Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-03-2014, 10:35   #1
redhot64
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 21-11-2013
Skąd: Złotoryja
Model: Focus MK2
Silnik: 1596
Rocznik: 2006
Postów: 20
Domyślnie Wygłuszenie wnętrza

Jestem użytkownikiem Fusiona od pół roku. Jak dotąd przejechałem ok. 2 000 tys. km, ale ponieważ zanosi się na to, że będę tym samochodem jeździł jeszcze kilka lat, postanowiłem powalczyć z tym co dokucza mi najbardziej czyli z hałasem. Najbardziej irytuje mnie szum opon. Poza tym dość męczące są pozostałe głośne dźwięki takie jak silnik czy opływające powietrze. Być może mam zbyt duże wymagania jeśli chodzi o samochód tej klasy ale mimo to uważam, że da się coś z tym zrobić.
Pierwszy krok już zrobiłem. Wyłożyłem pianką nadkola i bagażnik. Efekt jak na razie taki sobie, ale myślę, że jest nieco ciszej. Jednak pianka to dość niewdzięczny materiał. Postanowiłem, że podłogę i drzwi wyciszę matami bitumicznymi a w newralgicznych miejscach (np. nadkola) butylowymi. Pytałem jednego blacharza ile by wziął za taką robotę przy moim materiale, odpowiedź 600zł mnie powaliła, dlatego postanowiłem robić to samodzielnie, ale etapami. Najpierw podłoga, potem drzwi przednie, drzwi tylne. Podłoga jak się zacznie od nadkoli powinna jeszcze w jakimś stopniu wyciszyć ściankę działową silnika. Koszt materiału hm. Na podłogę producenci mat liczą od 15 do 25 sztuk mat 50x25 cm. Myślę, że Fusion będzie potrzebował około 20 mat. Maty kosztują od 4,35 zł za 1 szt. Bitumicznej i od 7,50 za 1 szt. butylowej. Oczywiście w jakimś stopniu wzrośnie masa, ale cóż, to koszt uboczny. To co czego dziś nie wiem, to sposób zdjęcia boczków, listw itp.
Ciekawią mnie koledzy wasze opinie w tej sprawie.

redhot64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2014, 13:51   #2
Skolmi
ford::expert
 
Zarejestrowany: 11-02-2004
Model: Focus
Silnik: PNDD + LPG
Rocznik: 2018
Postów: 3,512
Domyślnie Odp: Fusion - wygłuszenie wnętrza

Jeśli irytuje cię szum opon to zmień na cichsze (teraz masz standaryzowane pomiary i oznaczenia emisji hałasu na nich). To będzie najłatwiejsze. Fabryczne Continentale huczały mi jak walnięte łożyska.

Do tego wygłuszałem sobie podłogę bagażnika, klapę, drzwi, słupki
i panele lusterek. Za podłogę, dach i przegrodę nie chce mi się brać na razie.

Różnica jest, ale nie ma co oczekiwać, że zrobi się cicho jak w Mondeo. To wysoki samochód, co do zasady robiony w standardzie niskiej klasy, a więc pewne rzeczy są nie do zmodyfikowania (np. ilość, jakość i ułożenie uszczelek drzwi).

PS. Boczki drzwi są strasznie niewdzięczne w (de)montażu. Za nic nie udało mi się się ich zamontować
z powrotem idealnie.
__________________
Tylko floty!

Ostatnio edytowane przez Skolmi ; 16-03-2014 o 16:22
Skolmi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2014, 15:51   #3
redhot64
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 21-11-2013
Skąd: Złotoryja
Model: Focus MK2
Silnik: 1596
Rocznik: 2006
Postów: 20
Domyślnie Odp: Fusion - wygłuszenie wnętrza

A jeśli można wiedzieć, czego używałeś, jakiego materiału?
przyszło mik jeszcze do głowy, że skoro największym źródłem hałasu są opony, to może warto by rozważyć wygłuszanie nadkoli od zewnątrz i przykrycie tego plastikiem? W sumie roboty nie dużo a efekt kto wie?

Ostatnio edytowane przez redhot64 ; 16-03-2014 o 16:31
redhot64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2014, 16:28   #4
Skolmi
ford::expert
 
Zarejestrowany: 11-02-2004
Model: Focus
Silnik: PNDD + LPG
Rocznik: 2018
Postów: 3,512
Domyślnie Odp: Fusion - wygłuszenie wnętrza

Filcu.

