Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-06-2011, 08:13   #1
mascom
ford::advanced
 
Avatar mascom
 
Zarejestrowany: 14-09-2008
Skąd: Jaworzno
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1999 Pb + Lpg
Rocznik: 2002
Postów: 490
Domyślnie Wyciek paliwa w komorze silnika - wada wykonania.

Witam.
Mam taki oto problem w swoim 1.6 16V.
Wczoraj zauważyłem, że zaczyna wylatywać mi paliwo pod dużym ciśnieniem na złączu od listwy wtryskowej. Myślałem, że pod wpływem starości, obluzował się wąż gumowy. Założyłem opaskę uciskową i myślałem, że wszystko jest ok. Dzisiaj okazało się, że pomimo tego nadal paliwo cieknie na tym połączeniu. Mało tego: zaczeło również cieknąć na wcześniejszym połączeniu.

Z moich obserwacji wygląda to tak, że paliwo pod ciśnieniem nie ma jak wrócić do baku. Przewód wydaje się zatkany. Może ktoś miał taką usterkę? Czy ktoś spotkał się kiedyś z czymś takim?


Ostatnio edytowane przez mascom ; 04-06-2011 o 13:13
mascom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2011, 08:51   #2
FASTER11
ford::amateur
 
Imię: PIOTR
Zarejestrowany: 03-06-2011
Skąd: CHORZÓW
Model: mondeo III
Silnik: 2,0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 3
Domyślnie Odp: Wyrzucanie paliwa - nadmierne ciśnienie - listwa zasilająca.

Witam najlepiej było by podłączyć manometr isprawdżić ciśnienie w listwie bo może być uszkodzony regulator ciśnienia lub zdejmnij przewód powrotny i załóż jakiś wężyk, wężyk do pojemnika i odpal silnik będziesz widział czydalej cieknie
FASTER11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2011, 12:49   #3
mascom
ford::advanced
 
Avatar mascom
 
Zarejestrowany: 14-09-2008
Skąd: Jaworzno
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1999 Pb + Lpg
Rocznik: 2002
Postów: 490
Domyślnie Odp: Wyrzucanie paliwa - nadmierne ciśnienie - listwa zasilająca.

Witam ponownie.
Usterka usunięta.

Winny był przewód od paliwa. Przewód ten składa się z przewodu wewnętrznego, przez który przelatuje paliwo jak również z drugiego, zewnętrznego przewodu, osłaniający termicznie ten przewód z paliwem.
Niestety ten przewód wewnętrzny, po paru latach, staje się bardzo kruchy i sztywny, co po pewnym czasie skutkuje jego pęknięciem.

Podsumowując: Warto sprawdzić stan przewodu paliwowego i go wymienić profilaktycznie. Jego pęknięcie (tak jak w moim przypadku) może skutkować zalaniem górnej osłony głowicy jak i komory paliwem i w konsekwencji zapaleniem się samochodu.

Ostatnio edytowane przez mascom ; 04-06-2011 o 12:52
mascom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2011, 13:20   #4
donpedro60
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 12-10-2009
Skąd: Hiszpania-Langreo
Model: BMW X4
Silnik: 2.0 D
Rocznik: 2017
Postów: 367
Domyślnie Odp: [UWAGA] Wyciek paliwa w komorze silnika - wada wykonania.

Czyli jak sam napisales w drugim swoim poscie zaprzeczajac swojemu tematowi ze to jednak nie jest wada wykonania.
No i dobrze ze to tak sie skonczylo,bez wiekszych problemow.
donpedro60 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2011, 11:07   #5
mascom
ford::advanced
 
Avatar mascom
 
Zarejestrowany: 14-09-2008
Skąd: Jaworzno
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1999 Pb + Lpg
Rocznik: 2002
Postów: 490
Domyślnie Odp: [UWAGA] Wyciek paliwa w komorze silnika - wada wykonania.

