Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Skrzynie automatyczne
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-01-2015, 15:40   #1
MirekDuda
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-03-2014
Model: Galaxy MK3
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2010
Postów: 16
Domyślnie skrzynia z KUGI do GALAXY? Pasuje?

Wtajcie, może ktoś z was wie czy power shift z Kugi 2012 pasuje do Galaxy 2010 / 11? muszę wymienić a znalazłem w dobrej cenie ....
Będę wdzięczny za podpowiedzi ...

MirekDuda jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2015, 16:06   #2
SRS
Moderator
 
Avatar SRS
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 17-02-2004
Skąd: Lubelskie
Model: Fiesta
Silnik: 1.4L Duratec 16V PFI
Rocznik: 3/2012 / 4/2011
Postów: 3,998
Domyślnie Odp: skrzynia z KUGI do GALAXY? Pasuje?

od kugi pasuje tylko do Kugi - Od: 05-05-2010 Do: 10-11-2012 Kuga 2008-2012 , szukaj od Mondeo, s-maxa,Galaxy 03-2010- do 06-2013
SRS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2015, 16:33   #3
MirekDuda
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-03-2014
Model: Galaxy MK3
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2010
Postów: 16
Domyślnie Odp: skrzynia z KUGI do GALAXY? Pasuje?

Ojoj ... a ja w midparts znalazłem coś takiego ...nowa MPS6 i listę aut ... w tym Kuga i Galaxy
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
MirekDuda jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2015, 17:07   #4
SRS
Moderator
 
Avatar SRS
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 17-02-2004
Skąd: Lubelskie
Model: Fiesta
Silnik: 1.4L Duratec 16V PFI
Rocznik: 3/2012 / 4/2011
Postów: 3,998
Domyślnie Odp: skrzynia z KUGI do GALAXY? Pasuje?

niech podadzą nr skrzyni to tak naprawdę będzie wiadomo do czego a lista to praktycznie wszystkie auta gdzie były montowane te skrzynie , nie jestem specjalistą od tych skrzyń , tylko może by jeszcze wziąć pod uwagę masę auta , moc silnika ?
SRS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2015, 17:35   #5
MirekDuda
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-03-2014
Model: Galaxy MK3
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2010
Postów: 16
Domyślnie Odp: skrzynia z KUGI do GALAXY? Pasuje?

Silnik ten sam. masa .. hmm ...wydaje mi się że galaxy cięższy .... facet który sprzedaje mówi że to ta sama skrzynia ...ale stres jest ....
MirekDuda jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2015, 18:54   #6
SRS
Moderator
 
Avatar SRS
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 17-02-2004
Skąd: Lubelskie
Model: Fiesta
Silnik: 1.4L Duratec 16V PFI
Rocznik: 3/2012 / 4/2011
Postów: 3,998
Domyślnie Odp: skrzynia z KUGI do GALAXY? Pasuje?

poproś o nr skrzyni a dalej będzie można coś powiedzieć
SRS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2015, 20:17   #7
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,064
Domyślnie Odp: skrzynia z KUGI do GALAXY? Pasuje?

Skrzynia to pasuje, tylko jej sterownik nie pasuje nijak do innego auta niż jest przeznaczony... Do każdego typu samochodu jest inny sterownik (wygląda tak samo, ale ma inne oprogramowanie). Sterownik nie daje się przeprogramować z Kugi np. na Mondeo lub Galaxy. Ponieważ sterownik jest integralną częścią skrzyni, to nie da się tej całości uruchomić w innym samochodzie niż ten, do którego jest przeznaczona.
Krótko mówiąc - założyć się da, bo wszystkie "śrubki" pasują, ale auto nie będzie jeździć.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2015, 21:03   #8
MirekDuda
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-03-2014
Model: Galaxy MK3
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2010
Postów: 16
Domyślnie Odp: skrzynia z KUGI do GALAXY? Pasuje?

