Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-04-2012, 16:18   #1
AmaterasuX
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-07-2011
Model: Mondeo Kombi
Silnik: 2.0 (130KM)
Rocznik: 2002
Postów: 140
Domyślnie Leciutkie wycie i gwizd turbo

Witam mam tdci 130 km, 2.0l kombi

jak jade na jedynce (np. musze zaparkowac, albo kawałek przejechac) i dam gazu to slychac takie lekkie wycie takie "łuuu" gazu nie dodaje to tego nie ma, turbina po regeneracji, wymieniony wałek i uszczelniany dwa razy (pierwszy raz tylko uszczelnianie, a za drugim razem bo wałek sie ukruszyl to wymienili wałek i wypelnili jeszcze raz) czy to normalne? bo ogolnie jak dodam gazu na wyzszych biegach i tak dam po garach to jest bardzo ciche ladowanie turbiny(gwizd taki delikatny, slychac, ze laduje)... to normalne? nie mam sie czym martwic?

fakt, ze to przyjemny gwizd jak laduje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

AmaterasuX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2012, 19:14   #2
Mondeczek
ford::beginner
 
Avatar Mondeczek
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 17-07-2010
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo
Silnik: TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 34
Thumbs up Odp: Leciutkie wycie i gwizd turbo

Też nie dawno, wymieniłem uszkodzony wirnik. (Kupiłem używane turbo od Jauara i przełożyłem z niego sam wirnik) i turbina zaczęła gwizdać ! Praktycznie od biegu jałowego do 1700 obr. słychać "łłłaaaaaał" :-))
Powyżej już jej nie słychać, lecz z pewnością ładuje i to ostro, bo mondeczek zbiera się ładnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Zrobiłem już na tym gwizdku koło 1000 km. i jest ok. Sądzę, że nie ma powodów do niepokoju..
Pozdrawiam.
Mondeczek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2012, 19:18   #3
Mondeczek
ford::beginner
 
Avatar Mondeczek
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 17-07-2010
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo
Silnik: TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 34
Domyślnie Odp: Leciutkie wycie i gwizd turbo

corekt : oczywiście turbina była od Jaguara ! a dokładniej X Type 2.0 d.
Mondeczek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2012, 20:28   #4
AmaterasuX
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-07-2011
Model: Mondeo Kombi
Silnik: 2.0 (130KM)
Rocznik: 2002
Postów: 140
Domyślnie Odp: Leciutkie wycie i gwizd turbo

dzieki wielkieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. juz mi troche ulzylo ^^
AmaterasuX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2012, 20:44   #5
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: Leciutkie wycie i gwizd turbo

Ja mam u siebie ponad 230.000km turbo nigdy nie było robione. Pompuje do 2.4bar czyli poprawnie i nic nie gwiżdże ani nie świszczy. Świstało jak miałem dziure w układzie IC.
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2012, 05:54   #6
Mondeczek
ford::beginner
 
Avatar Mondeczek
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 17-07-2010
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo
Silnik: TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 34
Domyślnie Odp: Leciutkie wycie i gwizd turbo

Cytat:
Napisał SrebnaStrzała Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja mam u siebie ponad 230.000km turbo nigdy nie było robione. Pompuje do 2.4bar czyli poprawnie i nic nie gwiżdże ani nie świszczy. Świstało jak miałem dziure w układzie IC.
W moim starym mk II, mam nalatane 650 tyś. i turbina nie ruszana ! Niestety w tych nowszych, ze zmienną geometrią, takie przebiegi nie realne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Właśnie przez tą geometrię.. łopatki tam się zapiekają.. taki kawałek syfu z tych łopatek, dostał mi sie na wirnik (gorący) i go "wyorał" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sądzę, że poprzedni właściciel tego tdci, mulił go strasznie i dlatego nagar zamiast sie wypalać, zbierał sie w turbinie.. jak mu na dłuższym dystansie (Berlin - Hamburg) pociągnałem przeszło 200.. ;-) to - pooooooleciałoooooo.. :-(
Mondeczek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2016, 18:49   #7
Autorek
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-02-2011
Model: Focus MkIII
Silnik: 1.6 TDCi 115 KM
Rocznik: 2013
Postów: 59
Domyślnie Odp: Leciutkie wycie i gwizd turbo

Ja mam podobny problem. Co jakiś czas, może raz na 50 km jazdy po mieście, coś pod maską mi lekko huczy, gwiżdże. Czy to może być turbo? Dodam, że zjawisko zauważyłem po programowym włączeniu i zaślepieniu EGRu.)
Generalnie nie jest źle. Auto nie kopci, błędu nie wywala i bardzo dobrze się zbiera w pełnym zakresie obrotów. Po tym zabiegu przy lekko ponad 1000 obrotów już słychać turbo, zero czekania aż turbina zacznie ciągnąć - wciskam gaz i przyspieszam. Zapewne moment obrotowy jest teraz większy. Wiem, że wielu życzy sobi takiej dynamiki, ale mi trochę szkoda turbiny. Kolejna nowość to to, że teraz gdy wyłączę silnik, słychać 2 "gasnące" dźwięki. Wcześniej słyszałem tylko wyłączające się serwo. Teraz słychać takie 2 "gasnące" dźwięki, najpierw jeden, potem drugi (serwo). Zastanawiam się czy nie poprosić mechanika o jakąś inną konfigurację, przede wszystkim żeby chronić turbinę. Co o tym sądzicie? Czy to nowa "mapa" tak wszystko zmieniła czy po prostu samo wyłączenie EGRu? Czy to, że ta turbina teraz wydaje się częściej i intensywniej pracować może znacznie skrócić jej żywotność? Co to za lekkie huczenie pod maską? Macie jakiś pomysł?
Autorek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2016, 21:15   #8
Autorek
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-02-2011
Model: Focus MkIII
Silnik: 1.6 TDCi 115 KM
Rocznik: 2013
Postów: 59
Domyślnie Odp: Leciutkie wycie i gwizd turbo

Cytat:
Napisał AmaterasuX Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam mam tdci 130 km, 2.0l kombi

jak jade na jedynce (np. musze zaparkowac, albo kawałek przejechac) i dam gazu to slychac takie lekkie wycie takie "łuuu"
Teraz inna sprawa mnie zastanawia. Gdy odpalę auto na przykład po całonocnym postoju, na wolnych obrotach nie słychać żadnego świstu, gwizdu, huczenia, nic oprócz pracy silnika. Ale gdy silnik się troszkę zagrzeje, a turbo trochę popracuje, to na wolnych obrotach słychać spod maski właśnie takie lekkie wycie, huczenie - tak jak to opisał AmaterasuX. Macie może pomysł co to może być.

Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi.
Autorek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2016, 22:41   #9
leszekadamek
ford::beginner
 
Imię: Leszek
Zarejestrowany: 03-06-2016
Skąd: Lublin
Model: był S-MAX jest XC60
Silnik: 2.0 D3 210 KM by HEKO :)
Rocznik: 2011
Postów: 23
Domyślnie Odp: Leciutkie wycie i gwizd turbo

Coś podobnego u mnie się ujawniło, udało się to zdiagnozować?
leszekadamek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.