Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > LPG
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-11-2013, 09:33   #1
p134rav
ford::amateur
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 04-11-2013
Skąd: Piotrków Trybunalski
Model: Mondeo
Silnik: 1.6 120 KM
Rocznik: 2013
Postów: 4
Domyślnie Opłata za przegląd "zerowy"

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.
Jestem właścicielem nowego auta które u dealera dostało instalacje gazową STAG'a. Zrobilem pierwsze 1500 km i zadzwonilem by umówić sie na bezpłatny pierwszy przegląd. I tu zonk! Miełem wiele aut i wiele instalacji ale nikt na pierwszym przeglądzie "zerowym" nie chciał kasy za to. A mój lokalny dealer chce argumentując, ze obligatoryjnie wymienia wszystkie 3 filtry. Po 1500 km!! Czy to norma, zapobiegliwość, zdzierstwo, bazowanie na naiwności?? Czy ktoś spotkał sie z czymś takim??

p134rav jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2013, 09:45   #2
Zdzich K.
ford::average
 
Imię: Zdzich
Zarejestrowany: 23-10-2013
Skąd: Warszawa
Model: Merc 211 'Avantgarde'
Silnik: 2,6 Pb/LPG
Rocznik: 2003
Postów: 186
Domyślnie Odp: Opłata za przegląd "zerowy"

Absolutnie nie!
Wykonanie pierwszego przeglądu, to jego OBOWIĄZEK i to ma wliczone w cenę instalacji!

Zawsze możesz zażądać od niego pisemnej opinii celem skonfrontowania z biegłym PZMot-u i wysłania zapytania do producenta ..., którego namiary ma Ci podać z grzecznym ukłonem.
Zdzich K. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2013, 10:05   #3
p134rav
ford::amateur
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 04-11-2013
Skąd: Piotrków Trybunalski
Model: Mondeo
Silnik: 1.6 120 KM
Rocznik: 2013
Postów: 4
Domyślnie Odp: Opłata za przegląd "zerowy"

Dzięki. Tak tez uczynie i w tym kierunku będe rozmawiał. Jedyny argument jaki oni mogą mi wytoczyć, to to ze w książeczce STAG'a jest napisane o zerówce przy przebiegu 1000 km +/- 100 km a ja mam oddajac auto dzis z przebiegiem 1500 km. I jakos nie widze ich w akcji nagięcia sie w kierunku klienta ze to jest coś około 1000 km. W razie czego pojdzie na noze i wyjde z tamtąd z informacją dla właściciela salonu, ze starcili klienta na lata. Kazdy gazownik mnie wezmie jako klienta, a do forda będe innego jezdził. Ale to ostatecznosc.
p134rav jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2013, 10:14   #4
Jakub
ford::professional
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 14-09-2004
Skąd: Bielsko - Biała
Model: Kuga
Silnik: 1.5
Rocznik: 2020
Postów: 1,930
Domyślnie Odp: Opłata za przegląd "zerowy"

Cytat:
Napisał p134rav Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jestem właścicielem nowego auta które u dealera dostało instalacje gazową STAG'a.
Czy piszesz tutaj o swoim Mondeo?
Jakub jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2013, 10:27   #5
p134rav
ford::amateur
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 04-11-2013
Skąd: Piotrków Trybunalski
Model: Mondeo
Silnik: 1.6 120 KM
Rocznik: 2013
Postów: 4
Domyślnie Odp: Opłata za przegląd "zerowy"

Tak. Moj lokalny dealer montuje od razu gaz do kazdego silnika bez turbiny z pełną gwarancją. Do mojego auta tez. Ale spotkałem sie juz z takimi przypadkami u Forda np w Szczecinie. Wierze w to co robi bo przez kilkanascie lat był dealerem Citroena u nas w miescie i tak samo wsadzał gaz do nowych aut. Wiec jakies doswiadczenie ma...
p134rav jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2013, 16:01   #6
Markoo
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-08-2012
Model: Vectra B/Mondeo MK4
Silnik: X18XE/2.0PB LPG
Rocznik: 1997/2012
Postów: 473
Domyślnie Odp: Opłata za przegląd "zerowy"

Cytat:
Napisał p134rav Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak. Moj lokalny dealer montuje od razu gaz do kazdego silnika bez turbiny z pełną gwarancją.
Spotkałem się z takim motywem, (jak szukałem dla siebie, nawet to chyba był ten dealer) Wtedy ustaliłem że to jest sprawa konkretnego salonu a nie Ford Polska, Niby wszystko ok ale w razie czego naprawy gwarancyjne (te problematyczne, związane z LPG...itp....) to tylko to ASO od którego auto było kupione, zrezygnowałem z takiej opcjii.

Dalej tak jest ? Czy coś się diametralnie zmieniło.
A co do opłaty przeglądu, może z okazji LPG masz jakieś inne zapisy w umowie, gwarancji niż wszyscy ?
Markoo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2013, 08:24   #7
p134rav
ford::amateur
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 04-11-2013
Skąd: Piotrków Trybunalski
Model: Mondeo
Silnik: 1.6 120 KM
Rocznik: 2013
Postów: 4
Domyślnie Odp: Opłata za przegląd "zerowy"

Jest dokładnie jak mówisz. Jesli dealer zdecyduje sie na montaz lpg do nowego to mysle ze FORD POLSKA nie ma o tym zielonego pojęcia a wszelkie naprawy LPG w ramach gwrarancji 2 letniej na auto a związane z zasilaniem gazem musisz wykonywac u tego własnie dealera ze wzgledu na ową gwarancje.
Mnie za zerówke nie skasowali wczoraj - okazalo sie ze osoba z którą rozmawialem telefonicznie nie byla od serwisu i wprowadzila mnie w blad. Tak ze zaplacilem pare złotych tylko za dolanie lubryfikatora którego podobno na początku "zjada" silnik wiecej. Wyjdzie w praniu ile go bedzie brał. I tyle. Wątek uważam za zakończony.
p134rav jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-11-2013, 17:22   #8
abbazabba
ford::beginner
 
Avatar abbazabba
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 22-02-2013
Skąd: Wadowice
Model: kiedyś Mondeo MkIII
Silnik: żaden
Rocznik: bieżący
Postów: 27
Domyślnie Odp: Opłata za przegląd "zerowy"

Zazwyczaj pierwszy przegląd tzw. regulacyjny jest wliczony w cenę instalacji.
Przynajmniej u mnie tak było. Ale to, jak wszystko, wypada sprawdzić przed zakupem.
abbazabba jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.