Maty bitumiczne też mi zalegają, ale z przeznaczeniem (może kiedyś) do podłogi, bo na filc tam nie ma za bardzo wolnej przestrzeni.
__________________
Tylko floty!
Skolmi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2014, 17:10   #5
rys3
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-11-2007
Skąd: Murowana G
Model: fusion
Silnik: 1,4
Rocznik: 2007
Postów: 19
Domyślnie Odp: Wygłuszenie wnętrza

skolmi a na jakich oponach jeździsz. ja wlasnie szukam letnich które są ciche.
rys3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2014, 17:13   #6
kubaw20055
ford::expert
 
Avatar kubaw20055
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 29-08-2008
Skąd: Nowy Sącz
Model: Fiesta mk4 i pół/Fusion FL/ Focus mk3.0/ Fiesta mk7
Silnik: 1.3/1.4 Duratec/ 1.6 TDCI/ 1,25
Rocznik: 2000/2006/2011/2010
Postów: 2,551
Domyślnie Odp: Wygłuszenie wnętrza

Opony Conti montowane fabrycznie były bardzo twarde i przez to strasznie głośnie, po prostu wyły. Teraz mam komplet Bridgestone i jest o jakieś 80 % ciszej, szkoda tylko, że teraz stały się słyszalne inne dźwięki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
S P R Z E D A M :
Wyprzedaż garażowa, posiadam trochę części do różnych modeli Forda:
https://forum.fordclubpolska.org/sho...38#post3446638
kubaw20055 jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2014, 17:46   #7
Skolmi
ford::expert
 
Zarejestrowany: 11-02-2004
Model: Focus
Silnik: PNDD + LPG
Rocznik: 2018
Postów: 3,512
Domyślnie Odp: Wygłuszenie wnętrza

Zima - Bridgestone Blizzak. Lato - Sava Intensa HP
__________________
Tylko floty!
Skolmi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2014, 21:45   #8
rfx
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-10-2008
Skąd: Gdańsk
Model: FF
Silnik: francuski
Rocznik: nn
Postów: 44
Domyślnie Odp: Wygłuszenie wnętrza

redhot64 myślę, że idziesz w dobrym kierunku. Maty, o których pisałeś powinny dać zamierzony efekt. Ogólnie jest to sporo roboty i myślę, że jeśli masz czas to warto zrobić to samemu. Po wygłuszeniu podłogi i drzwi powinieneś odczuć różnicę, bo wydaje mi się, że tam jest najgorzej. Jeśli chodzi o podłogę, to ogólnie dobry efekt daje mata bitumiczna i dodatkowo filc ale z kolei Skolmi pisze, że w fusionie nie ma na to miejsca. W golfie 3, którym jeździłem poprzednio wymieniałem wygłuszenie podłogi i jakoś udało się to pogodzić. Co do drzwi, to o ile się nie mylę to jeśli zrobisz tam cokolwiek, to będzie duża poprawa, bo w fusionie chyba tam nie ma żadnego wygłuszenia. Osobiście nie dawał bym tam filcu, bo nasiąknie przepływającą przez drzwi wodą, więc tak jak piszesz tylko mata bitumiczna.
rfx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2014, 10:31   #9
ced105
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Wygłuszenie wnętrza

potwierdzam. Oryginalne Continentale były okropnie głośne. nawet zimówki są ciche w porównaniu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Teraz na lato mam Micheliny, jest o niebo lepiej.

Co do wygłuszenia, zawsze mi dokuczył hałas pochodzący z bagażnika. Więc poszły tam maty Dynamat - tylko klapa i podłoga, i dodatkowo kupiłem gruby materiał dywanopodobny na tylne oparcie. Ten fabryczny jest bardzo cienki.

Poprawa jest, pozostałe hałasy są do wytrzymania.

Aha, musiałem też prawie na początku, jak samochód był nowiutki, poprawić mocowania calego kokpitu gąbkami, bo strasznie tłukło. więc próbami i błędami udało mi się to również poprawić.

Pozdrawiam,

Ced
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2014, 07:38   #10
michalpodroznik
ford::advanced
 
Avatar michalpodroznik
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 20-07-2011
Skąd: Jasło (RJS)
Model: Był: Ford Fusion FX Gold był: Fiat Croma jest: Ford Focus kombi
Silnik: duratec 1,4 80 KM; 1,9 JTD 150KM; Duratorq 1,6TDCi
Rocznik: 2006, 2006, 2016
Postów: 358
Domyślnie Odp: Wygłuszenie wnętrza

Koledzy, a co myślicie o filcu "poroso", specjalnym materiale do wygłuszania? Chodzi mi oczywiście o wnętrze auta w miejscach suchych (podłoga, bagażnik). Do drzwi raczej tego filcu nie zastosowałbym ze względu na jego dużą nasiąkliwość.
michalpodroznik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
fusion



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.