Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-09-2012, 19:01   #1
Slowik74
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 10-09-2012
Skąd: Warszawa
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 6
Domyślnie Silnik szarpie pod zwiększonym obciążeniem

Witam,
Moje autko to Focus 1.6TDCI (90KM), 2007r, 110tyś km

W czasie jazdy silnik szarpie. Problem występuje zwłaszcza przy jeździe powyżej 100km/h, przy przyspieszaniu, przy pokonywaniu wzniesień. W skrajnych przypadkach "czkawki" silnik gaśnie po wciśnięciu sprzęgła i pojawia się błąd usterki układu silnika.
Problem występuje zarówno przy zimnym jak i ciepłym silniku (chyba nawet częściej przy ciepłym). Przy nasileniu szarpania pomaga zredukowanie prędkości do 30-40 km/h i bardzo delikatne obchodzenie się z gazem. Wtedy każde silniejsze dodanie gazu powoduje nawrót czkawki.

Objawy nie są ciągłe. Auto potrafi przejechać 100 km bez pojedynczego szarpnięcia a potem w trasie powrotnej ciągle sprawiać kłopoty. Nie zaobserwowałem spadku mocy silnika ani zwiększonego dymienia. Zużycie paliwa również w normie. Odgłos pracy silnika zmienił się na bardziej "traktorowy", zwłaszcza na niskich obrotach.

Po ostatniej większej czkawce komputer wskazał błąd przepustnicy i błąd EGR (mechanik niestety nie spisał dokładnych kodów). Po pojedynczych szarpnięciach nie pojawiają się błędy.

Problem pojawił się po okresowym przeglądzie z wymianą filtra paliwa. Podejrzewając zanieczyszczenie układu paliwowego wyczyściłem bak paliwa i ponownie wymieniłem filtr - bez rezultatów. ASO się poddał po trzech dniach diagnozowania (proponowali wymianę kolejnych elementów na ślepo). Teraz już trzeci warsztat rozkłada ręce bezradnie.

Będę bardzo zobowiązany za pomoc w diagnozie.
Pozdrawiam
Tomek

P.S.
Dostałem od ASO kody odczytanych błędów:
U1900-20
P0087-21
P0201-24
P0202-24
P0203-24
P0204-24
P0704-28
P1181-21


Ostatnio edytowane przez Slowik74 ; 13-09-2012 o 00:25 Powód: uzupełnienie
Slowik74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.