Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-12-2010, 18:43   #1
gadzior
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-12-2010
Skąd: Kraków
Model: Ford Mondeo kombi
Silnik: 2.0 tddi
Rocznik: 2002
Postów: 16
Domyślnie Często świeci sie kontrolka ładowania

Witam wszystkich jestem tu pierwszy raz teoretycznie ,bo czytałem trochę przed zakupemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.ale do rzeczy Jadąc do rodziny w po przejechaniu jakiś 120 km zaświeciło się ładowanie aku.panika zjechałem macha w górę i patrze pasek jest wszytsko śmiga odczekałem jakieś 10 min. odpalam ładowanie zgasło no śmigam dalej 15 km świeci znowu zjeżdżam maska w górę wydaje się czuć zapach spalenizny ale delikatnie, odczekałem chwile jade dalej oczywiście ładowanie zgasło dojechałem do teściów ,Popatrzyłem ale wszystko oki .Jak wracałem sytauacja powtórzyła się ale teraz to kontrolka zaświeca się po jakiś 1 kilometrze po zgaszeniu zapach czuć nadal,dojechałem do domu szczęśliwie na świecącym ładowaniu ,zgasiłem auto ,dodam że jechałem jakieś 70 km na świecącym ładowaniu pod domem zgasiłem auto odpaliłem i na wonych obrotach po jakiś 3 minutach zaświeciło się ładowanie ,pytanie macie jakie wytłumaczenie o co chodzi ?coś chyba tam ładuje skoro tyle ujechałem .


Ostatnio edytowane przez gadzior ; 12-12-2010 o 19:10
gadzior jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2010, 19:16   #2
AdamGaL
ford::average
 
Avatar AdamGaL
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 10-10-2008
Skąd: NOL
Model: Mondeo
Silnik: DI 115KM
Rocznik: 2002
Postów: 173
Domyślnie Odp: ładowanie świeci mk3

zobacz czy altek masz suchy, może ropa na niego leci (bo filtr masz nad nim) i dlatego czuc spalenizną, ja tak mialem że kapała mi ropa na niego i w efekcie zjarał sie alternator, a zaczynało sie tak jak u ciebie.....
__________________
STRONGman
cztery osiemnastki....
AdamGaL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2010, 20:07   #3
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: ładowanie świeci mk3

Cytat:
Napisał gadzior Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
macie jakie wytłumaczenie o co chodzi ?
zrób test zegarów. jedna z opcji wyświetlanych to wartość ładowania. zobacz jak się zachowuje ładowanie i będziesz wiedział. prawdopodobnie altek się kończy albo aku
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2010, 19:27   #4
gadzior
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-12-2010
Skąd: Kraków
Model: Ford Mondeo kombi
Silnik: 2.0 tddi
Rocznik: 2002
Postów: 16
Domyślnie Odp: ładowanie świeci mk3

Cytat:
Napisał jendrekmak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zrób test zegarów. jedna z opcji wyświetlanych to wartość ładowania. zobacz jak się zachowuje ładowanie i będziesz wiedział. prawdopodobnie altek się kończy albo aku
tatest zegarów ale jak ? co do kapania ropki wszystko suche ,umówiłem się ze znajomym ale w środę ma zobaczyć ,ale wydaje się że altek się kończy .Teraz niewiem ile kosztuje nowy ,czy może lepiej kupić używke?są od 150 do 350 zeta na ALEDROGOGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.jeszcze jedo pytanko czy pasi altek z TDCI do mojego TDDI ?

Ostatnio edytowane przez gadzior ; 13-12-2010 o 19:31
gadzior jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2010, 20:15   #5
gadzior
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-12-2010
Skąd: Kraków
Model: Ford Mondeo kombi
Silnik: 2.0 tddi
Rocznik: 2002
Postów: 16
Domyślnie Odp: ładowanie świeci mk3

Jeszcze jedno czy altek pasuje z benzyny ?i czytałem trochę że można założyc jakieś sprzęgiełko od benzyniaka i lepiej to pasuje .
gadzior jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2010, 20:46   #6
AdamGaL
ford::average
 
Avatar AdamGaL
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 10-10-2008
Skąd: NOL
Model: Mondeo
Silnik: DI 115KM
Rocznik: 2002
Postów: 173
Domyślnie Odp: ładowanie świeci mk3

altek z benzyniaka do diesla pasuje tylko jeśli chodzi o mocowanie, poza tym juz nie bo ma sporo nizszy prąd ładowania, ja uzywke kupiłem za 200 PLN z przesyłką i był w naprawde super stanie, co do testów zegarów - wciskasz przycisk od kasowania przebiegu dziennego - trzymasz go caly czas - włączasz zapłon i trzymasz tak do momentu az na wyświetlaczu km wyskoczy napis TEST - potem wskazowki ida na maxa itd.
__________________
STRONGman
cztery osiemnastki....
AdamGaL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2010, 00:05   #7
maestro06
ford::professional
 
