakby przy srubach ktory laczy przednia czesc od reszty sprezarki i czy po naprawie trzeba uzupelnic czynnik od nowa.
barkow31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2015, 19:58   #97
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Regeneracja sprezarki klimatyzacji-Uszczelniacz

Jeżeli chcesz naprawiać, bo zobaczyłeś troche zielonego czynnika chłodzącego na spreżarce, to najlepiej podjechać do klimiarzy, i wyciągnąć reszte czynnika, czyli odessać. Uszczelnić sprężarkę, i wtedy uzupełnic na nowo w tym warsztacie , co maja reszte czynnika z Twojego auta.
Albo nic nie robić, jeżdzić dotąd, aż klimatyzacja przestanie działać, to może być szybko, albo i nie.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2015, 13:01   #98
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Regeneracja sprezarki klimatyzacji-Uszczelniacz

Cytat:
Napisał barkow31 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie zobaczylem dzisaj ze sprezarka jest oblana zielonym olejem ale klimatyzacja dziala normalnie chlodzi dobrze.olej tak jakby przy srubach ktory laczy przednia czesc od reszty sprezarki i czy po naprawie trzeba uzupelnic czynnik od nowa.
Wszystko jest juz bardzo dokładnie opisane w tym temacie. strony hmm okolo 5~9
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2015, 21:41   #99
lewap97
ford::amateur
 
Imię: Pawel
Zarejestrowany: 21-06-2015
Skąd: Olsztyn
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 2005
Postów: 7
Domyślnie Odp: Regeneracja sprezarki klimatyzacji-Uszczelniacz

Cytat:
Napisał mjprzem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zacznij od tego:
-sprawdz czy przy włączaniu klimy załącza sie sprzegło sprezarki.

Jak niewiesz jak sie sprzegło sprezarki załącza-to siagnij wtyczke z 2 pinami od sprezarki i podłącz do niej 12V np z akumulatora.

Jezeli tak sie robi samo jak załączasz klime-czyli sprzęgiełko klika-to moze ktos zalozyl za krotki pasek bo nie bylo innego pod ręką.

byc moze jest wszystko ok.

Ale jezeli sprzegło sie nie załącza po nacisnieciu AC- to powodów moze byc juz wiecej-zazwyczaj mała ilość czynnika.

a jak i co sprawdzić...?

w tym temacie
Klimatyzacja - diagnozowanie usterki
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania.

Ale musisz przeczytac pierwsze 2-3 strony-tam jest zasada działania układu i działa tak samo w innych samochodach -tyle ze kabelki do ff2 są inne kolory ale i w tym temacie do FF2 podawałem oznaczenia kabli.

Po miesiącu udało mi się wygospodarować trochę czasu i założyłem pasek na kompresor. Klima działa super a pasek był zdjęty bo chyba łożysko padło w kompresorze bo strasznie szumi, natomiast jak włączę klime szum cichnie ale wciąż go słychać.
Czy mógłbym prosić o potwierdzenie mojego przypuszczenia, że łożysko do wymiany? Dzięki.
lewap97 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2015, 08:08   #100
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Regeneracja sprezarki klimatyzacji-Uszczelniacz

Łożysko nie ma prawa szumieć, ani mieć luzu na boki.Jest to część nienaprawialna, tylko wymiana na nowe.Nie jest to skomplikowana operacja, jest opisana na Forum.
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.