Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-04-2012, 21:28   #1
karoleks
ford::beginner
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 02-07-2008
Skąd: Przemyśl
Model: Fusion silverX (Benz+gaz)
Silnik: 1,4
Rocznik: 2008
Postów: 14
Domyślnie dźwignia zmiany biegów ciężko pracuje w wyższej temperaturze

Witam wszystkich.

Mam następujący problem i jeśli ktoś podejrzewa co to może byc poproszę o poradę.
lewarek zmiany biegów stawia opór przy zmianie każdego biegu dopiero jak auto się rozgrzeje. Problem dotyczy każdego biegu ale tylko ruchu w pozycji przód-tył, natomiast "na boki" dźwignia nie ma żadnego oporu. Jak auto jest po dłuższym postoju (zimne) dźwignia chodzi płynnie i bez żadnego oporu (jak ciepły nóż w masełko). W zimie problem był mniejszy (ze wzgl na niższą temp otoczenia). Im cieplej na zewnątrz tym dźwignia potrzebuje mniej kilometrów do okazania nieprzyjemnego oporu.

Czy ktoś z forumowiczów mógłby nakierować mnie na trop problemu?

Dodam że jedne mechanior już zaglądał (na jesieni) powiedział, że coś tam posmarował, i rzeczywiście jakiś czas było bez problemu, ale problem powrócił i nie chciałbym co kilka miesięcy do niego wracać ponownie. Mechanior skasował 80 zł twierdząc, że jakiś dostęp jest fatalny (nie dyskutuję z tym). Troszkę pomajsterkować mogę sam jeśli to sprawa smarowania ale potrzebuję pokierowania gdzie i jak szukać problemu, a być może ktoś już się z takim czymś spotkał.

Moja Fuzja to silverX z 06.2008r. 1,4 benzyna (zagazowana)

karoleks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2012, 13:14   #2
MaciekFusion
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 04-04-2012
Skąd: Bydgoszcz
Model: Fusion
Silnik: 1.4 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 8
Domyślnie Odp: dźwignia zmiany biegów ciężko pracuje w wyższej temperaturze

Na pewno masz dobry poziom oleju w skrzyni biegów? Możliwe, że jest jakiś wyciek, bądź jest go po prostu zbyt mało. Kwestia jest jeszcze taka, iż może być to problem z przesuwkami. Jeśli lewarek ma duży opór, występują zgrzyty?
MaciekFusion jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2012, 09:48   #3
karoleks
ford::beginner
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 02-07-2008
Skąd: Przemyśl
Model: Fusion silverX (Benz+gaz)
Silnik: 1,4
Rocznik: 2008
Postów: 14
Domyślnie Odp: dźwignia zmiany biegów ciężko pracuje w wyższej temperaturze

Dzięki za odp.
Auto nigdy nie miało wycieków, poziom oleju powinien być więc ok. Mam je od nowości i nie sądzę żeby nagle gdzieś ten poziom oleju opadł. Tak jak pisałem po tej naprawie miechaniora jakiś czas było dobrze, a oleju nie ruszał, a wycieków na pewno nie ma. Zgrzytów nie ma. Po prostu lewarek bardzo ciężko chodzi.

pozdrawiam.
karoleks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2012, 14:14   #4
MaciekFusion
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 04-04-2012
Skąd: Bydgoszcz
Model: Fusion
Silnik: 1.4 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 8
Domyślnie Odp: dźwignia zmiany biegów ciężko pracuje w wyższej temperaturze

No więc albo wina dźwigienek, albo słabego smarowania. Wątpię, żeby sam lewarek z wybierakiem i przesuwkami źle działał... Ile masz przebiegu i czy wskakują Ci np. dwa biegi, albo szukasz biegów?
MaciekFusion jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2012, 23:09   #5
karoleks
ford::beginner
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 02-07-2008
Skąd: Przemyśl
Model: Fusion silverX (Benz+gaz)
Silnik: 1,4
Rocznik: 2008
Postów: 14
Domyślnie Odp: dźwignia zmiany biegów ciężko pracuje w wyższej temperaturze

Cześć.
Przebieg 70 000.
Nie bardzo wiem jak rozumieć wskakiwanie dwóch biegów.
Jak problem zaczyna się ujawniać to rzeczywiście jest czasami poszukuje biegu bo nie chodzi to tak jak normalnie tylko bez wyczuwalnego tego stopnia przy wskakiwaniu biegu lub wybijaniu. wtedy jest to jednostajne z oporem. Jak wyrzucam bieg to niekoniecznie on wyjdzie na luz tylko czasami dźwignia przesunie się dalej do biegu na tej samej wysokości (1-2 lub 2-3). luz wtedy nie jest tak "wyraźny" jak na zimnym.
karoleks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2012, 00:19   #6
losarturos
ford::average
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 30-10-2006
Skąd: Katowice
Model: Ford Fiesta
Silnik: 1.25
Rocznik: 2007
Postów: 198
Domyślnie Odp: dźwignia zmiany biegów ciężko pracuje w wyższej temperaturze