Cytat:
Napisał donpedro60 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czyli jak sam napisales w drugim swoim poscie zaprzeczajac swojemu tematowi ze to jednak nie jest wada wykonania.
No i dobrze ze to tak sie skonczylo,bez wiekszych problemow.
Chodzi mi o to, że wada wykonania elementu. Złego doboru materiału z którego wykonany został przewód. Owszem, przewód ma swoje lata. Myślę, że u wielu użytkowników mondeo z podobnych roczników ten element jest w podobnym staniem. Dlatego warto go skontrolować dla własnego bezpieczeństwa (wyciek paliwa bezpośrednio na rozgrzaną głowice).
mascom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2011, 14:36   #6
donpedro60
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 12-10-2009
Skąd: Hiszpania-Langreo
Model: BMW X4
Silnik: 2.0 D
Rocznik: 2017
Postów: 367
Domyślnie Odp: [UWAGA] Wyciek paliwa w komorze silnika - wada wykonania.

Przy takim roczniku to normalne.Zadna wada materialu.
donpedro60 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2011, 21:22   #7
gabrysia1
ford::advanced
 
Avatar gabrysia1
 
Zarejestrowany: 20-07-2008
Skąd: Kutno
Model: Ford Mondeo
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 1995
Postów: 246
Domyślnie Odp: [UWAGA] Wyciek paliwa w komorze silnika - wada wykonania.

Dałeś do myślenia, chyba nie tylko mnie.
__________________
Była Łada samara 1.3, Citroen Ax, CC700, Fiestka 1.1 , Essi 1.6 16V jest oczywiście mondeusz
Yosan 120 pro+SON 2018+Sirtel Gamma IIr/Megawatt 3000
gabrysia1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2011, 13:03   #8
jackg30
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-06-2006
Skąd: Legnica
Model: Ford Galaxy
Silnik: 1.9 TDI 115KM
Rocznik: 2001
Postów: 2
Domyślnie Odp: Wyrzucanie paliwa - nadmierne ciśnienie - listwa zasilająca.

Cytat:
Napisał mascom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam ponownie.
Usterka usunięta.

Winny był przewód od paliwa. Przewód ten składa się z przewodu wewnętrznego, przez który przelatuje paliwo jak również z drugiego, zewnętrznego przewodu, osłaniający termicznie ten przewód z paliwem.
Niestety ten przewód wewnętrzny, po paru latach, staje się bardzo kruchy i sztywny, co po pewnym czasie skutkuje jego pęknięciem.

Podsumowując: Warto sprawdzić stan przewodu paliwowego i go wymienić profilaktycznie. Jego pęknięcie (tak jak w moim przypadku) może skutkować zalaniem górnej osłony głowicy jak i komory paliwem i w konsekwencji zapaleniem się samochodu.


Witam a gdzie taki przewód można kupić i jak on się dokładnie nazywa bo wczoraj stało mi się tak samo podczas jazdy.Dodałem zdjęcie gdzie na ten czarny króciec nachodzi na wąż gumowy a w środku tego węża jest jeszcze jeden wężyk który moim zdaniem jest pęknięty bo powinien być zespolony z tym czymś na zdjęciu.Pozdrawiam.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20110710036.jpg (84.0 KB, 24 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez jackg30 ; 10-07-2011 o 18:23
jackg30 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2011, 20:21   #9
mascom
ford::advanced
 
Avatar mascom
 
Zarejestrowany: 14-09-2008
Skąd: Jaworzno
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1999 Pb + Lpg
Rocznik: 2002
Postów: 490
Domyślnie Odp: Wyciek paliwa w komorze silnika - wada wykonania.

To kolanko jest od strony listwy zasilającej wtryski? Teraz dopiero zobaczyłem, że chodzi o plastikową część. W mondeo mk1 jest ona metalowa, razem z odpowietrznikiem. Tutaj wygląda, że jest ciut uproszczona wersja. Widać na jego końcu taki błyszczący się koniec przewodu paliwowego. Tak jak pisałem koledze: najlepiej kupić najzwyklejszy przewód paliwowy w sklepie motoryzacyjnym. Do tego 2 opaski. Wykorzystać końcowe złączki ze starego przewodu, ściągnąć z nich resztki stwardniałego przewodu i zacisnąć na nich przewód za pomocą opasek. Do tego można jeszcze rozciąć tą otulinę gumową na przewodzie i nałożyć ją na nowy przewód (spełnia ona rolę ochrony termicznej bo przewód ociera o głowice silnika). Pozdrawiam
mascom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.