Avatar maestro06
 
Zarejestrowany: 02-11-2008
Skąd: Opole
Model: Mondeo MkIII
Silnik: TDDI by VTECH
Rocznik: 2002
Postów: 1,343
Domyślnie Odp: Często świeci sie kontrolka ładowania

Cytat:
Napisał gadzior Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam wszystkich jestem tu pierwszy raz teoretycznie ,bo czytałem trochę przed zakupemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.ale do rzeczy Jadąc do rodziny w po przejechaniu jakiś 120 km zaświeciło się ładowanie aku.panika zjechałem macha w górę i patrze pasek jest wszytsko śmiga odczekałem jakieś 10 min. odpalam ładowanie zgasło no śmigam dalej 15 km świeci znowu zjeżdżam maska w górę wydaje się czuć zapach spalenizny ale delikatnie, odczekałem chwile jade dalej oczywiście ładowanie zgasło dojechałem do teściów ,Popatrzyłem ale wszystko oki .Jak wracałem sytauacja powtórzyła się ale teraz to kontrolka zaświeca się po jakiś 1 kilometrze po zgaszeniu zapach czuć nadal,dojechałem do domu szczęśliwie na świecącym ładowaniu ,zgasiłem auto ,dodam że jechałem jakieś 70 km na świecącym ładowaniu pod domem zgasiłem auto odpaliłem i na wonych obrotach po jakiś 3 minutach zaświeciło się ładowanie ,pytanie macie jakie wytłumaczenie o co chodzi ?coś chyba tam ładuje skoro tyle ujechałem .
altek się jara, najlepiej odrazu wymontować alternator albo podjechać do najblizszego mechanika,
niestety miałem podobne objawy i niestety nie dało się już zregenerować mojego altka
maestro06 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2010, 13:25   #8
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: ładowanie świeci mk3

Cytat:
Napisał gadzior Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czytałem trochę że można założyc jakieś sprzęgiełko od benzyniaka
bez przeróbek obudowy nie da rady bo sprzęgiełko obciera o obudowę altka. ostatnio to robiłem i bez dobrych narzędzi lepiej nie podchodzić. przydaje się klucz pneumatyczny żeby odkręcić stare kółko i potrzebny jest specjalna nasadka żeby przykręcić sprzęgiełko (którego średnica jest trochę większa niż demontowanego) plus może być dłuższy pasek np. 6PK 1650 zamiast 1642 bo mniejsze naprężenia będą na sprężynie napinacza i napinacz dłużej wytrzyma

Ostatnio edytowane przez jendrekmak ; 14-12-2010 o 13:29
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2010, 19:47   #9
kniejak
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-06-2009
Skąd: Brwinów
Model: mondeo mk3 5d
Silnik: 2.0 TDCI 130
Rocznik: 2003
Postów: 24
Domyślnie Odp: Często świeci sie kontrolka ładowania

Miałem podobny problem świeciło się gasło przy następnym starcie patrzyłem miernikiem miał różne zachwiania ale jako tako ładował te 13.1 potem było gorzej aż zgasło praktycznie wszystko dojechałem do jakiegoś elektryka na radarowej w warszawie ( taki dziadzio w garażu pod domem ze stromym zjazdem) Stwierdził że odda do regeneracji czekałem 3 dni bo ciągle jakieś problemy miał, wkońcu krzyknął 450 i 2tyg gwarancji i dał jakiś kwitek, dałem 350 i powiedziałem że jak sie nie zepsuje to dorzuce, to chodził równe 24h Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przy powrocie z pracy koło jego kanciapy zaświeciło się znów ładowanie zostawiłem w pruszkowie u elektryka i wymienił na zamiennik jakiś nowy żekomo, doczytał się z kwitka że to była impregnacja uzwojenia - jak pamiętam ze szkoły oznacza to zamoczenie w oleju i tyle. Wracając do wymiany po wymianie zaczeły delikatnie skakać obroty jak jest zimny w KTS pokazuje raz błąd raz nie ale ładuje dobrze nie mam problemów, skakanie nie jest od wtrysków bo poszedł jeden była regeneracja i dalej skaczą, ale póki jeździ nie przejmuje się.
kniejak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2010, 19:40   #10
gadzior
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-12-2010
Skąd: Kraków
Model: Ford Mondeo kombi
Silnik: 2.0 tddi
Rocznik: 2002
Postów: 16
Domyślnie Odp: Często świeci sie kontrolka ładowania

Noi podjechałem do jakiegoś mechesa zmierzył ładowanie 12,7 13,5 skacze ale jezdziłem przez dwa dni krótkie trasy po 5 km ale cały dzien i nie zaświeciła się ani razu.Zastanawiam się tylko nad jednym czy go robić czy kupić używke .
gadzior jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:51.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.