Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Scorpio
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-08-2011, 13:48   #1
bucho12
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-08-2008
Postów: 20
Domyślnie czuć benzynę w środku w aucie

Witam mam taki problem od jakiś paru dni bardzo intensywnie czuć w środku w aucie benzyną, po otwarciu maski z silnika nie czuć benzyną, a zbiornik paliwa patrząc od dołu nie jest dziurawy i nie cieknie. Swojego scorpio mam na gaz i jeżdżę na gazie i nie wiem skąd tak intensywny zapach benzyny w środku? Dowiedziałem się że np. w bmw pod siedzeniami jest śruba, która się może odkręcić od zbiornika i może właśnie czuć benzyną, czy tak może być w scorpio? bo ja nie mam pojęcia a chciałbym to naprawić. Wie może ktoś o co w tym chodzi? Z góry dziękuje za fachowe porady. Mój wielorybek ma silnik 2.0 16v combi automat 95r.

bucho12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2011, 10:37   #2
młynson
Kapelan Zlotowy
 
Avatar młynson
 
Zarejestrowany: 25-07-2008
Model: Citroen C5
Silnik: 2.0 HDI
Rocznik: 2002
Postów: 32
Domyślnie Odp: czuć benzynę w środku w aucie

Sprawdź czy po przejściu na gaz masz odcięcie pompy paliwa , jeśli nie to wyjmij przekaźnik lub bezpiecznik pompy
Jeśli problem zniknie szukaj przyczyny na przewodach paliwowych, jeśli nie to szukaj dziury w baku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Liczą się ludzie a nie samochody
Było Scorpio Był Dodge 3.3 Był C5
Jest Sintra 2.2 16V i Chevy TS na leniuchu
młynson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2011, 11:35   #3
bucho12
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-08-2008
Postów: 20
Domyślnie Odp: czuć benzynę w środku w aucie

a jak sprawdzić czy jest odcięcie paliwa, po przejściu na gaz? nie wiem czy to coś ma wspólnego ale ostatnio bardzo dużo mi pali gazu nawet 19l/100km, ale to jest chyba kwestia ustawienia gazu, bo ostatnio wymieniałem tłumik szmerów bo cały miałem popękany w środku
bucho12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2011, 12:57   #4
Gufer
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: czuć benzynę w środku w aucie

na początek wyjąć bezpiecznik pompy paliwa nie zaszkodzi . możliwe że opary paliwa nie są z baku odsysane . jak odkręcisz bak bo słychać syczenie ?
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2011, 20:39   #5
bucho12
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-08-2008
Postów: 20
Domyślnie Odp: czuć benzynę w środku w aucie

jak odkręcę korek wlewu paliwa to zawsze słychać syczenie, a w jaki sposób są odprowadzane opary ze zbiornika? co mogło się tam popsuć wie ktoś?
bucho12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2011, 21:36   #6
młynson
Kapelan Zlotowy
 
Avatar młynson
 
Zarejestrowany: 25-07-2008
Model: Citroen C5
Silnik: 2.0 HDI
Rocznik: 2002
Postów: 32
Domyślnie Odp: czuć benzynę w środku w aucie

Przekaźnik pompy paliwa (zielono-fioletowy R17 w małej skrzynce bezpieczników po stronie pasażera w komorze silnika) wyjmij go a będzie wiadomo gdzie dalej szukać jak napisałem wcześniej
__________________
Liczą się ludzie a nie samochody
Było Scorpio Był Dodge 3.3 Był C5
Jest Sintra 2.2 16V i Chevy TS na leniuchu
młynson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2011, 20:26   #7
bucho12
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-08-2008
Postów: 20
Domyślnie Odp: czuć benzynę w środku w aucie

sprawdziłem jest paliwo odcinane, dzisiaj trochę mojego wielorybka porozbierałem,a dokładnie bagażnik i koło koła zapasowego tam gdzie jest oryginalne miejsce na klucze pod spodem znalazłem miejsce gdzie położona jest jakby mata z oryginalnym lakierem i tam była mała dziurka, a w tej dziurce otwór i tam widać zbiornik i przewód i chyba pompę i z stamtąd czuć intensywnie benzynę, ale nic nie cieknie. Myślę że to jest sprawa z oparami zbiornika, może ktoś wie jak się dostać do tego przewodu od oparów? Trzeba ściągać koło i fartuch i najlepiej na kanale szukać tego przewodu od oparów? Może ma ktoś schemat zbiornika paliwa i osprzętu do niego?
bucho12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2011, 16:17   #8
Gufer
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: czuć benzynę w środku w aucie

Generalnie to bak wisi na takich 2 metalowych taśmach . z tyłu przykręcone są . na 90 % ukręci się ta blaszka w którą wkręca się śrubę . Przygotuj sobie 2 takie nowe i nakrętkę . do tego brzeszczot , sam brzeszczot . psikasz śruby odrdzewiaczem . czekasz trochę , znów psikasz i zaczynasz ostrożnie odkręcać . jak zacznie się kręcić to brzeszczot w łapkę i tniesz śrubę . bak sobie na glebę pójdzie , podłóż jakieś kołki drewniane czy coś . resztę będzie widać .
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2011, 16:53   #9
bucho12
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-08-2008
Postów: 20
Domyślnie Odp: czuć benzynę w środku w aucie

a nie ma innego sposobu dostać się do tego wężyka od oparów niż ściągać zbiornik paliwa?
bucho12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.