Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-06-2011, 07:52   #1
ADRIANO LEITE!
ford::advanced
 
Avatar ADRIANO LEITE!
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 09-05-2007
Skąd: Wieden
Model: Ford S-MAx
Silnik: 1.6 Ecoboost
Rocznik: 08.2012
Postów: 313
Domyślnie Roleta drzwi tylnych-jak naprawic.

Witam wszystkich. Mam następujący problem - otóż moja młodsza córka bawiła się roleta w tylnych drzwiach i niestety pościła roletkę, która z impetem uderzyła o obudowę drzwi i pękł klips mocujący roletę u góry szyby i roleta się zwinęła wewnątrz drzwi... Dzwoniłem do ASO, żeby się zapytać ile może kosztować naprawa, ale oni muszą mieć opis problemu na e-maila, problem nie jest standardowy i muszą to "oszacować" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. co pewnie będzie oznaczało duże pieniądze i nie wiem ile będę czekał na ich odpowiedź. Dlatego chciałem Was zapytać czy może mieliście podobny problem u siebie lub możecie poradzić jak to można naprawić i ile orientacyjnie może to kosztować?

Z góry dzięki za pomoc!

__________________
ADRIANO LEITE! jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2011, 08:02   #2
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Roleta drzwi tylnych-jak naprawic.

Co tu szacować ? rozbierz drzwi dorób jakieś uchwyt,albo kup nową i wymień -ot cała robota.
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2011, 22:06   #3
ADRIANO LEITE!
ford::advanced
 
Avatar ADRIANO LEITE!
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 09-05-2007
Skąd: Wieden
Model: Ford S-MAx
Silnik: 1.6 Ecoboost
Rocznik: 08.2012
Postów: 313
Domyślnie Odp: Roleta drzwi tylnych-jak naprawic.

Tak się tylko zastanawiam jak rozebrać drzwi bo nigdy tego nie robiłem, ale spróbuję!

Pozdrawiam!
__________________
ADRIANO LEITE! jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2011, 22:49   #4
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Roleta drzwi tylnych-jak naprawic.

Cytat:
Napisał ADRIANO LEITE! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak się tylko zastanawiam jak rozebrać drzwi bo nigdy tego nie robiłem, ale spróbuję!

Pozdrawiam!
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Na drugi raz kolego opcja szukaj się polecaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2011, 08:08   #5
kawiecDIY
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-11-2010
Skąd: 10km pod Poznaniem
Model: Focus II juz bez DPF
Silnik: 1.6TDCI Titanium
Rocznik: 11.2005
Postów: 91
Domyślnie Odp: Roleta drzwi tylnych-jak naprawic.

Adriano podjedz na ul.Malwowa tam maja duzo czesci z rozbiorek Fordow, ja kiedys potrzebowalem kawalka wiazki elek. silnika i ucieli mi ile potrzebowalem, kto wie moze maja fabryczne rolety.
Pozdrawiam
kawiecDIY jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2011, 09:57   #6
ADRIANO LEITE!
ford::advanced
 
Avatar ADRIANO LEITE!
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 09-05-2007
Skąd: Wieden
Model: Ford S-MAx
Silnik: 1.6 Ecoboost
Rocznik: 08.2012
Postów: 313
Domyślnie Odp: Roleta drzwi tylnych-jak naprawic.

Matych juz znalazlem, gdzie indziej jak to zobic, ale dzieki! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

kawiecDIY - dzieki za namiary - sprobuje tam podjechac, moze rzeczywiscie beda mieli. A masz moze jakies namiary? Telefon?

