Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-12-2013, 17:45   #1
andrejus17
ford::average
 
Avatar andrejus17
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 10-02-2010
Skąd: Ostróda
Model: focus mk2 FL
Silnik: 1.6 tdci 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 135
Domyślnie Ciągłe działanie ABS

Witam. Problem z abs pojawił po południu gdy wracałem z pracy. Usłyszałem ten dźwięk który towarzyszy nagłemu hamowaniu kiedy pedał hamulca odbija, takie "tyrkanie" Gdy wcisnę lekko hamulec pedał odbija jakbym hamował na lodzie. Gdy wcisnę mocniej również odbija ale po odpuszczeniu problem znika na 20-30 sekund czasem nawet 2 minuty. Żadne kontrolki nie świecą. Gdy rozpiąłem kostki na kablu ( od czujnika na kole - do pompki hamulcowej ) zaświeciła się kontrolka ABS i ASR
Rozebrałem wszystko czyli dobrałem się do łożyska i czujnika, (przednie łożyska ) przeczyściłem ale to nic nie pomogło. Jak myślicie co mogło się popsuć ?
Pomóżcie bo do pracy będe jeździć rowerem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

andrejus17 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2013, 19:09   #2
thomas77
ford::average
 
Avatar thomas77
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 24-04-2012
Skąd: Focusklubpolska
Model: focus MK I
Silnik: 1,6 benz
Rocznik: 2000
Postów: 72
Domyślnie Odp: Ciągłe działanie ABS

a może już klocki się skończyły lub tarcza? Sprawdź jaka grubość jest tych elementów bo może już zostały okładziny...
thomas77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2013, 19:31   #3
andrejus17
ford::average
 
Avatar andrejus17
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 10-02-2010
Skąd: Ostróda
Model: focus mk2 FL
Silnik: 1.6 tdci 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 135
Domyślnie Odp: Ciągłe działanie ABS

Skończone klocki objawiały by się w taki sposób ? mimo wszystko rozbierając zauważyłbym że klocki się skończyły.
andrejus17 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2013, 16:36   #4
greco
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 27-07-2013
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Model: Focus
Silnik: Benzyna 1,6 16v
Rocznik: 2003
Postów: 13
Domyślnie Odp: Ciągłe działanie ABS

Cytat:
Napisał andrejus17 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam. Problem z abs pojawił po południu gdy wracałem z pracy. Usłyszałem ten dźwięk który towarzyszy nagłemu hamowaniu kiedy pedał hamulca odbija, takie "tyrkanie" Gdy wcisnę lekko hamulec pedał odbija jakbym hamował na lodzie. Gdy wcisnę mocniej również odbija ale po odpuszczeniu problem znika na 20-30 sekund czasem nawet 2 minuty. Żadne kontrolki nie świecą. Gdy rozpiąłem kostki na kablu ( od czujnika na kole - do pompki hamulcowej ) zaświeciła się kontrolka ABS i ASR
Rozebrałem wszystko czyli dobrałem się do łożyska i czujnika, (przednie łożyska ) przeczyściłem ale to nic nie pomogło. Jak myślicie co mogło się popsuć ?
Pomóżcie bo do pracy będe jeździć rowerem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Miałem podobnie ostatnio, ale u mnie ostatni etap to zaświeciła się kontrolka ABS.
Problemem był brak masy do ABS.
Trzeba przeczyścić kable masowe te na lewym błotniku (są dwa) u mnie pomogło i ABS działa.
greco jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2013, 23:04   #5
andrejus17
ford::average
 
Avatar andrejus17
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 10-02-2010
Skąd: Ostróda
Model: focus mk2 FL
Silnik: 1.6 tdci 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 135
Domyślnie Odp: Ciągłe działanie ABS

Problem rozwiązany.
Stwierdzam że użytkownicy tego forum nie są skorzy do pomocy. W przyszłości skorzystam z innego forum.
andrejus17 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2013, 07:29   #6
kicaj
ford::professional
 
Zarejestrowany: 29-10-2006
Skąd: byl HH jest B
Model: ZB
Silnik: 1.9
Rocznik: too old
Postów: 1,069
Domyślnie

A czym to argumentujesz?

Tapatalk u mnie...
__________________
Regulamin $23
Reklama poza działem 'Ogłoszenia' bez wiedzy i zgody Administratorów jest zabroniona...
- i niech mi kto powie w jaki sposób go złamałem... ps. To chyba $22 a nie $23...
kicaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2013, 23:57   #7
Uziu
ford::expert
 
Avatar Uziu
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 14-10-2011
Model: VW Passat/Mercedes-Benz
Silnik: 1.9 TDI/2.7CDI
Rocznik: 1998/2005
Postów: 2,097
Domyślnie Odp: Ciągłe działanie ABS

masa albo bylo cos z tylnymi koronkami magnetycznymi.
Uziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2013, 13:52   #8
kemizo67
ford::average
 
Avatar kemizo67
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 16-01-2007
Skąd: łódzkie
Model: był Focus
Silnik: 1800 benz
Rocznik: 2003
Postów: 134
Domyślnie Odp: Ciągłe działanie ABS

Cytat:
Napisał andrejus17 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Problem rozwiązany.
Stwierdzam że użytkownicy tego forum nie są skorzy do pomocy. W przyszłości skorzystam z innego forum.
Pa pa, nie będziemy wcale tęsknić
kemizo67 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2016, 00:30   #9
Mik2000
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-08-2015
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0 tddi
Rocznik: 2001
Postów: 4
Domyślnie Odp: Ciągłe działanie ABS

Mam podobny problem.
Podczas delikatnego hamowania albo hamowanie ze skrętem włacza sie abs. Na komputerze nie widac błedów. Koła maja niewielkie odchyły prędkości około 1km/h - do 2 km/h i nie sposób znaleźć by jedno bardziej odbiegało.
Wyjęte wszystkie czujniki i przedmuchane sprężonym powietrzem. Tak samo piasta. Wsadzona końcówka kompresora do niej i przedmuchanie przez otwór od wyjętego czujnika.
Pewnie łapie jakieś zakłócenia czy błędy. Pytanie jak stwierdzić które to koło. Nie świeci się kontrolka abs czyli sygnały idą dobre. Po odłączeniu czujnika dopiero się zapala.
Ma ktos pomysł jak dojść które to koło. Podczas włączania abs znosi mnie na prawo czyli popuszczane sa lewe koła.
Gdy jedzie się w dłuższą trasę hamulec odbija prawie cały czas przy dłuższym hamowaniu.
Mik2000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:57.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.