Ja coś takiego miałem w swojej fieście. Też po około 70000 jak samochód się dobrze rozgrzał to czasem cza było użyć niezłej siły coby wajchę biegów ruszyć ;-( Najgorsza była taka niespodziajka jak przejechałem długi kawałek autostradą i przy zjeździe z niej cza było biegi redukować. A tu zamiast lekkiego ruchu dwoma palcami jak to zwykle musiałem mocno pociągnąć żeby z 5 zejść. Przed zimą mój znajomy mechanik coś tam pogrzebał choć nie chciał powiedzieć co ale pomogło. Chociaż teraz kiedy zaczyna robić się ciepło to czuć delikatny opór po rozgrzaniu silnika. Zobaczymy co dalej będzie w lecie.
losarturos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2012, 11:41   #7
karoleks
ford::beginner
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 02-07-2008
Skąd: Przemyśl
Model: Fusion silverX (Benz+gaz)
Silnik: 1,4
Rocznik: 2008
Postów: 14
Domyślnie Odp: dźwignia zmiany biegów ciężko pracuje w wyższej temperaturze

Ot kolego losarturos mam prawdopodobnie to samo. Szkoda, że Twój mechanik to taki sam tajemniczy gość jak mój. Z jzyłednej strony skoro raz zrobił ale problem u mnie powrócił to on wie jak zaradzi c na pół roku i nie bedzie kombinował i się uczył na mojej fuzji, a z drugiej strony to dupa nie mechanik jeśli problemu nie usunął na stałe tylko na chwilę. sam nie wiem co z tym zrobić. zmienić machera czy pozostać przy nim. Dodam że oprócz wymiany tylnych amorków i tej wizyty z biegami usterek nie było. (wymiana świec, filtrów, oleju standardowo).

Czy ktoś jeszcze ma pomysły jak temu problemowi zaradzić?
karoleks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2012, 12:45   #8
losarturos
ford::average
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 30-10-2006
Skąd: Katowice
Model: Ford Fiesta
Silnik: 1.25
Rocznik: 2007
Postów: 198
Domyślnie Odp: dźwignia zmiany biegów ciężko pracuje w wyższej temperaturze

Spróbuje go wypytać może w końcu zdradzi o co z tym chodzi. Sam nie wiem czy nie zapytać w ASO bo w zasadzie w końcu to nie usterka skoro zmiana biegów działa. Więc nic im nie wyjdzie z kompa i stwierdzą, że wsio jest OK. Trochę mnie to wqrza bo ogromną zaletą mojej fiesty jest to, że zmiana biegów działa lekko i precyzyjnie. Do czasu. Już się zastanawiałem czy następną furką po fieście będzie b-max ale jak zobaczyłem ceny niemal takie same jak za nowego focusa to mi trochę zrzedła mina...
losarturos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2012, 15:28   #9
karoleks
ford::beginner
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 02-07-2008
Skąd: Przemyśl
Model: Fusion silverX (Benz+gaz)
Silnik: 1,4
Rocznik: 2008
Postów: 14
Domyślnie Odp: dźwignia zmiany biegów ciężko pracuje w wyższej temperaturze

Mi w ASO powiedzieli że trzeba się umawiać na wizytę (do najbliższego mam 80 km) zostawić auto i takie tam. sami bez diagnozy nie powiedzą nic. to dla mnie jest nie do zaakceptowania.
karoleks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2012, 07:53   #10
pawsaw
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 10-03-2012
Model: Fusion
Silnik: 1,4 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 5
Thumbs up Odp: dźwignia zmiany biegów ciężko pracuje w wyższej temperaturze

Witam,
Ja mam to samo. Przebiegu już 208tys. w zeszłym roku późną jesienią objawy same ustały. Cięgna sprawdzałem po rozpięciu od skrzyni i lewarka chodzą bez oporów. Olej w skrzyni jest na właściwym poziomie. W międzyczasie naprawiałem sprzęgło i uszczelniacz od strony silnika w zespole sprzęgła oprócz zaolejenia tarczy, którą wymieniłem wraz z dociskiem i wysprzęglikiem żadnych niepokojących objawów nie było. Po tych naprawach defekt nie ustał. Całość wróciła do normy wraz z temperaturą otoczenia jesienią. Na razie jeszcze jest OK, ale jak będzie cieplej to zakładam, ze znowu sytuacja ze słabym wchodzeniem biegów powróci.

Zastanawiam się jeszcze nad olejem. Znalazłem niespójną informację, że olej w skrzyni (manualnej) w Fusionie i w Fieście był stosowany zarówno taki typowy do skrzyń biegów jak i taki do automatów (jakiś ATF).

Będę śledził z niecierpliwością twoje poczynania. Pozdrawiam.
pawsaw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
fusion , linka zmiany biegów , skrzynia biegów , wybierak


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.