PANOWIE zapomnialem napisac ostatnio - nie wiem dlaczego. Otoz napisalem e-mail do ASO odnosnie tej usterki i okazalo sie, ze robota przez ASO wyceniona zostala na okolo UWAGA: 1500 pln + robocizna. 1500 niby kosztuje nowa roleta. Ludzie przeciez to jest gorsze niz morderstwo! Najlepsze jest to, ze jak zamawialem w tym ASO swoje autko w salonie to koszt rolet w cenniku byl 200 pln., a teraz jest 1500... !!! O co kaman? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ale na szczescie udalo mi sie rozebrac drzwi i czasowo naprawic roletke. Jest na razie zamocowana na stale bo niestety uchwyt do mocowania roletki byl na stale zlaczony z plastikiem, ktory zbieral cala roletke od gory. Nie ma mozliwosci, zeby to naprawic. Dlatego na razie jest na delikatym lancuszku, ktory nie rzuca sie w oczy, a w miedzyczasie bede szukal roletki z rozbitej Foczki...

Pozdrawiam,
Adriano!
__________________
ADRIANO LEITE! jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2011, 13:32   #7
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Roleta drzwi tylnych-jak naprawic.

Juz kiedys szukalem rolet do Focusa. Cena 215 Funtow ze znizka za strone! Duzo, ale dalej 500zl taniej niz w PL.
Jak pamietam roleta jest z boczkiem (choc moge sie mylic).

Nie wiem gdzie widziales ceny rolet 200zl, ale ja cene ktora podalem mam z 07.2010. Moze widziales te wstawiane na stale, albo to byl koszt wyposazenia, a nie czesci. Jak pamietam kupujac Focusa skorzana tapicerka moze kosztowac tyle co jeden skorzany fotel kupiony jako czesc w serwisie.

Niestety zostaje Ci szukanie. Z doswiadczenia C-Maxy mialy tego wiecej niz Focusy, ale nie wiem czy roletka rozni sie ksztaltem.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2011, 15:46   #8
ADRIANO LEITE!
ford::advanced
 
Avatar ADRIANO LEITE!
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 09-05-2007
Skąd: Wieden
Model: Ford S-MAx
Silnik: 1.6 Ecoboost
Rocznik: 08.2012
Postów: 313
Domyślnie Odp: Roleta drzwi tylnych-jak naprawic.

mkaminski100 - ja nie widzialem rolet za 200 pln. tylko jak kupowalem nowe auto w salonie to bylo bez rolet i zaproponowali mi je, zebym sobie rozwazyl ich zamontowanie. Mam na stale - takie wysuwane z tylnych drzwi. Jak kupowalem nowe auto to wlasnie tyle mnie kosztowaly - ale 1500 pln to rozboj w bialy dzien. Na szczescie na razie mam rozwiazanie zastepcze. Ale jak patrzylem na te roletke to nie wiem co tam ma tyle kosztowac...

Pozdrawiam i bede szukal! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
ADRIANO LEITE! jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2011, 16:34   #9
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Roleta drzwi tylnych-jak naprawic.

Bo wtedy to byl pakiet wyposazenia, a teraz kupujesz czesc zamienna. Ford glupieje z cenami. Ktos musi zaplacic za "dizajn" nowego Focusa wygladajacego jak kopia Megane...
Nie zdziwie sie jak taka roletka do A8 w serwisie Audi kosztuje podobnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2011, 08:54   #10
konfuzja
ford::average
 
Avatar konfuzja
 
Zarejestrowany: 14-03-2008
Skąd: KRK
Model: Ford Focus II FL
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 2008
Postów: 87
Domyślnie Odp: Roleta drzwi tylnych-jak naprawic.

Panowie, przerabiałem sprawę z taką roletką od strony "nie mam, a chciałbym mieć". W ASO wycenili, że koszt zrobienia jednych drzwi to ok. 900 zł. Dlaczego tak drogo? Ponieważ trzeba wymieniac cały boczek drzwi, który jest odpowiednio przygotowany pod taka rolete. Natomiast kolega boczek już fabrycznie miał, zatem cena 1500 zł + robocizna jest chyba z du*y wzięta.
__________________
Czasy się zmieniły, dawniej by ujrzeć pośladki trzeba było odsunąć majtki, dziś by zobaczyć majtki trzeba rozsunąć pośladki...
konfuzja jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.