Czyli wszystko jasne.......szukam innej.
tylko jak odroznic dobra od...takiej ktora mam .....
moze ktos na forum posiada do sprzedania? Za remont fachowcy krzykneli 7,5 tys. Rozwalilo sie sterowanie...jezdzi ok ale jak nie ma humoru to wrzuca na luz i koniec jazdy. Restart pomaga ale to nie jazda.
mechanik powiedzial ze moze wymienic sterowanie ale....cos sie musialo stac co spowodowalo ze sie rozlecialo i trzeba skrzynie wyciagac, rozbierac, ogladac....

Ostatnio edytowane przez MirekDuda ; 19-01-2015 o 21:07
MirekDuda jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2015, 21:08   #9
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,064
Domyślnie Odp: skrzynia z KUGI do GALAXY? Pasuje?

Po 10sekundach ja znalazłem... [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
S-max i Galaxy to akurat "ten sam samochód" jeśli chodzi o sterowniki (w tym ten w PS)...

A co do Twojej skrzyni - czy wiadomo co uległo uszkodzeniu? Jaki jest przebieg samochodu? Kiedy ostatnio był wymieniany olej w skrzyni? Czy sterownik skrzyni zgłasza jakieś kody usterek?
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 19-01-2015 o 21:14
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2015, 08:24   #10
MirekDuda
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-03-2014
Model: Galaxy MK3
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2010
Postów: 16
Domyślnie Odp: skrzynia z KUGI do GALAXY? Pasuje?

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po 10sekundach ja znalazłem... [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
S-max i Galaxy to akurat "ten sam samochód" jeśli chodzi o sterowniki (w tym ten w PS)...

A co do Twojej skrzyni - czy wiadomo co uległo uszkodzeniu? Jaki jest przebieg samochodu? Kiedy ostatnio był wymieniany olej w skrzyni? Czy sterownik skrzyni zgłasza jakieś kody usterek?
Tedi_k wiec było tak. na początku żółty komunikat "skrzynia biegów ograniczona fnkc." zawsz na zimno. zawsz przy gwałtownym ujęciu gazu. na komputerze wyszło "uszkodzenie elektrozaworu bieg 5" wymieniłem olej (olej oryginał z forda) ...problem pozostał.

po pewnym czasie w trakcie długiej jazdy w korku dodatkowo pojawi się problem nazwany przeze mnie "ślizgające się sprzęgło" przy nawet łagodnym rozpędzaniu wskazówka prędkościomierza idzie równo do góry a wskazówka obrotów wariuje (to w górę t w dół). po paru dniach kiedy wydawało mi się że wszystko wróciło do normy na autostradzie przy ok 100 km/h wcisnąłem do dechy ...czerwony komunikat "skrzynia biegów uszkodzona" ... i auto nie ciągnie .... wyłączyłem odczekałem kilka chwil włączyłem ....i pojechałem do serwisu. w serwisie odczytali dwa błędy ....niestety zostawiłem wydruki u mechanika ...generalnie diagnoza uszkodzone sterowanie zespołem sprzęgieł ...serwis zaproponował wymianę ....ale cena mnie przestraszyła ....zaprowadziłem więc do mechanika który powiedział ... wymiana sterowania 3500 ale ....żeby to zrobić porządnie trzeba rozłożyć skrzynię i zobaczyć czy nie ma jakichś uszkodzeń. za komplet powiedział 7-7,5 tyś (gwarancja rok).
Auto ma przebieg 190 tyś. kupiłem ro temu z przebiegiem 162tyś ...ale ile miało naprawdę .... byłem w serwisie i u mechanika. powiedzieli że przebieg realny ale gwarancji nie ma.
teraz auto stoi u mechanika i czeka na decyzję ...3500 + wymiana 700 + oleje 600+ filtr 100 = 4900 vs 7 - 7,5 tyś ....ale nie mam pewności że ta skrzynia używana ma przebieg 50tyś

Jak macie doświadczenia poradźcie co począć....
MirekDuda jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:05.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.